|
Бөлім: Қазақстандағы ұлттар достастығы |
Мектеп: |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстан халқы Ассамблеясы |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.6.1 коммуникативтік жағдаятқа сай көркем бейнелеуіш, эмоционалдыэкспрессивті сөздерді және мақалмәтелдер мен тұрақты тіркестерді еркін қолданып, диалогке қатысу, пікірталаста тез және дұрыс шешім қабылдай білу; 7.4.4.2 Еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсіну. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: тыңдалым мәтіні негізінде диалогке қатысу, еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсіну; Көптеген оқушылар: коммуникативтік жағдаятқа сай көркем бейнелеуіш, эмоционалдыэкспрессивті сөздерді және мақалмәтелдер мен тұрақты тіркестерді еркін қолданып, диалогке қатысу, еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсіну; Кейбір оқушылар: диалогке қатысу, пікірталаста тез және дұрыс шешім қабылдай білу, еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсіну. |
||||||
|
|
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылар түгенделіп, сабаққа назары аударылады. Оқушыларды «Жылулық шеңберіне» тұрғызып, бір біріне бүгінгі күні тілейтін тілектерін бір-бір сөзбен жеткізу.
Мұғалім:
Мұғалім сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылады. ТЫҢДАЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. Мағынаны тану. Мәтінді тыңдап, мәтін мазмұны бойынша сұрақтар дайындап, диалог құрыңдар. Коммуникативтік жағдаятқа сай көркем бейнелеуіш, эмоционалдыэкспрессивті сөздерді және мақалмәтелдер мен тұрақты тіркестерді еркін қолданып, диалогке қатысыңдар.
1. Мәтіндегі негізгі ойды анықтайтын тірек сөздерді тауып, себебін дәлелдеңдер. 2. «Ерегескен ел болмайды, Есептескен дос болмайды» мақалының мәнін осы тақырыппен байланыстыра отырып түсіндіріңдер. «Еркін жазу» әдісі. «Еркін жазу» әдісімен Қазақстан халқы Ассамблеясы туралы ойларыңды жазыңдар. Дескриптор:
ҚБ ТЫҢДАЛЫМНАН КЕЙІН. ӘТН.
2-тапсырма. Еліктеу сөздерді қолданып, тәуелсіз еліміздегі халықтар достығы туралы бір шумақ өлең құрастырып көріңдер. 3-тапсырма. Топтасып, «халықтар достығы» ұғымының мәнін ашатын «Ассоциативті карта» сызыңдар. Мақал-мәтел, қанатты сөздерден тақырып қойып, өз көзқарастарыңды топ алдында дәлелдеңдер. Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар түгенделіп, сабаққа назары аударылады. Жаңа сабақтың тақырыбы анықталады.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады.
Мәтінді тыңдап, мәтін мазмұны бойынша сұрақтар дайындап, диалог құрыңдар. Коммуникативтік жағдаятқа сай көркем бейнелеуіш, эмоционалды экспрессивті сөздерді және мақалмәтелдер мен тұрақты тіркестерді еркін қолданып, диалогке қатысыңдар.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Грамматикалық тапсырма орындайды.
Тақырыпты қорытындылайды. |
ҚБ «Күн мен бұлт»
ҚБ «Күн мен бұлт»
ҚБ «Күн мен бұлт»
|
7-сынып «Қазақ тілі» оқулығы 7-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
(«Ұлттық энциклопедиядан») |
|||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс 3 – жаңа алған ақпарат 2-сабақта кездескен қиыншылық 1-сабақтың ұнаған тұсы Үйге тапсырма: 5-тапсырма. |
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстан халқы Ассамблеясы 7 сынып
Қазақстан халқы Ассамблеясы 7 сынып
|
Бөлім: Қазақстандағы ұлттар достастығы |
Мектеп: |
||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстан халқы Ассамблеясы |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.6.1 коммуникативтік жағдаятқа сай көркем бейнелеуіш, эмоционалдыэкспрессивті сөздерді және мақалмәтелдер мен тұрақты тіркестерді еркін қолданып, диалогке қатысу, пікірталаста тез және дұрыс шешім қабылдай білу; 7.4.4.2 Еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсіну. |
||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: тыңдалым мәтіні негізінде диалогке қатысу, еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсіну; Көптеген оқушылар: коммуникативтік жағдаятқа сай көркем бейнелеуіш, эмоционалдыэкспрессивті сөздерді және мақалмәтелдер мен тұрақты тіркестерді еркін қолданып, диалогке қатысу, еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсіну; Кейбір оқушылар: диалогке қатысу, пікірталаста тез және дұрыс шешім қабылдай білу, еліктеуіш сөздердің мәнмәтіндегі қолданысын түсіну. |
||||||
|
|
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылар түгенделіп, сабаққа назары аударылады. Оқушыларды «Жылулық шеңберіне» тұрғызып, бір біріне бүгінгі күні тілейтін тілектерін бір-бір сөзбен жеткізу.
Мұғалім:
Мұғалім сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылады. ТЫҢДАЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ. Мағынаны тану. Мәтінді тыңдап, мәтін мазмұны бойынша сұрақтар дайындап, диалог құрыңдар. Коммуникативтік жағдаятқа сай көркем бейнелеуіш, эмоционалдыэкспрессивті сөздерді және мақалмәтелдер мен тұрақты тіркестерді еркін қолданып, диалогке қатысыңдар.
1. Мәтіндегі негізгі ойды анықтайтын тірек сөздерді тауып, себебін дәлелдеңдер. 2. «Ерегескен ел болмайды, Есептескен дос болмайды» мақалының мәнін осы тақырыппен байланыстыра отырып түсіндіріңдер. «Еркін жазу» әдісі. «Еркін жазу» әдісімен Қазақстан халқы Ассамблеясы туралы ойларыңды жазыңдар. Дескриптор:
ҚБ ТЫҢДАЛЫМНАН КЕЙІН. ӘТН.
2-тапсырма. Еліктеу сөздерді қолданып, тәуелсіз еліміздегі халықтар достығы туралы бір шумақ өлең құрастырып көріңдер. 3-тапсырма. Топтасып, «халықтар достығы» ұғымының мәнін ашатын «Ассоциативті карта» сызыңдар. Мақал-мәтел, қанатты сөздерден тақырып қойып, өз көзқарастарыңды топ алдында дәлелдеңдер. Дескриптор:
ҚБ |
Оқушылар түгенделіп, сабаққа назары аударылады. Жаңа сабақтың тақырыбы анықталады.
Сабақтың тақырыбы мен мақсаты анықталады.
Мәтінді тыңдап, мәтін мазмұны бойынша сұрақтар дайындап, диалог құрыңдар. Коммуникативтік жағдаятқа сай көркем бейнелеуіш, эмоционалды экспрессивті сөздерді және мақалмәтелдер мен тұрақты тіркестерді еркін қолданып, диалогке қатысыңдар.
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Грамматикалық тапсырма орындайды.
Тақырыпты қорытындылайды. |
ҚБ «Күн мен бұлт»
ҚБ «Күн мен бұлт»
ҚБ «Күн мен бұлт»
|
7-сынып «Қазақ тілі» оқулығы 7-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
(«Ұлттық энциклопедиядан») |
|||
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс 3 – жаңа алған ақпарат 2-сабақта кездескен қиыншылық 1-сабақтың ұнаған тұсы Үйге тапсырма: 5-тапсырма. |
|
|||||
шағым қалдыра аласыз

















