Қазақстан картасы бойынша елімізді аралайық! қазақ тілі Т2

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Қазақстан картасы бойынша елімізді аралайық! қазақ тілі Т2

Материал туралы қысқаша түсінік
Қазақстан картасы бойынша елімізді аралайық! қазақ тілі Т2
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бөлім:

10-бөлім: Жер байлығына аяулы көзқарас

Педагогтың Т.А.Ә.


Күні:


Сынып: 6 Т2

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Қазақстан картасы бойынша елімізді аралайық!

Оқу мақсаттары:

6.1.2.1 - тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, негізгі және қосымша ақпараттарды анықтау;

6.1.3.1 -тұрмыстық - әлеуметтік тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердіңмағынасын түсіну

Сабақ мақсаттары:

-тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсінеді, негізгі және қосымша ақпараттарды анықтайды;

- тұрмыстық - әлеуметтік тақырыптарға байланысты жаңа сөздер мен тірек сөздердің мағынасын түсінеді;

Сабақтың жоспары

Сабақ кезеңдері/уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру кезеңі

2 мин

Амандасу.

Оқушыларды түгел қосылғанын қарап, сабақ барысына өту. Сынып оқушыларының оқу белсенділігіне қарай, тапсырмаларды толығымен немесе жеке ерекшеліктеріне сай беру.

Мұғаліммен амандасады, дайындықтарын білдіреді.




Компью-тер, смарт-фон


Жаңа білім

















Сабақтың тақырыбы, мақсаты мен бағалау критерийлері таныстырылады.

7-тапсырма.

Қазақстан шикізат қоры мен қазба байлығы бойыншаәлемде қандай орын алатынын графикке түсір. Түсіндіріп бер.

Дескрипторы:

Қазақстан шикізат қоры мен қазба байлығы бойынша әлемде қандай орын алатынын графикке түсіреді.

Түсіндіріп береді.

8-тапсырма. Қазақстанның қай аймағында қандай шикізат пен кенөндірілетінін кестеге жаз. Түсіндіріп айт.

Дескрипторы:

Қазақстанның қай аймағында қандай шикізат пен кен өндірілетінін кестеге жазады.

Қазақстан шикізат қоры мен қазба байлығы бойынша әлемде қандай орын алатынын графикке түсіреді.

Түсіндіріп береді.



















Қазақстанның қай аймағында қандай шикізат пен кен өндірілетінін кестеге жазады.



ҚБ

















ҚБ




Оқулық




















Оқулық


Сабақтың ортасы



















Сабақтың

аяқталуы



9-тапсырма. Мәтінді кестеге түсір. Батыс Қазақстанда Каспий жағасындағы құрлықта 2,2 миллиард тонна мұнай бар. Ал су астында 4,5миллиард тонна мұнай жатыр. Аралдың айналасында 350 миллион тонна мұнай бар.

Дескрипторы:

- Мәтінді кестеге түсіреді.

10-тапсырма. Төменде көрсетілген шикізат, қазба байлықтар қайдақолданылады? Ойыңды дәйекте.​

Дескрипторы:

- Ойларың дәйектейді.

11-тапсырма. Қазба байлықтардың ішінен жанғыш кендерді тауып, қайсалада қолданылатынын түсіндір.

Алтын, вольфрам, мұнай, күміс, марганец, уран, кемір, мәрмәр, қорғасын,жез, газ, темір, күміс, құмтас, мырыш.

Дескрипторы:

Қазба байлықтардың ішінен жанғыш кендерді тауып, қай салада қолданылатынын түсіндіреді.

12-тапсырма. Сөзбен берілген сан есімдерді санмен жаз.

Қазақстан аумағы екі миллион жеті жүз жиырма төрт мың шаршы километрге тең.

Жер көлемі бойынша, Қазақстан әлемде тоғызыншы орын алады.Қазақстан шегарасының ұзындығы он бес мың километр.

Дескрипторы:

Сөзбен берілген сан есімдерді санмен жазады.

Мәтінді кестеге түсіреді.








Ойларың дәйектейді.












Қазба байлықтардың ішінен жанғыш кендерді тауып, қай салада қолданылатынын түсіндіреді.





Сөзбен берілген сан есімдерді санмен жазады.


ҚБ








ҚБ



ҚБ




ҚБ


Оқулық










Оқулық








Оқулық










Оқулық





Кері байланыс




Қорытынды:

Карта бойынша сұраққа жауап бердіңдер.

Жаңа сөздермен таныстыңдар.

Мәтінді тыңдап, сұрақтарға жауап бердіңдер.

Сын-қимыл үстеуді білдіңдер және мәтін ішінен тауып, сұрақ қойдыңдар.

Мәтіннен негізгі, қосымша ақпаратты анықтадыңдар.

Мәтіннен алған ақпараттарды қорытындылап, қосымша ізденулері, өз мүмкіндігін анықтауы, өзін бағалауы күтіледі




Үй тапсырмасы:


47- бет, 13-тапсырма

Кері байланыс:

«Термометр» әдісі

38- қызықты да түсінікті

36,6- қызықсыз, күрделі

34- пайдасыз, құнды емес.


Оқушылар үй тапсырмасын күнделікке жазады.




«Термометр» әдісі арқылы сабаққа кері байланыс жасайды.


Күнделік




«Термометр» әдісі

















Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
10.12.2024
134
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Жариялаған:
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі