|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру
Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру
|
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасып, түгендейді. «Шаттық шеңберіне» тұрып, «Айна желісі» арқылы жағымды психологиялық ахуал қалыптастырады. - Балалар, жымиып күліп, бір-бірімізге жылулық сыйлайық. Оқушылар, күлу-адамдар қатынасының да маңызды бөлшегі екенін ұмытпайық. Мысалы, езудегі жымиюдың өзіне сенімділігі, еркіндігі, достығы, мейірімділігі, қуанышы, келісімі тіпті бақытын білдіреді. Ал күлкі адамға –тыныштық, жылу, деніне саулық сыйлайды. Сынып оқушылары түгенделеді. Оқушылар назары сабаққа аударылады. Топтарға бөлу: Оқушыларға Қазақстан өзендерінің аттары жазылған үлестірме қағаздарын алады. Өзен аттары: Каспий теңізі алабы: Жайық, Жем, Сағыз, Ойыл, Сары өзен Арал теңізі алабы: Сырдария, Арыс, Шу,Торғай, Ырғыз, Балқаш – Алакөл көлдер алабы: Қаратал, Лепсі, Ақсу, Іле, Сарқан 1 - топ. Каспий теңізі 2 - топ. Арал теңізі 3 - топ. Балқаш көлі
Топ басшысын сайлайды. Үй жұмысын тексереді. Үйге берілген тапсырманы Picker Wheel «Рандом шеңберіне арқылы сұрау.. Дескриптор: 2 ұпай
Қызығушылықты ояту
Қазақстан көлдері туралы видео ролик көрсетіледі. «Миға шабуыл» әдісі. 1. -Қазақстанда қандай көлдер бар? 2. –Қазақстан Республикасында неше көл бар? (48262 көл ) 3. –Қазақстандағы ірі көлдерді ата - Өте жақсы балалар. Ал осы бейнероликтен алған ақпараттардың бүгінгі сабағымызға қандай қатысы бар? - Дұрыс айтасыздар. Яғни біздің бүгінгі тақырыбымыз Қазақстан көлдері деп аталады. Сабақтың мақсатымен таныстырады. |
Сынып оқушылары түгенделеді. Оқушылар назары сабаққа аударылады. «Шаттық шеңберіне» тұрып, «Айна желісі» арқылы жағымды психологиялық ахуал қалыптастырады.
Оқушылар Қазақстан өзендері құятын алаптар атаулары бойынша топқа бөлініп, өз топтарына жиналады.
Ғаламтор ресурстары мен энциклопедиялардан өзендердің пайда болуы туралы материалдар табады. Жинақы мәтін жазады. Есімдіктерді кірістіреді.
Оқушылар қойылған сұрақтарға жауап береді
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды.
|
|
Қораптағы айна
Үлестірме қағаздар
Picker Wheel «Рандом шеңбері » |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім
|
1-тапсырма. Топтық жұмыс. «Борт журналы» - 5 минут Мақсаты: Берілген тақырып бойынша мәтіннің түйінді ойларын оқушылар өздерінің «Борт журналына» енгізеді. Мәтінді оқып, ой тұжырымдаңдар. Тапсырма: Үш топқа үш түрлі мәтін беріледі. 1-топ: Каспий көлі 2-топ: Арал көлі 3-топ: Балқаш көлі
Дескриптор: 3 ұпай
Оқылымнан кейінгі тапсырма. ӘТН.
2-тапсырма
Ойынның мақсаты: Сөйлемді дұрыс құрастыра білуге дағдыландыру. Есте сақтау қабілеттерін дамыту.
Ойынның шарты: Үш оқушыға орны ауысқан сөздері бар сөйлемдер жазылған қима қағаздарды су толтырылған құтыға салып беріп, оларды дұрыстап жазуға тапсырылады. Мысалы: әкелді, әжем, алма, қызыл,
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Білім беру ұйымының
атауы Мектеп: 172
мектеп-гимназиясы Пәні: Қазақ тілі Бөлім: Су – тіршілік
көзі. Педагогтың
аты-жөні: Алимжанова
Жанат Күні: 19.01.1024ж Сынып: 6 Қатысқандар саны: Қатыспағандар
саны: Сабақтың
тақырыбы Қазақстан
көлдері. Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаттары
6.1.5.1Тыңдаған
мәтіннің мазмұны бойынша жалпы және нақты
сұрақтарға
жауап беру,
мәтіндегі ақпаратты шынайы өмірмен
байланыстыру;
6.4.4.1.Сөйлемдегі
есімдіктің қызметін түсіну, есімдікті зат есім, сын
есім орнына
қолдану. Сабақтың
мақсаты
Тыңдаған мәтіннің
мазмұны бойынша жалпы және нақты сұрақтарға
жауап
беру,мәтіндегі
ақпаратты шынайы өмірмен байланыстырады
;
Сөйлемдегі
есімдіктің қызметін түсіну, есімдікті зат есім, сын есім
орнына қолданады.
Сабақтың кезеңі/
уақыт
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Ұйымдастыру
Өзін-өзі
тексеру
Өткен білімді еске
түсіру
І. Ұйымдастыру
кезеңі. Оқушылармен амандасып,
түгендейді.
«Шаттық шеңберіне»
тұрып, «Айна
желісі» арқылы жағымды психологиялық ахуал
қалыптастырады.
- Балалар, жымиып күліп,
бір-бірімізге жылулық сыйлайық. Оқушылар, күлу-адамдар қатынасының
да маңызды бөлшегі екенін ұмытпайық. Мысалы, езудегі жымиюдың өзіне
сенімділігі, еркіндігі, достығы, мейірімділігі, қуанышы, келісімі
тіпті бақытын білдіреді. Ал күлкі адамға –тыныштық, жылу, деніне
саулық сыйлайды.
Сынып оқушылары түгенделеді.
Оқушылар назары сабаққа
аударылады.
Топтарға
бөлу:
Оқушыларға Қазақстан
өзендерінің аттары жазылған үлестірме қағаздарын алады. Өзен
аттары:
Каспий теңізі алабы: Жайық,
Жем, Сағыз, Ойыл, Сары
өзен
Арал теңізі алабы: Сырдария,
Арыс, Шу,Торғай,
Ырғыз,
Балқаш – Алакөл көлдер алабы:
Қаратал, Лепсі, Ақсу, Іле,
Сарқан
1 - топ. Каспий
теңізі
2 - топ. Арал
теңізі
3 - топ. Балқаш
көлі
Топ басшысын сайлайды.
Үй жұмысын
тексереді.
Үйге берілген
тапсырманы Picker Wheel «Рандом
шеңберіне арқылы
сұрау..
Дескриптор: 2 ұпай
Ғаламтор ресурстары мен
энциклопедиялардан өзендердің пайда болуы туралы материалдар
табады.
Жинақы мәтін
жазып, Есімдіктерді
кірістіреді
Қызығушылықты
ояту
Қазақстан көлдері туралы
видео ролик
көрсетіледі.
«Миға шабуыл»
әдісі.
1. -Қазақстанда қандай көлдер
бар?
2. –Қазақстан Республикасында
неше көл бар? (48262 көл
)
3. –Қазақстандағы ірі көлдерді
ата
- Өте жақсы балалар. Ал осы
бейнероликтен алған ақпараттардың бүгінгі сабағымызға қандай қатысы
бар?
- Дұрыс айтасыздар. Яғни
біздің бүгінгі тақырыбымыз Қазақстан көлдері деп
аталады.
Сабақтың мақсатымен
таныстырады.
Сынып оқушылары түгенделеді.
Оқушылар назары сабаққа
аударылады.
«Шаттық шеңберіне»
тұрып, «Айна
желісі» арқылы жағымды психологиялық ахуал
қалыптастырады.
Оқушылар Қазақстан өзендері
құятын алаптар атаулары бойынша топқа бөлініп, өз топтарына
жиналады.
Ғаламтор ресурстары мен
энциклопедиялардан өзендердің пайда болуы туралы материалдар
табады.
Жинақы мәтін
жазады.
Есімдіктерді
кірістіреді.
Оқушылар қойылған
сұрақтарға жауап береді
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын
анықтайды.
Қораптағы
айна
Үлестірме
қағаздар
Picker Wheel «Рандом
шеңбері »
Жаңа
білім
1-тапсырма.
Топтық жұмыс. «Борт
журналы» - 5
минут
Мақсаты: Берілген тақырып
бойынша мәтіннің түйінді ойларын оқушылар
өздерінің «Борт
журналына» енгізеді. Мәтінді оқып, ой
тұжырымдаңдар.
Тапсырма: Үш топқа үш түрлі
мәтін беріледі.
1-топ: Каспий
көлі
2-топ: Арал
көлі
3-топ: Балқаш
көлі Берілген тақырып бойынша маған не белгілі? Мен не
білемін?
Мәтіннен
қандай
жаңалық
туралы білдім?
Дескриптор: 3
ұпай
Мәтінді оқып, ой
тұжырымдайды
.Детальды ақпаратты
анықтайды.
Түйінді ойларын оқушылар
өздерінің «Борт журналына»
енгізеді.
Оқылымнан кейінгі тапсырма.
ӘТН.
2-тапсырма
Ойынның мақсаты: Сөйлемді дұрыс құрастыра білуге
дағдыландыру.
Есте сақтау қабілеттерін
дамыту.
Ойынның шарты: Үш оқушыға орны ауысқан
сөздері бар сөйлемдер
жазылған қима қағаздарды су толтырылған құтыға салып беріп,
оларды дұрыстап жазуға тапсырылады. Мысалы: әкелді, әжем, алма,
қызыл,
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||















