Материалдар / "Қазақстан мәдениеті" 9 сынып
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

"Қазақстан мәдениеті" 9 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
қмж
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
22 Желтоқсан 2017
474
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қазақстан тарихы. 9-сынып

« »-------------------------2016ж

Тақырыбы

1920-1930 ж.Қазақстан мәдениеті

Сілтеме

Жоспар

Мақсаты

1.20-30 жылдардағы Қазақстан мәдениетінің дамуының өзіндік ерекшеліктері туралы жан-жақты мағлұмат беру

2 .Қазақстан мәдениетінің дамуын тарихи-әдеби деректерді пайдалана отырып,ғылыми көзқарас қалыптастыру

3.Салыстыру, талдау,пікір білдіру қабілеттерін дамыту.


Күтілетін нәтиже

1. Қазақстан мәдениеті туралы жан-жақты мағлұмат алады.

2..Оқиғаларға сыни көзбен қарап, қорытынды жасай біледі;

3.Топтық жұмыс арқылы кері байланысты үйренеді.

Түйінді идея

Мәдениет дамуының бағыттарын білу

Оқушының іс-әрекеттері

Топтық,жұптық және жеке жұмыстар жүргізеді

Сабақтың типі

Аралас сабақ

Әдісі

Топпен жұмыс,жеке, фронтальді,ізденушілік ассоциация,Венн диаграммасы.

Көрнекілігі

Интерактивті тақта,үлестірмелі материалдар,Қазақстан картасы, тақырыптық слайдтар, фотосуреттер



Сабақтың барысы



І Ұйымдастыру кезеңі

ІІҚызығушылықты ояту

ІІІ Мағынаны тану

ІV Ой толғаныс





І Ұйымдастыру кезеңі

ІІ Үй тапсырмасы.(10 мин)


Қазақстан аумағындағы еңбекпен түзеу лагерьлері


Карлаг, Степлаг, Алжир.Венн диаграммасы арқылы салыстыру

ІІ Қызығушылықты ояту. (7 мин) “Ассоциация”

DrawObject1

ІІІ Мағынаны тану.(15 мин)

1 – топ:

1. 20-30 жж. әдебиеттің дамуына үлесін қосқан қайраткерлер мен олардың жарық көрген еңбектері?

2. 20-жылдардың аяқ кезінде әдебиетке келіп қосылған жастар:

3. Аудармалар; Халық ақындары, олардың жырына арқау болған тақырыптар; басқа

ұлттар әдебиеті

4. “Қазақтың 1000 әні” еңбегінің авторы?

5. 1925-ж. Парижде өзінің орындаушылық шеберлігімен көзге түскен қазақ әншісі?

6. Сандар сөйлейді: 1926-ж. , 1933-ж. , 1937.,1938-ж.


2-топ:

1. 20-ж. басында техникумдар не үшін ашылды?

2. Сандар сөйлейді: 1928-ж, 1931-32ж, 1929, 1930ж.

3. Қазіргі әл-Фараби атындағы Қазақ Ұлттық университеті қай жылы ашылды?

4. Ұлы Отан соғысы қарсаңында Қазақстанда қандай, қанша оқу орны жұмыс істеді?

5. КСРО Ғылым академиясының Қазақстандағы базасы қай жылы құрылды?

6. Қазақстандағы ғылыми зерттеулер мен ғалымдардың еңбегі?

3 –топ:

1. Сандар сөйлейді: 1924-ж, 1928-ж, 1931-ж, 1939-ж.

2. Ең алдымен кімдердің арасында сауатсыздықты жою қажеттігі туындады? Ол не үшін қажет болды?

3. Халық ағарту ісінде қандай Заң іске асырылды?

4. Қазақ мектептерін дамытуға үлес қосқан қазақ ғалымдары, мемлекет қайраткерлері:

5. Қазақ тілді мектептерден басқа қандай мектептер жұмыс істеді?

6. 30-жылдардың екінші жартысынан бастап халық ағарту жұмысы ілгері басты. Неліктен?

«Критерий» бойынша бағалау

ІҮ«Ой-толғаныс» (10 мин)

20-ғасырдың 20-30 жылдардағы мәдениет пен 21-ғасыр басындағы қазіргі кездегі мәдениетпен салыстыру жасау. Өз өлкеміздің мәдениетіне де тоқталып өту

7. Қорытынды. (3 мин)Топтастыру стратегиясы

Бүгінгі сабақты қалай меңгергендерін бағдаршам арқылы бағалайд

Ү Үйге тапсырма беру: Қосымша материалдар



Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!