Қазақстан менің Отаным

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Қазақстан менің Отаным

Материал туралы қысқаша түсінік
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары 2.1.3.2 Қазақстан картасынан ірі өзен-көлдерді, қалаларды, жолдарды, өз облысын көрсету Сабақтың мақсаты Барлық оқушылар: Отан деген ұғымның мағынасын түсінеді; Көптеген оқушылар: Өз Отаныңды картадан тауып көрсетеді; жұптық тапсырмаларды орындайды ; Кейбір оқушылар: жеке тапсырмаларды орындап ;тақырып бойынша картамен жұмыс жасап біледі;
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бөлім:

Менің туған өлкем

Мұғалімнің аты-жөні

Машықтанушы

Сәрсен Самал

Алдаш Аружан

Күні:

23.11.2021

Сынып: 2

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Қазақстан менің Отаным

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.1.3.2 Қазақстан картасынан ірі өзен-көлдерді, қалаларды, жолдарды, өз облысын көрсету


Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: Отан деген ұғымның мағынасын түсінеді;

Көптеген оқушылар: Өз Отаныңды картадан тауып көрсетеді; жұптық тапсырмаларды орындайды ;

Кейбір оқушылар: жеке тапсырмаларды орындап ;тақырып бойынша картамен жұмыс жасап біледі;

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

Ұйымдастыру

Кезеңі

Қызығушылықты ояту

8 мин


Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру: шаттық шеңбері.

Топтарға бөлу.

Кір жайғыш әдісін пайдаланып топқа бөлу.

Әр оқушы белгілі суретті таңдап алады.Суреттерге байланысты сұрақтар қойылады.Жауаптарға байланысты топ атаулары шығады.

Талдау:Өздеріңізді қалай сезінудесіз?тақырыбымыз қандай болады?

1- ТОП : Сәулетшілер

2-ТОП:

Зерттеушілер

3- ТОП : Жазушылар

4- ТОП : Суретшілер










«Кір жайғыш» әдісі

Экран





Ортасы Сабақтың ортасы

Жаңа сабақ

30 мин












Білу және түсіну

Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.

  • Ұжым деген не?

  • Отан деген не ?

  • Біз қай мемлекетте тұрамыз?
    Қазақстан қандай мемлекет?

    «Жариялау» әдісі

(Әрбір топ берілген сұрақ бойынша өз позициясын жариялау керек. Бұл үшін топ ішінен спикер берілген уақыт ішінде (5 мину) басқа қатысушылар алдында сөйлеп, топ ұстанымын жеткізеді.дәлелдеп, қорытынды жаса.

Жаңа білім

«Қазақстан ортақ үйіміз» видеоролик тамашалайды.Түсінгендерін сұраймын және сұрақтар қойылады.

Жаңа тақырып түсіндіріледі

Қолдану

Ж.Ж «Қалам ортада» әдісі арқылы картадан Каспий теңізі мен Алтай тауын тап.

Топтар картадан Каспий теңізі мен Алтай тауын табады және алғаш тапқан топ шапалақ арқылы белгі береді.

Дискриптор:

-картамен танысады

-жаңа білім алады

-видеобойынша түсінгендерін жекелей түсіндіреді

-картамен жұмыс жасайды

Ұжымдық жұмыс .

Ақын Садықбек Хангелдин таныстырылым.Өлеңмен танысу .

Барлығы бірге қайталайды.

«Бәрі – менің өмірім, сен сыйлаған»

Жеке жұмыс

1-картамен жұмыс

Қазақстанның картасынан өзің тұратын облысты тауып, аумағын боя. Облыс орталығын білдіретін қаланың атауын жаз

Қазақстан картасы таратылып беріледі.

Дискриптор:

-оқушылар картадан өзі тұратын облысты табады;

-қаланың атын жазады;

Сыныптағы белсенді оқушы басқаларға бағыт беріп отырады. Топтық талқыға салады,ойланады.
















Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді.Картамен танысады .Каспий теңізі мен Алтай тауын табады









Өлеңмен танысып, бірге оқиды





-Картадан өз облысын табады;

-Түрлі түсті карандашпен белгілеп қояды.

ҚБ: 1-10 балдық жүйе.
























Топтарды мадақтау «Жарайсыңдар» «Керемет»













«Бас бармақ» әдісі





«Жарайсыңдар», «Керемет»

Оқулық

























Видео

Оқулық

















Оқулық







Картамен жұмыс

Сабақтың соңы

Қорытынды

Ой толғаныс.

Рефлексия

7 мин.


1-топ: Менің отаным- .......

2-топ: «А» дыбысынан басталатын қалаларды жаз.

3-топ: Сұрақтар иә\жоқ

4-топ: Әнұранды жазып шық

Дискриптор:

-топтар өздеріне берілген тапсырма орындайды;

- шағын шығарма жазады;

- сұрақтарға иә/жоқ деп жауап береді













Кері байланыс: «Қол белгісі» әдісі бойынша өтеді.

«Алақан» әдісі

Не ұнады?

Не үйрендің?

Не қиын болды?


Үй тапсырмасы: Шығарма жаз. Қазақстанның кез келген қаласына немесе өзенін таңдасаң болады

1-топ: Менің отаным- .......

2-топ: «А» дыбысынан басталатын қалаларды жаз.

3-топ: Сұрақтар иә\жоқ

4-топ: Әнұранды жазып шық

Топтар өздеріне берілген тапсырмаларды орындайды;

Тапсырмалар бойынша өз ойларын айтады;



Тапсырма бойынша ой қорытып, өз іс-әрекеттерін айтады, сабаққа рефлексия жасайды.





«Бас бармақ» әдісі




Экран дәптер



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
19.12.2021
493
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі