|
Пән: Қазақ тілі Т2 Күні Сынып: 8 |
Бөлім: III. Жаһандық энергетикалық дағдарыс Педагогтің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
3. 5.Қазақстан-мұнай мекені. |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
8.3.2.1 публицистикалық стильдің (мақала, интервью, қысқа очерк, жолдаулар) тілдік ерекшеліктері арқылы мәтіндердің жанрын анықтау 8.1.3.1 оқу-еңбек тақырыптарына байланысты күрделі сөздердің мағынасын түсіну |
|||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Білім алушы публицистикалық стильдің (мақала, интервью, қысқа очерк, жолдаулар) тілдік ерекшеліктері арқылы мәтіндердің жанрын анықтайды,оқу-еңбек тақырыптарына байланысты күрделі сөздердің мағынасын түсінеді |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу.Көтерiңкi көңiл-күй oрнaту үшiн «Ой шебері» әдісі орындалады. Оқушылар есте қалған қанатты, нақыл сөздерді ретімен айтып шығады |
слайд
Суреттер |
||||||||||
|
Сабақтың ортасы 35 минут
|
Сөздікпен жұмыс: Жаңа сөздер: жүргізген, бұрғылау, тереңдіктен, бұрқақ, атқылаған, құрап, жұлынады, алдын алады, байыт, көмірсутек, жүргіз. 1. Жаңа сөздердің мағыналарын түсіндіру. 2. Дұрыс айтуға дағдыландыру: мұғалім сөздерді мәнерлеп оқиды; |
Жаңа сөздерді тыңдайды, оқиды, мұғалім соңынан қайталайды. Оқушылар жаңа сөздермен сөз орамдарын, қарапайым сөйлем құрастырады. Жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазады. |
|
Оқулық 63 бет
сөздік
|
||||||||
|
|
1-тапсырма. Айтылым. Сұрақтарға жауап бер. 1.Қазақстанның мұнай-газ саласы қай өңірде орналасқан? 2.Қазақстанның мұнай-газ саласын дамыту үшін не істер едің? |
Оқушылар айтылым тапсырмасын орындайды. Сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор: 1 -сұрақтарға жауап береді;
|
Оқулық 63бет
Оқулық 63бет
|
||||||||
|
2-тапсырма. Айтылым. Суреттерді төмендегі сөздермен сәйкестендір. Сөйлем құра. Еліктеу сөздерді мағынасына қарай қолдан. |
Оқушылар айтылым тапсырмасын орындайды. Сөйлем құрайды. Еліктеу сөздерді мағынасына қарай қолданады. |
Дескриптор 3 Суреттерді төмендегі сөздермен сәйкестендіреді. Сөйлем құрайды. Еліктеу сөздерді мағынасына қарай қолданады.
|
||||||||||
|
3-тапсырма. Тыңдалым. Оқылым.
Мәтінді түсініп оқы.
Қою қаріппен берілген сөздердің мағынасын анықта. Мәтінде қандай
мәселе көтерілгенін айтып, стилін
анықта. |
Оқушылар Мәтінді түсініп
оқиды. Қою қаріппен берілген сөздердің мағынасын анықтайды. Мәтінде
қандай мәселе көтерілгенін айтып, стилін
анықтайды. |
Дескриптор: 4 -мәтінді оқиды; - Қою қаріппен берілген сөздердің мағынасын анықтайды; - Мәтінде қандай мәселе көтерілгенін айтып, стилін анықтайды;
|
Оқулық 64 бет
|
|||||||||
|
Сергіту сәті.
4-тапсырма. Оқылым. Айтылым. Мәтіннен суреттің мазмұнына сәйкес келетін үзіндіні тауып оқы. Оқиғаны ретімен айт. |
Сергіту сәтін орындайды Оқушылар оқылым, айтылым тапсырмасын орындайды. Мәтіннен суреттің мазмұнына сәйкес келетін үзіндіні тауып оқиды. Оқиғаны ретімен айтады. |
Дескриптор 2 Мәтіннен суреттің мазмұнына сәйкес келетін үзіндіні тауып оқиды. Оқиғаны ретімен айтады. |
Оқулық 65 бет |
|||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия «Сауал» әдісі: Кері байланыс Оқушылар сабақтан алған әсерлерін сауалдарға жауап беру арқылы көрсетеді.
Сіз бүгін сабақтан нені үйрендің? Сен үшін маңызды болған не? Сен бүгінгі сабақ барысы бойынша нені тағы білгің келеді? |
|
|
|||||||||
|
Үй тапсырмасы: 10 жаттығу 65 бет Бағалау.Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстан-мұнай мекені.
Қазақстан-мұнай мекені.
|
Пән: Қазақ тілі Т2 Күні Сынып: 8 |
Бөлім: III. Жаһандық энергетикалық дағдарыс Педагогтің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
3. 5.Қазақстан-мұнай мекені. |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
8.3.2.1 публицистикалық стильдің (мақала, интервью, қысқа очерк, жолдаулар) тілдік ерекшеліктері арқылы мәтіндердің жанрын анықтау 8.1.3.1 оқу-еңбек тақырыптарына байланысты күрделі сөздердің мағынасын түсіну |
|||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Білім алушы публицистикалық стильдің (мақала, интервью, қысқа очерк, жолдаулар) тілдік ерекшеліктері арқылы мәтіндердің жанрын анықтайды,оқу-еңбек тақырыптарына байланысты күрделі сөздердің мағынасын түсінеді |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі. Амандасу.Көтерiңкi көңiл-күй oрнaту үшiн «Ой шебері» әдісі орындалады. Оқушылар есте қалған қанатты, нақыл сөздерді ретімен айтып шығады |
слайд
Суреттер |
||||||||||
|
Сабақтың ортасы 35 минут
|
Сөздікпен жұмыс: Жаңа сөздер: жүргізген, бұрғылау, тереңдіктен, бұрқақ, атқылаған, құрап, жұлынады, алдын алады, байыт, көмірсутек, жүргіз. 1. Жаңа сөздердің мағыналарын түсіндіру. 2. Дұрыс айтуға дағдыландыру: мұғалім сөздерді мәнерлеп оқиды; |
Жаңа сөздерді тыңдайды, оқиды, мұғалім соңынан қайталайды. Оқушылар жаңа сөздермен сөз орамдарын, қарапайым сөйлем құрастырады. Жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазады. |
|
Оқулық 63 бет
сөздік
|
||||||||
|
|
1-тапсырма. Айтылым. Сұрақтарға жауап бер. 1.Қазақстанның мұнай-газ саласы қай өңірде орналасқан? 2.Қазақстанның мұнай-газ саласын дамыту үшін не істер едің? |
Оқушылар айтылым тапсырмасын орындайды. Сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор: 1 -сұрақтарға жауап береді;
|
Оқулық 63бет
Оқулық 63бет
|
||||||||
|
2-тапсырма. Айтылым. Суреттерді төмендегі сөздермен сәйкестендір. Сөйлем құра. Еліктеу сөздерді мағынасына қарай қолдан. |
Оқушылар айтылым тапсырмасын орындайды. Сөйлем құрайды. Еліктеу сөздерді мағынасына қарай қолданады. |
Дескриптор 3 Суреттерді төмендегі сөздермен сәйкестендіреді. Сөйлем құрайды. Еліктеу сөздерді мағынасына қарай қолданады.
|
||||||||||
|
3-тапсырма. Тыңдалым. Оқылым.
Мәтінді түсініп оқы.
Қою қаріппен берілген сөздердің мағынасын анықта. Мәтінде қандай
мәселе көтерілгенін айтып, стилін
анықта. |
Оқушылар Мәтінді түсініп
оқиды. Қою қаріппен берілген сөздердің мағынасын анықтайды. Мәтінде
қандай мәселе көтерілгенін айтып, стилін
анықтайды. |
Дескриптор: 4 -мәтінді оқиды; - Қою қаріппен берілген сөздердің мағынасын анықтайды; - Мәтінде қандай мәселе көтерілгенін айтып, стилін анықтайды;
|
Оқулық 64 бет
|
|||||||||
|
Сергіту сәті.
4-тапсырма. Оқылым. Айтылым. Мәтіннен суреттің мазмұнына сәйкес келетін үзіндіні тауып оқы. Оқиғаны ретімен айт. |
Сергіту сәтін орындайды Оқушылар оқылым, айтылым тапсырмасын орындайды. Мәтіннен суреттің мазмұнына сәйкес келетін үзіндіні тауып оқиды. Оқиғаны ретімен айтады. |
Дескриптор 2 Мәтіннен суреттің мазмұнына сәйкес келетін үзіндіні тауып оқиды. Оқиғаны ретімен айтады. |
Оқулық 65 бет |
|||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия «Сауал» әдісі: Кері байланыс Оқушылар сабақтан алған әсерлерін сауалдарға жауап беру арқылы көрсетеді.
Сіз бүгін сабақтан нені үйрендің? Сен үшін маңызды болған не? Сен бүгінгі сабақ барысы бойынша нені тағы білгің келеді? |
|
|
|||||||||
|
Үй тапсырмасы: 10 жаттығу 65 бет Бағалау.Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. |
||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














