Тексерілді: _________ ДОІЖО
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мемлекет және құқық Мектеп: №23 Т. Рысқұлов атындағы орта мектебі Күні: 14.11.2024 жыл Мұғалімнің аты-жөні: Сегизбаева А. Д. Пәні: Құқық негіздері Сынып: 10 «А», «Ә» Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстан Республикасындағы Мемлекеттік басқарудың құқықтық реттелуі |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес) |
10.2.2.1 Мемлекттік басқарудың құқық реттеу ерекшеліктері |
|
Сабақ мақсаты |
Мемлекттік басқарудың құқық реттеу ерекшеліктерін сипаттайды. Барлық оқушылар орындайды: Мемлекттік басқару ұғымын, оның түрлері мен өзіне тән ерекшеліктерін анықтайды; (білу, түсіну) Басым бөлігі орындайды: Салалық басқару мен аймақтық мемлекеттік басқару айырмашылығы мен ұқсастықтарын сипаттап, ажыратады (қолдану, талдау) Кейбір оқушылар орындайды: Мемлекеттік басқару мақсаттарына сипаттама береді, талдайды (қолдану, талдау) |
|
Құндылықтарға баулу |
ЗАҢ ЖӘНЕ ТӘРТІП • Құқықтық білімді нақты өмірде, нақты практикалық жағдайларды шешуде өз бетінше қолдана білу • Қоғамдағы тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау үшін құқықтық нормалар мен ережелерге сәйкес әрекет ете алу • Жағдаяттарды заңдылық пен этика тұрғысынан бағалау және негізделген шешімдерді қабылдау. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушы әрекеті |
бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
Білім алушылармен амандасамын, сыныпты түгендеймін, сыныпты 3-топқа түрлі түсті смайликтер бөлемін, бүгінгі жаңа сабақтың тақырыбымен оқу мақсатын, бағалау критерийлерімен таныстырамын. |
Амандасады. Топқа бөлінеді. Жаңа тақырыпты жазып, мақсатымен танысады. |
Тамаша! Керемет! |
түрлі түсті брелоктар, |
||||||
|
Сабақтың ортасы |
Барлық оқушылар орындайды: «Бірге талқылаймыз» әдісі арқылы мәтінді топта оқиды, талқылайды, келесі топтарға барып түсіндіреді. Постермен жұмыс 1-тасырма: 1-топ: Мемлекттік басқару ұғымын анықтаңдар 2-топ: Мемлекеттік басқару түрлерін анықтаңдар 3-топ: Өзіне тән ерекшеліктерін анықтаңдар Басым бөлігі орындайды: Венн диаграммасы әдісі арқылы жұппен орындайды 2-тапсырма: Салалық басқару мен аймақтық мемлекеттік басқару айырмашылығы мен ұқсастықтарын сипаттап, ажыратыңдар
Қалыптастырушы бағалау: Бас бармақпен бағалау Кейбір оқушылар орындайды: Тірек сызбамен жұмыспен жұппен орындайды 3-тапсырма: Мемлекеттік басқару мақсаттарына сипаттама беріңдер
Мемлекеттк басқару мақсаттары
Әлеуметтік эконикалық мақсаты
Саяси мақсаты Қамтамасыз ету мақсаты Құқықтық ұйымдастыру мақсаты ЕБҚО тапсырмасы: Мемлекеттік басқаруды құқықтық реттеудің пәні мен әдістерін жаз.
М
|
Дескриптор: -«Бірге талқылаймыз» әдісі арқылы мәтінді топта оқиды, талқылайды, келесі топтарға барып түсіндіреді. Постермен жұмыс жасайды; -Мемлекет басқару-заңға тәуелді, атқарушы басқарушылық ол мемелекеттік қызметі мен міндеттерін жүзеге асыруға бағытталғанын анықтайды; -Мемлекеттік басқару түрі, эканомикалық басқару, әлуметтік-мәдениет басқару әкімшілік, саяси басқару түрелеріне сипаттама береді; -Мемлекеттік басқару органдары жүзеге асыруы қызметінің заңдар актілерін орындауы мемлекет басқару дың заңды билершісі рұқсат беру мәжбіреу сияқты әдістерді мүмкіндігін белдіретінін біліп, түсінеді; -Постерлеріне жазады, сынып алдында өз жұмыстарын таныстырады; -Топтық бағалау Дескриптор: -Салалық басқару министрліктер мен ведомстволардың, комитеттердің қызметін сипаттайды; -Аймақтық мемлекеттік мемлекттік атқарушы органдар арқылы жергілікті аймақтардың қызметін сипаттайды; - Салалық басқару мен аймақтық мемлекеттік басқару айырмашылығы мен ұқсастықтарын ажыратады; -Өз жұмыстарын сынып алдында түсіндіреді; -Топтық бағалау. Дескриптор: - Көпшілік мүддесін қанағаттандыру эканомикалық жетістіктерге жету бір эканомикалық қатнастарды құрып қолдау көрсетуін сипаттайды; - Мемлекет пен қоғамдағы саяси үрдестерге қолдау көрсетуін сипаттап,ажыратады; -Адам мен азаматтың бас бостандығын,қоғамдағы тәртібін қамтамасыз етуін сипаттайды; -Мемлекеттің негізгі қызметін жүзеге асыруға құқықтық мемлекет арқылы міндеттерін шешуге асыру қабілетті құқықтық жүйе талыптастыруын сипаттайды; Дескриптор: - Мемлекеттік басқаруды құқықтық реттеудің пәні мен әдістерін жазады. -Мемлекеттік органның құқықтық мәртебесінің элементтер тобын топтастырады. |
Мадақтау 1-4 балл Мадақтау 1-4 балл Мадақтау 1-2 балл Мадақтау 5-8 балл аралығы |
оқулық, үлестірме материалдар, флипчарт қағаздары, маркерлер, бағалау парақтары |
||||||
|
соңы |
«ҚҚҚ» әдісі арқылы кері байланыс алу Үйге: тақырыптық тест жаттау, жағдаяттарға жауап беру Бағалау: 10 балдық жүйемен білім классқа қою. |
Рефлексия жасайды.
Үйге тапсырма алады.
Бағалау парақшасын ұстазына жинап береді. |
мадақтау |
Кері байланыс парағы, бағалау парағы |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік басқарудың құқықтық реттелуі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік басқарудың құқықтық реттелуі
Тексерілді: _________ ДОІЖО
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мемлекет және құқық Мектеп: №23 Т. Рысқұлов атындағы орта мектебі Күні: 14.11.2024 жыл Мұғалімнің аты-жөні: Сегизбаева А. Д. Пәні: Құқық негіздері Сынып: 10 «А», «Ә» Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстан Республикасындағы Мемлекеттік басқарудың құқықтық реттелуі |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес) |
10.2.2.1 Мемлекттік басқарудың құқық реттеу ерекшеліктері |
|
Сабақ мақсаты |
Мемлекттік басқарудың құқық реттеу ерекшеліктерін сипаттайды. Барлық оқушылар орындайды: Мемлекттік басқару ұғымын, оның түрлері мен өзіне тән ерекшеліктерін анықтайды; (білу, түсіну) Басым бөлігі орындайды: Салалық басқару мен аймақтық мемлекеттік басқару айырмашылығы мен ұқсастықтарын сипаттап, ажыратады (қолдану, талдау) Кейбір оқушылар орындайды: Мемлекеттік басқару мақсаттарына сипаттама береді, талдайды (қолдану, талдау) |
|
Құндылықтарға баулу |
ЗАҢ ЖӘНЕ ТӘРТІП • Құқықтық білімді нақты өмірде, нақты практикалық жағдайларды шешуде өз бетінше қолдана білу • Қоғамдағы тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау үшін құқықтық нормалар мен ережелерге сәйкес әрекет ете алу • Жағдаяттарды заңдылық пен этика тұрғысынан бағалау және негізделген шешімдерді қабылдау. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушы әрекеті |
бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
Білім алушылармен амандасамын, сыныпты түгендеймін, сыныпты 3-топқа түрлі түсті смайликтер бөлемін, бүгінгі жаңа сабақтың тақырыбымен оқу мақсатын, бағалау критерийлерімен таныстырамын. |
Амандасады. Топқа бөлінеді. Жаңа тақырыпты жазып, мақсатымен танысады. |
Тамаша! Керемет! |
түрлі түсті брелоктар, |
||||||
|
Сабақтың ортасы |
Барлық оқушылар орындайды: «Бірге талқылаймыз» әдісі арқылы мәтінді топта оқиды, талқылайды, келесі топтарға барып түсіндіреді. Постермен жұмыс 1-тасырма: 1-топ: Мемлекттік басқару ұғымын анықтаңдар 2-топ: Мемлекеттік басқару түрлерін анықтаңдар 3-топ: Өзіне тән ерекшеліктерін анықтаңдар Басым бөлігі орындайды: Венн диаграммасы әдісі арқылы жұппен орындайды 2-тапсырма: Салалық басқару мен аймақтық мемлекеттік басқару айырмашылығы мен ұқсастықтарын сипаттап, ажыратыңдар
Қалыптастырушы бағалау: Бас бармақпен бағалау Кейбір оқушылар орындайды: Тірек сызбамен жұмыспен жұппен орындайды 3-тапсырма: Мемлекеттік басқару мақсаттарына сипаттама беріңдер
Мемлекеттк басқару мақсаттары
Әлеуметтік эконикалық мақсаты
Саяси мақсаты Қамтамасыз ету мақсаты Құқықтық ұйымдастыру мақсаты ЕБҚО тапсырмасы: Мемлекеттік басқаруды құқықтық реттеудің пәні мен әдістерін жаз.
М
|
Дескриптор: -«Бірге талқылаймыз» әдісі арқылы мәтінді топта оқиды, талқылайды, келесі топтарға барып түсіндіреді. Постермен жұмыс жасайды; -Мемлекет басқару-заңға тәуелді, атқарушы басқарушылық ол мемелекеттік қызметі мен міндеттерін жүзеге асыруға бағытталғанын анықтайды; -Мемлекеттік басқару түрі, эканомикалық басқару, әлуметтік-мәдениет басқару әкімшілік, саяси басқару түрелеріне сипаттама береді; -Мемлекеттік басқару органдары жүзеге асыруы қызметінің заңдар актілерін орындауы мемлекет басқару дың заңды билершісі рұқсат беру мәжбіреу сияқты әдістерді мүмкіндігін белдіретінін біліп, түсінеді; -Постерлеріне жазады, сынып алдында өз жұмыстарын таныстырады; -Топтық бағалау Дескриптор: -Салалық басқару министрліктер мен ведомстволардың, комитеттердің қызметін сипаттайды; -Аймақтық мемлекеттік мемлекттік атқарушы органдар арқылы жергілікті аймақтардың қызметін сипаттайды; - Салалық басқару мен аймақтық мемлекеттік басқару айырмашылығы мен ұқсастықтарын ажыратады; -Өз жұмыстарын сынып алдында түсіндіреді; -Топтық бағалау. Дескриптор: - Көпшілік мүддесін қанағаттандыру эканомикалық жетістіктерге жету бір эканомикалық қатнастарды құрып қолдау көрсетуін сипаттайды; - Мемлекет пен қоғамдағы саяси үрдестерге қолдау көрсетуін сипаттап,ажыратады; -Адам мен азаматтың бас бостандығын,қоғамдағы тәртібін қамтамасыз етуін сипаттайды; -Мемлекеттің негізгі қызметін жүзеге асыруға құқықтық мемлекет арқылы міндеттерін шешуге асыру қабілетті құқықтық жүйе талыптастыруын сипаттайды; Дескриптор: - Мемлекеттік басқаруды құқықтық реттеудің пәні мен әдістерін жазады. -Мемлекеттік органның құқықтық мәртебесінің элементтер тобын топтастырады. |
Мадақтау 1-4 балл Мадақтау 1-4 балл Мадақтау 1-2 балл Мадақтау 5-8 балл аралығы |
оқулық, үлестірме материалдар, флипчарт қағаздары, маркерлер, бағалау парақтары |
||||||
|
соңы |
«ҚҚҚ» әдісі арқылы кері байланыс алу Үйге: тақырыптық тест жаттау, жағдаяттарға жауап беру Бағалау: 10 балдық жүйемен білім классқа қою. |
Рефлексия жасайды.
Үйге тапсырма алады.
Бағалау парақшасын ұстазына жинап береді. |
мадақтау |
Кері байланыс парағы, бағалау парағы |
шағым қалдыра аласыз













