Бекітемін:
|
Білім беру ұйымының атауы |
Әл-Фараби атындағы №201 мектеп-лицей |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Айғалиев Ербол |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пән/Сынып: |
Қазақстан тарихы , 9 «Б» сыныбы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні |
25.01.2023 ж. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
Қазақстан мемлекеттілігінің қайта жаңғыруы (1991 – 1996 жылдар) |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстан Республикасы тәуелсіздігінің жариялануы Зерттеу сұрағы: «Қазақстан Республикасының тәуелсіздік туралы» Конституциялық Заңының тарихи маңызы қандай? |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты: |
9.3.1.6 Қазақстанның тәуелсіздік жолындағы алғашқы қадамдарын анықтап, қорытындылау; 9.3.1.7 өткен оқиғалармен сабақтастықты орнатып, Қазақстан тәуелсіздігінің жариялануының тарихи маңызын түсіндіру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақстанның тәуелсіздік жолындағы алғашқы қадамдарын анықтап, қорытындылау; Өткен оқиғалармен сабақтастықты орнатып, Қазақстан тәуелсіздігінің жариялануының тарихи маңызын түсіндіру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі: |
Қазақстанның тәуелсіздік жолындағы алғашқы қадамдарын анықтап, қорытындылайды Өткен оқиғалармен сабақтастықты орнатып, Қазақстан тәуелсіздігінің жариялануының тарихи маңызын түсінеді. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
«Тарсия» әдісімен топтық жұмыста оқушылар ынтымақтасып тапсырма орындайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Негізгі ұғымдар: делимитация, демократия, дипломатия, инаугурация, интеграция, президенттік республика, суверенитет, үкімет |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүние жүзі тарихы, география, құқық т.б. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
7 минут
|
Ұйымдастыру
шаралары (сәлемдесу, оқу құралдарын
түгелдеу және көңіл-күйіне назар аудару 2.1990 жылы 24 сәуірде қандай Заң қабылданды? («Қазақ КСР Конституциясына өзгерістер мен толықтырулар енгізу және Қазақ КСР Президенті қызметін бекіту туралы») 3.Кімнің бастамасымен Арал және Балқаш мәселелері бойынша комитет құрылды? (М. Шаханов ) 4.1989 жылы «Невада-Семей» антиядролық қозғалысын құрып, Семей сынақ алаңының жабылуына үлес қосқан қайраткер? (Олжас Сүлейменов) 5.ҚР Тұңғыш Президентінің Жарлығымен Семей ядролық сынақ алаңы жабылған уақыт? (1991 жылы 29 тамыз) 6.1990 жылы маусым айында құрылған «Азат» азаматтық қозғалысының мақсаты: (Қазақстанның егемендігіне қол жеткізу болды) 7.1989 жылы маусым айында халық наразылығы болған қала? (Жаңаөзен) 8.Қарағанды жұмысшыларының бас көтеру болған уақыт. (1989жылы 10-19 шілде) 9.1991 жылы 7 қыркүйекте Қазақстан компартиясы таратылып, оның орнына құрылған жаңа партия. (Социалистік партия)
«Ой қозғау»
әдісі. Бастапқы ынталандырушы материал: - Мына суреттерден нені аңғарамыз? - Осы суреттердің бүгінгі сабағымызға қатысы бар ма? |
Не меңгергенін білу
үшін Бағдарлама көмегімен жасалған үшбұрышты кеспе қағаздардан пазл құрастыру. Оқушылар таңдаған қызыл, сары, жасыл түстері бойынша 3 топқа бөлінеді.
Мақсаты, Оқушылар суреттерге қарап бүгінгі сабақ тақырыбын болжайды |
Қб. «Мадақтау» |
Презентация № 1бет Жалпы білім беретін мекептің 9-сыныбына арналған оқулық Презентация № 2 бет Суреттер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
20 минут 4 минут 6 минут |
Бейнематериал
көрсету Мәтінмен жұмыс. «Тізбектеп айту» стратегиясы
1 -топ. Қазақстанның
тәуелсіздік жолындағы алғашқы қадам 3-топ. «Қазақстан Республикасының мемлекеттік тәуелсіздігі туралы» Заңы Жеке жұмыс. 1-тапсырма. Ақпараттың ақиқат немесе жалған екенін анықта.
2-тапсырма. Суреттер сөйлейді. (Сараланған тапсырма.)
|
Бейнематериалл көру
Дескриптор: 1. Қазақстанның тәуелсіздік жолындағы алғашқы қадамдарын анықтап, қорытынды жасайды 2.Қазақстан тәуелсіздігінің жариялануының тарихи маңызын түсіндіреді.
Дескриптор:
-1/2/3/4/5 суреттерге қарай отырып, барлық оқушы термин сөздерді анықтайды; -Оқушылар термин сөздерді қолдана отырып, ерікті түрде қорытынды ой жазады
|
Қб. Топтар бірін-бірі бағалайды
Қб.
5 балл
5 балл
|
Презентация № 3 бет
ҚБ парағы
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
7 минут
|
Сабақты бекіту тапсырмасы. «Ақылды карта» әдісі
1.1991 ж. 19 тамызда М.Горбачевқа қарсы
топтың адамдары байланыс қызметі арқылы қандай хабар
таратты? (М.Горбачевтің денсаулығына байланысты өзінің
қызметін атқара алмайтындығын)
(Геннадий Янаев) 7.Президенттікке үміткерлерді тіркеу қай уақытқа дейін жүргізілді? (1991 ж 10 қазан) 8.1991 жылы 1 желтоқсанда болған тарихи оқиға. (Тұңғыш бүкілхалықтық Президенттік сайлау) 9.Жоғарғы билік президент қолында болатын мемлекеттік басқару түрі. (Президенттік республика) 10.Президентті ұлықтау рәсімін дайындау кімге жүктелді? (Премьер-министрдің орынбасары М. Жолдасбеков )
Кері байланыс: «Аяқталмаған сөйлемдер» әдісі. 1. Бүгін мен ................................................................. білдім. 2. Мен үшін ...............................................................қиын болды. 3. .............................................................................. қызықты болды. |
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Айғалиев Ербол НұртайұлыШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Қазақстан Республикасы тәуелсіздігінің жариялануы
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Қазақстан Республикасы тәуелсіздігінің жариялануыМатериал туралы қысқаша түсінік
Ашық сабақ слайдымен
Материалдың қысқаша нұсқасы Бекітемін:
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||















