|
Бөлім: Табиғи ресурстарды тиімді пайдалану. Пунктуация |
Мектеп: ККМГ№3 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 16.05.2024 |
Мұғалімнің аты-жөні: Рамазанова С.К. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып:9А |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстан Республикасының минералдық ресурстары |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
9.2.4.1 әртүрлі стильдегі мәтіндердің тақырыбын, қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау; 9.4.5.1 құрмалас сөйлемнің тыныс белгілерін (даралаушы, ерекшелеуші, ойдың аражігін ажырататын) ережеге сай қолдану ; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Барлық оқушылар: әртүрлі стильдегі мәтіндердің ерекшелігін ажырата білу, құрмалас сөйлемнің тыныс белгілерін ережеге сай қолдану; Көпшілігі: әртүрлі стильдегі мәтіндердің тақырыбын, қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін ажырату, құрмалас сөйлемнің тыныс белгілерін ережеге сай қолдану; Кейбір оқушылар: әртүрлі стильдегі мәтіндердің тақырыбын, қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстыра талдау, құрмалас сөйлемнің тыныс белгілерін ережеге сай қолдану. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу (4-құндылық) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Биология |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Табиғи ресурстарды тиімді пайдалану туралы білімдерін толықтырады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. «Жақсы тілек-жылы жүрек» тренингі арқылы психологиялық ахуал тудырамын. Үй тапсырмасын «Ыстық орындық» әдісі арқылы сұраймын. Топқа бөлу. Түстер арқылы сыныпты 2 топқа бөлу.
Тақтада «Білемін», «Білдім», «Білгім келеді» сөздері жазылған қиынды ілініп тұрады. Оқушылар Қазақстан Республикасының минералдық ресурстары туралы білетіндерін бағанның алғашқы бөлігіне жазады.
Сабақтың тақырыбымен мақсаты анықталады. |
Оқушылар түстер арқылы сыныпты 3 топқа бөлінеді.
Оқушылар оқу мақсатын талқылайды. |
ҚБ
|
9-сынып «Қазақ тілі» оқулығы
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
Сабақтың соңы 5 мин
|
Мағынаны тану.
Тапсырма. Мәтіндерді түсініп оқыңыз. Тақырыбын, қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстырыңыз. А мәтіні. Оқулықтағы оқылым мәтіні.
Ә мәтіні. Қазақстан Республикасының минералдық шикiзат базасының қазiргi жағдайы туралы, жер қойнауын пайдалану жөнiндегi заң актiлерi туралы, тендер шарттары туралы табиғи ресурстарды игерумен шұғылданатын отандық және шетелдiк компанияларды дер кезiнде және толық хабардар ету, әлеуеттi инвесторларға қолайлы ақпараттық жағдай туғызу мақсатында Қазақстан Республикасының Министрлер Кабинетi қаулы етедi: 1. "Қазақстанның минералдық ресурстары" журналының шығарылуына рұқсат етiлсiн. 2. Журналды шығару оның құрылтайшысы - Қазақстан Республикасының Геология және жер қойнауын қорғау министрлiгiне тапсырылсын. Қазақстан Республикасының Премьер-министрi
Мұғалімнің кері байланысы. «Оң және теріс» әдісі.
Оқушылардың жауаптарының оң және теріс жақтарына кері байланыс беріп, ұсыныс білдіреді.
3-тапсырма. Берілген жай сөйлемдерден
құрмалас сөйлемдер құрастырып жазып, тыныс белгілерін қандай
ережеге сүйеніп қойғандарыңды
түсіндіріңдер.
Дескриптор:
ҚБ «Tarsia» әдісі арқылы салалас, сабақтас, аралас құрмаластағы тыныс белгілерін бекіту
Wordwall платформасы арқылы құрмалас сөйлемдерді қайталау 4-ТАПСЫРМА. Екі пікірді екі топ жақтап, постер құрып, ойталқы өткізіңдер. 1.Қазақстан минералдық ресурстарын шикізат күйінде шетелге экспорттап, бай елге айналуы керек.
2. Еліміз минералдық ресурстарын үнемдеп пайдаланып, өз өндірісін дамытқаны жөн.
Рефлексия «Білгім келеді» әдісі Топтар А3 парағына тақырып, мақсат, бағалау бойынша білгісі келетін ақпараттарын жазып, «Білгім келеді» қиындысының астына іледі. Мұғалім қалауы бойынша бір топтан ауызша ойларын тыңдауға болады. Падлет тақтасы арқылы кері байланыс жасау Үйге тапсырма: 7-тапсырма |
Мәтіндерді түсініп оқып, тақырыбын, қызметін, құрылымын, тілдік ерекшелігін салыстырады.
|
ҚБ
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Рамазанова Сырга КаирбековнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Қазақстан Республикасының минералдық ресурстары
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Қазақстан Республикасының минералдық ресурстарыМатериал туралы қысқаша түсінік
Қазақ тілінен ашық сабақ
Материалдың қысқаша нұсқасы
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||


















