Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ тақырыбы: Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери рәміздері
|
Бөлім: |
Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері – мемлекеттің әскери қауіпсіздігінің кепілі |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери рәміздері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1. ҚРҚК əскери рәміздері және бөлімінің жауынгерлік Туымен танысу. 2. Əскери анттың əскери қызметшілерге қоятын талаптарын білу. 3. Әскери қызметтің ҚР азаматының қасиетті борышының және міндеті ретінде маңызын түсіну. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: ҚРҚК əскери нышандары. Бөлімінің жауынгерлік Туы туралы біледі; Оқушылардың басым бөлігі: Әскери анттың әскери қызметшілерге қоятын талаптарын біледі; Кейбір оқушылар: Әскери антты жатқа айтады. |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Зайырлы қоғам және жоғары рухани байлық |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресур-р |
|
Басы 5' |
Амандасу, түгелдеу, оқушылардың сырт көріністерін тексеру. |
Взвод командирінің орынбасары оқушыларды сапқа тұрғызады, оқытушыға сабаққа дайындығы жөнінде баяндама жасайды. |
|
|
|
5' |
Саптық жаттығулар. Орнында бұрылу. Жаттығуларды орындап болғасын кабинетке кіргіземін. |
Қимыл-қозғалыс әрекеттерін дұрыс жасауға тырысады. Кабинетке кіріп, орындарына отырады. |
|
|
|
Ортасы 2' |
Білу Әскери бөлімнің жауынгерлік туы дегеніміз не, әскери ұжым үшін оның маңызы қандай? |
Жауап беру арқылы диалогқа түседі. |
Қалыптастырушы бағалау |
АӘТД электронды оқулығы
|
|
8' |
Түсіну ҚРҚК Әскери ант мәтіні 1992 жылы 25 тамызда Қазақстан Республикасы Президентінің №870 жарлығымен бекітілген. Бірнеше оқушыға Әскери анттан бөлек абзацтарды оқытып, әскери қызметшілерге қойылатын талаптар бойынша өз ойын айтуды тапсырамын. |
Абзацтарды оқиды, өз ойларымен бөліседі. |
Қалыптастырушы бағалау |
Әскери ант мәтіні жазылған стенд, АӘТД электронды оқулығы |
|
5' |
Қолдану Ант берген кездегі әскери қызметшілердің әрекет ету тәртібін үйретемін. |
- Ант берген кездегі әскери қызметшілердің әрекет ету тәртібін қайталай отырып, Әскери антты жатқа айтады. |
|
АӘТД электронды оқулығы |
|
3' |
Талдау Әскери қызметшіге антты қабылдағанға дейін және қабылдағаннан кейін қандай міндеттер қойылады ? |
Жауап беру арқылы диалогқа түседі. |
Қалыптастырушы бағалау |
АӘТД оқулығы |
|
5' |
Жинақтау 1.Әскери ант қай уақытта қабылданады? 2. Әскери антта моральдық-жауынгерлік қасиеттері туралы не айтылған? 3. Бұл қасиеттер соғыс және бейбіт жағдайда қалай көрсетілуі тиіс? 4. Әскери бөлімнің жауынгерлік туы дегеніміз не, әскери ұжым үшін оның маңызы қандай? |
Жауап береді. |
Қалыптастырушы бағалау |
|
|
5' |
Кері байланыс «Кілт сөздер» жаттығуы: Оқушыларға дайындалуға 2 мин уақыт беремін. |
Әрқайсысы тізбек бойынша тұтастай алғанда сабақтың мазмұнынан, мұғалім және өзге оқушылармен өзара қарым-қатынасы нәтижесінен түсінік беретін сөздерді дауыстап айтады. |
Бөлімше командирлері жақсы жұмыс жасаған жас сарбаздар мен бөлімшелерді атап өтеді. |
|
|
Аяқталуы 2' |
Үйге тапсырма беру Әскери ант мәтінін жаттау |
|
|
АӘТД оқулығы |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері – мемлекеттің әскери қауіпсіздігінің кепілі
Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері – мемлекеттің әскери қауіпсіздігінің кепілі
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ тақырыбы: Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери рәміздері
|
Бөлім: |
Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері – мемлекеттің әскери қауіпсіздігінің кепілі |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери рәміздері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1. ҚРҚК əскери рәміздері және бөлімінің жауынгерлік Туымен танысу. 2. Əскери анттың əскери қызметшілерге қоятын талаптарын білу. 3. Әскери қызметтің ҚР азаматының қасиетті борышының және міндеті ретінде маңызын түсіну. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: ҚРҚК əскери нышандары. Бөлімінің жауынгерлік Туы туралы біледі; Оқушылардың басым бөлігі: Әскери анттың әскери қызметшілерге қоятын талаптарын біледі; Кейбір оқушылар: Әскери антты жатқа айтады. |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Зайырлы қоғам және жоғары рухани байлық |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресур-р |
|
Басы 5' |
Амандасу, түгелдеу, оқушылардың сырт көріністерін тексеру. |
Взвод командирінің орынбасары оқушыларды сапқа тұрғызады, оқытушыға сабаққа дайындығы жөнінде баяндама жасайды. |
|
|
|
5' |
Саптық жаттығулар. Орнында бұрылу. Жаттығуларды орындап болғасын кабинетке кіргіземін. |
Қимыл-қозғалыс әрекеттерін дұрыс жасауға тырысады. Кабинетке кіріп, орындарына отырады. |
|
|
|
Ортасы 2' |
Білу Әскери бөлімнің жауынгерлік туы дегеніміз не, әскери ұжым үшін оның маңызы қандай? |
Жауап беру арқылы диалогқа түседі. |
Қалыптастырушы бағалау |
АӘТД электронды оқулығы
|
|
8' |
Түсіну ҚРҚК Әскери ант мәтіні 1992 жылы 25 тамызда Қазақстан Республикасы Президентінің №870 жарлығымен бекітілген. Бірнеше оқушыға Әскери анттан бөлек абзацтарды оқытып, әскери қызметшілерге қойылатын талаптар бойынша өз ойын айтуды тапсырамын. |
Абзацтарды оқиды, өз ойларымен бөліседі. |
Қалыптастырушы бағалау |
Әскери ант мәтіні жазылған стенд, АӘТД электронды оқулығы |
|
5' |
Қолдану Ант берген кездегі әскери қызметшілердің әрекет ету тәртібін үйретемін. |
- Ант берген кездегі әскери қызметшілердің әрекет ету тәртібін қайталай отырып, Әскери антты жатқа айтады. |
|
АӘТД электронды оқулығы |
|
3' |
Талдау Әскери қызметшіге антты қабылдағанға дейін және қабылдағаннан кейін қандай міндеттер қойылады ? |
Жауап беру арқылы диалогқа түседі. |
Қалыптастырушы бағалау |
АӘТД оқулығы |
|
5' |
Жинақтау 1.Әскери ант қай уақытта қабылданады? 2. Әскери антта моральдық-жауынгерлік қасиеттері туралы не айтылған? 3. Бұл қасиеттер соғыс және бейбіт жағдайда қалай көрсетілуі тиіс? 4. Әскери бөлімнің жауынгерлік туы дегеніміз не, әскери ұжым үшін оның маңызы қандай? |
Жауап береді. |
Қалыптастырушы бағалау |
|
|
5' |
Кері байланыс «Кілт сөздер» жаттығуы: Оқушыларға дайындалуға 2 мин уақыт беремін. |
Әрқайсысы тізбек бойынша тұтастай алғанда сабақтың мазмұнынан, мұғалім және өзге оқушылармен өзара қарым-қатынасы нәтижесінен түсінік беретін сөздерді дауыстап айтады. |
Бөлімше командирлері жақсы жұмыс жасаған жас сарбаздар мен бөлімшелерді атап өтеді. |
|
|
Аяқталуы 2' |
Үйге тапсырма беру Әскери ант мәтінін жаттау |
|
|
АӘТД оқулығы |
шағым қалдыра аласыз














