|
САБАҚ: 7 Қазақстан Республикасының Қызыл кітабы |
Мектеп: |
||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты- жөні: |
||||
|
СЫНЫП: 7 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Оқу мақсаты |
|
||||
|
|
Барлық оқушылар: |
||||
|
|||||
|
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||
|
|||||
|
Кейбір оқушылар: |
|||||
|
|||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар:
|
||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
|||||
|
Санат, Қызыл кітап, биоалуантүрлілікті сақтау жолдары, Қызыл кітапқа енген ағзалар |
|||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
|||||
|
Талқылауға арналған тармақтар: |
|||||
|
Санаттардың ерекшелігін, айырмашылығын талдайды |
|||||
|
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? |
|||||
|
|
Қызыл кітапқа енген жануарлар неліктен осы кітапқа кіргендігін айта аласыз ба? |
||||
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: |
|||||
|
Қызыл кітапқа енген жануарлардың тізімін жазады |
|||||
|
Алдыңғы оқу |
Табиғатты қорғау мақсатында құрылған қорықтарды, ұлттық саябақтарды біледі, бір-бірінен ажырата алады. |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
|||
|
Басталуы |
Ұйымдастыру. Психологиялық ахуал. Сыныпты «Жойылған жануарлар» және «Жойылудың алдында тұрған жануарлар» топтарына бөлу. Топ атына байланысты өз ойларын айтады, сабақтың тақырыбын ашады. |
|
|||
|
Ортасы |
Материалдарды сынау бағдарламасы бойынша мәтінді меңгеру Жұптасып:
Енді басқа жұппен бірігіңіз:
Бүкіл сыныппен:
Қ. Мырзалиев « Қызыл кітап»
Мылтық көрсем төрлерден іліп
қойған, Сергіту жаттығулары: «Айгөлек» әуенімен ырғақтар жасау |
|
|||
|
Аяқталуы |
Қызыл кітап туралы бес сөйлем жаз:
|
|
|||
|
Қосымша ақпарат: Қызыл кітап санаттары І санат – жойылып бара жатқандар. Бұлар
туралы соңғы 50 жылда ешқандай деректер жоқ. Мысалы, қызыл қасқыр,
қаракүзен, қабылан, қызылқұм арқары, құдыр
т.б. «Қызыл кітапқа» енгізілген жануарларды аулауға , өсімдіктерді жұлуға тыйым салынған. «Қызыл кітап» - мемлекеттік құжат. Қызыл кітапқа енген жануарлардың тзімі жазылған кезде таралған аймағы туралы айтылғанда география пәнінен Қазақстанның картасын еске түсіреді |
|||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілетті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Қабілеті жоғары балаларға берілетін тапсырма: Өзіңнің тұратын өлкеңдегі қандай жануарларды қызыл кітапқа енгізер едің? Қосымша көмек: Қызыл кітап түсі неге қызыл екендігін сыни ойлау арқылы пайымдайды. |
Пәнаралық байланыс қауіпсіздік және еңбектә қорғау ережелері АКТ-мен байланыс құндылықтардағы байланыс |
|||
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылыр не үйренді? Сыныпта ахуал қандый болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болдыма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен |
|
||||
|
|
|||||
|
|
|||||
|
Қорытынды бағалау Қандай екі нәрсе табысты болады ( оқытуды да, оқудыда ескеріңіз)? 1. Сабақта әртүрлі оқыту стратегияларды, түрлі әдістерді араластырып қолдану 2. Жеке, жұптық, топтық жұмыстар Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. Оқушылардың сабақ барысындағы жұмыстарына талдау жасау, тапсырмалардың орындалуын жақсарту ушін не істеу керектігіне мән беру 2.Оқушылар орындай алмаған тапсырмаларды қайта қарап, өзгеріс енгізуі Осы сабақтың өткізілуіне септігін тигізетіндей сыныптағы оқушылар жайлы не білдім. Жекелеген оқушылардың сабақты қолдау ерекшеліктеріне және әрқайсысының бейімділігне қарай тапсырма дайындау. Тапсырмаларды жас ерекшеліктеріне қарай жасақтау |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстан Республикасының Қызыл кітабы
|
САБАҚ: 7 Қазақстан Республикасының Қызыл кітабы |
Мектеп: |
||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты- жөні: |
||||
|
СЫНЫП: 7 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Оқу мақсаты |
|
||||
|
|
Барлық оқушылар: |
||||
|
|||||
|
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||
|
|||||
|
Кейбір оқушылар: |
|||||
|
|||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар:
|
||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
|||||
|
Санат, Қызыл кітап, биоалуантүрлілікті сақтау жолдары, Қызыл кітапқа енген ағзалар |
|||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
|||||
|
Талқылауға арналған тармақтар: |
|||||
|
Санаттардың ерекшелігін, айырмашылығын талдайды |
|||||
|
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? |
|||||
|
|
Қызыл кітапқа енген жануарлар неліктен осы кітапқа кіргендігін айта аласыз ба? |
||||
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: |
|||||
|
Қызыл кітапқа енген жануарлардың тізімін жазады |
|||||
|
Алдыңғы оқу |
Табиғатты қорғау мақсатында құрылған қорықтарды, ұлттық саябақтарды біледі, бір-бірінен ажырата алады. |
||||
|
Жоспар |
|||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
|||
|
Басталуы |
Ұйымдастыру. Психологиялық ахуал. Сыныпты «Жойылған жануарлар» және «Жойылудың алдында тұрған жануарлар» топтарына бөлу. Топ атына байланысты өз ойларын айтады, сабақтың тақырыбын ашады. |
|
|||
|
Ортасы |
Материалдарды сынау бағдарламасы бойынша мәтінді меңгеру Жұптасып:
Енді басқа жұппен бірігіңіз:
Бүкіл сыныппен:
Қ. Мырзалиев « Қызыл кітап»
Мылтық көрсем төрлерден іліп
қойған, Сергіту жаттығулары: «Айгөлек» әуенімен ырғақтар жасау |
|
|||
|
Аяқталуы |
Қызыл кітап туралы бес сөйлем жаз:
|
|
|||
|
Қосымша ақпарат: Қызыл кітап санаттары І санат – жойылып бара жатқандар. Бұлар
туралы соңғы 50 жылда ешқандай деректер жоқ. Мысалы, қызыл қасқыр,
қаракүзен, қабылан, қызылқұм арқары, құдыр
т.б. «Қызыл кітапқа» енгізілген жануарларды аулауға , өсімдіктерді жұлуға тыйым салынған. «Қызыл кітап» - мемлекеттік құжат. Қызыл кітапқа енген жануарлардың тзімі жазылған кезде таралған аймағы туралы айтылғанда география пәнінен Қазақстанның картасын еске түсіреді |
|||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілетті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Қабілеті жоғары балаларға берілетін тапсырма: Өзіңнің тұратын өлкеңдегі қандай жануарларды қызыл кітапқа енгізер едің? Қосымша көмек: Қызыл кітап түсі неге қызыл екендігін сыни ойлау арқылы пайымдайды. |
Пәнаралық байланыс қауіпсіздік және еңбектә қорғау ережелері АКТ-мен байланыс құндылықтардағы байланыс |
|||
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылыр не үйренді? Сыныпта ахуал қандый болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болдыма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен |
|
||||
|
|
|||||
|
|
|||||
|
Қорытынды бағалау Қандай екі нәрсе табысты болады ( оқытуды да, оқудыда ескеріңіз)? 1. Сабақта әртүрлі оқыту стратегияларды, түрлі әдістерді араластырып қолдану 2. Жеке, жұптық, топтық жұмыстар Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. Оқушылардың сабақ барысындағы жұмыстарына талдау жасау, тапсырмалардың орындалуын жақсарту ушін не істеу керектігіне мән беру 2.Оқушылар орындай алмаған тапсырмаларды қайта қарап, өзгеріс енгізуі Осы сабақтың өткізілуіне септігін тигізетіндей сыныптағы оқушылар жайлы не білдім. Жекелеген оқушылардың сабақты қолдау ерекшеліктеріне және әрқайсысының бейімділігне қарай тапсырма дайындау. Тапсырмаларды жас ерекшеліктеріне қарай жасақтау |
|||||
шағым қалдыра аласыз


