Бөлім
|
Салт –дәстүр және ауыз
әдебиеті
|
Пәні:
|
Дүниетану
|
Күні:
|
23.02.2024
|
Педагогтің
аты-жөні:
|
Курбанова А.Т
|
Сынып:
1
«А»
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар
саны:
|
Сабақтың тақырыбы
|
Елімнің мемлекеттік
рәміздері
|
Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаттары
|
1.3.5.1 Қазақстан
Республикасының рәміздерін өзге елдердің рәміздерінен
ажырату
1.3.5.2 тәуелсіз
мемлекеттің негізгі белгілері туралы
әңгімелеу
|
Сабақтың
мақсаты
|
Барлық
оқушылар:
Қазақстан Республикасының
рәміздерін ажырата алады;
Көптеген
оқушылар:
Тәуелсіз мемлекеттің негізгі
белгілері туралы әңгімелей
алады;
Кейбір
оқушылар:өзге елдердің рәміздерінен
ажырата алады.
|
Құндылықтар
|
Оқушыларды
бір-біріне деген құрмет ,Қазақстан мүддесіне қызмет етуге
ұмтылу.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
кезеңі/
уақыты
|
Педагогтің әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
(7
мин)
|
Ұйымдастыру кезеңі:
Оқушылармен амандасу,
түгендеу
«Шаттық шеңбері»
Музыкалық әуен арқылы қолшатыр бейнесімен балаларға
сәттілік тілеу, топқа бөлу.
1 Әнұран
2 Елтаңба
3 Ту
«Ой қозғау әдісі».
Сұрақтар қою арқылы
жүргізу.
1 Бәйтерек монументі туралы қандай ақпараттар
білесіңдер?
2 Бейбітшілік пен келісім сарайы пирамидасы неге
ұқсайды?
3 «Ханшатыр»
ғимаратының ішінде не бар?
|
Оқушылар сабаққа назар
аударады.
Оқушылар бір-біріне
сәттілік тілейді,қолшатырдғы тамшы бейнесіндегі сөздерімен сәттілік
тілеп, суреттегі бейнелер бойынша топқа
бөлінеді
Кеспе суреттерді
құрастырды.
Сұрақтарға жауап
айтады.
|
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
Асықпен
марапаттау
|
|
Сабақтың
ортасы
(5
мин)
10 мин
|
Тақырыпты ашу
«Қазақстанға саяхат»
әдісі
Бейнежазба ұсыну арқылы
жаңа тақырып
«Таныстырылым
әдісі»
ҚАЗАҚСТАН
Топтық
жұмыс
Кеспе әріптерден топ
білім алушылар жылдамдықпен құрастырады,бірінші құрастырған топ
жеңімпаз атанады.
Оқушыларға Қазақстан
әнұран орындату.
Дескриптор:
-бейнежазбада айтылған мемлекттік рәміздерді ұғып
алады,өзге елдерден айырмашылығын
біледі
|
Көреді, түсінеді
Жасайды,орындай
ды,айтады
|
От шашу арқылы мадақтап
отыру
Смайлк арқылы
марапаттау
|
Ноутбук
|
5
мин
|
«Мен саған ,сен маған»
әдісі
«Елімнің мемлекеттік
рәміздері» деген тақырыпта диалог
құр.
Сен білесің бе
өзіңнің тұратын жеріңнің ту мен
елтаңбасын?
Онда сен айтшы
әнұран туралы?
Біздің еліміздің
басшымыз кім білесің бе?
Дескриптор:
-сұрақтар
құрастырады
-диалогке түрінде
сөйлесе алады
|
ия білемін ту түсі көк
аспан түсті елтаңба дөңгелек болып
келген.
Әнұран еліміздің
мақтанышы,біз мерекелерде айтамыз,оның әнін Шәмші Қалдаяқов
жазған
Еліміз басшысы
Қасым-Жомарт Тоқаев
|
Жұлдыз-шалар
|
Оқулық
65-66-67
-бет
Әртүрлі түстегі суреттер
|
13 мин
|
Ұжымдық
жұмыс
«Көгершін хаты»
әдісі
-Ту түсі
қандай?
-Туда қандай
суреттер бар?
-Елтаңба неге
ұқсайды?
-Елтаңба қандай
пішінен құралған ?
-Тудағы күн түсі
қандай?
-Әнұран сөзін кім
жазған?
«Дәптермен жұмыс
жүргізу»
Суретте әр елдің
тулары бейнеленген,өз еліміздің туын тауып,бағыттауыш сызық арқылы
қосып орындау.
Дескриптор:
Сұрақтарға жауап айта
алады,бірнеше елдің туын сызық арқылы сыза
алады
|
көк
күн,қыран құс
,ою
дөңгелек
шарға
дөңгелек
пішінен
сары
Нұрсұлтан
Назарбаев,Жұмекен
Нәжімеденов
бағыттап сызып орындап
көрсетеді
Көрсетілген тапсырманы
орындайды
|
Киіз
үй
|
|
Сабақтың
соңы
5 мин
|
Кері
байланыс
«Жапалақ» тәсілі
арқылы
-Бүгінгі сабақты толық
түсіндім
-Бүгінгі сабақты
түсіндім, сұрағым бар
-Бүгінгі сабақты
түсінбедім
|
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған
тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған
санап,анықтайды.
|
Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
|
Стикер
|