№40 орта мектеп (білім беру ұйымының атауы) Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
3-бөлім. Тәуелсіздік жылдарындағы Қазақстан. «ЭКСПО-2017». Синтаксис |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Утегулова Айала Нусипбаевна |
|
|
Күні: |
4.11.25 |
|
|
Сынып: 9 қазақ тілі |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны. |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстан Республикасының Тәуелсіздік күні |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.1.2.1 қоғамдық-саяси, әлеуметтік экономикалық, ғылыми тақырыптарға байланысты әртүрлі жанрдағы кең көлемді мәтіндердегі (дәріс, интервью) мақсатты аудитория мен көркемдегіш құралдардың рөлін талдау;9.4.4.1 құрмалас сөйлем жасалу жолдарын, түрлерін білу. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Қоғамдық-саяси, әлеуметтік экономикалық, ғылыми тақырыптарға байланысты әртүрлі жанрдағы кең көлемді мәтіндердегі (дәріс, интервью) мақсатты аудитория мен көркемдегіш құралдардың рөлін талдайды..Құрмалас сөйлем жасалу жолдарын, түрлерін біледі. |
|
Сабақтың барысы:
Тексерген:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстан Республикасының Тәуелсіздік күні
Қазақстан Республикасының Тәуелсіздік күні
№40 орта мектеп (білім беру ұйымының атауы) Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
3-бөлім. Тәуелсіздік жылдарындағы Қазақстан. «ЭКСПО-2017». Синтаксис |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Утегулова Айала Нусипбаевна |
|
|
Күні: |
4.11.25 |
|
|
Сынып: 9 қазақ тілі |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны. |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстан Республикасының Тәуелсіздік күні |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
9.1.2.1 қоғамдық-саяси, әлеуметтік экономикалық, ғылыми тақырыптарға байланысты әртүрлі жанрдағы кең көлемді мәтіндердегі (дәріс, интервью) мақсатты аудитория мен көркемдегіш құралдардың рөлін талдау;9.4.4.1 құрмалас сөйлем жасалу жолдарын, түрлерін білу. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Қоғамдық-саяси, әлеуметтік экономикалық, ғылыми тақырыптарға байланысты әртүрлі жанрдағы кең көлемді мәтіндердегі (дәріс, интервью) мақсатты аудитория мен көркемдегіш құралдардың рөлін талдайды..Құрмалас сөйлем жасалу жолдарын, түрлерін біледі. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||||||||||||||||
|
1.Ұйымдастыру кезеңі Сабақтың басы 5минут |
Амандасу, жағымды ахуал қалыптастыру; Оқушыларды түгендеу. 1-тоқсанда өткенді еске түсіру. «Попкорн» әдісі арқылы өткен тоқсандағы тақырыптар бойынша сұрақтарға жауап беріңдер. Мұғалім білім алушыларды сабақтың алгоритмімен таныстырады. Мұғалім сабақтың мақсатымен таныстырады. Пәнаралық байланыс пен құндылық туралы айтады. |
-Сәлемдеседі. -0қу құралдарын дайындайды. «Попкорн» әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді. |
О |
К Смарт-фон
|
||||||||||||||||
|
2.Жаңа сабақты түсіндіру 5минут |
Мұғалім мақсат бойынша,құрмалас сөйлем мен оның түрлері туралы қосымша түсінік қалыптастырады. «Түртіп алу» әдісі Қажетті мәліметті дәптерге жазып алу ұсынылады. Білім алушылардың жаңа сабақты меңгергенін тексеру мақсатында «Зырылдауық сұрақтар» әдісін пайдалана отырып, Тәуелсіздік тақырыбында түсініктерін қалыптастыру мақсатында сұрақ қойып, жауап алады. 1.Тәуелсіздік сөзінің мәнін қалай түсінесіңдер? 2.Тәуелсіздікке жету жолында қазақ халқы қандай тарихи кезеңдерді бастан өткерді? |
Өз ойларымен бөліседі. Білім алушылар жаңа сабақты түсінеді. «Зырылдауық сұрақтар» әдісі арқылы сұраққа жауап береді. |
Бағалау критерийі: Әртүрлі жанрдағы көлемді мәтіндердің мақсатты аудиториясы мен көркемдегіш құралдардың қызметін түсіндіреді. Құрмалас сөйлемнің жасалу жолдарын біледі, түрлерін ажыратады. Ойлау дағдысының деңгейі: Білу, түсіну |
Оқулық 52-53-беттер оқулық
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10минут |
Мұғалім тапсырманы бастамас бұрын бағалау критерийімен, тапсырманы орындау тәртібімен таныстырады. 1-тапсырма. «Ортақ ой» тәсілі.Жұппен жұмыс. Мәтінді мұқият тыңдаңдар. Сұрақтарға жауап беріңдер. Нұрай Сәлібаева, Шымкент: – Біз апалы-сіңлілер болып ЭКСПО көрмесін аралап жүрміз. Бұл дегеніңіз екі айналып келмейтін керемет жаһандық шара ғой. Сондықтан жүрегінде Отанына деген махаббаты бар әрбір адам осы көрмеге келіп, көруі тиіс деп ойлаймын. Бүгін екінші күн көрмені аралап отырмыз. Бастапқыда шеттегі Ресей, Монака, Германия павильондарын араладық. Бәрі де тамаша. Павильондардың ішіне кірсең, әлемді аралағандай боласың. Біреу телефон соқса, «Біз Бұл өскелең ұрпақтың санасына Отанына деген мақтаныш сезімін ұялататыны сөзсіз. Қазақтың басынан той арылмасын, еліміз тыныш, бесігіміз тек тыныштықта тербелсін деймін. А) Мәтін кімдерге арналып айтылған? Аудиториясы кімдер?_________________ Ә) Мәтіннен көркемдегіш құралдарды теріп жазыңдар. Бұл көркемдегіш құралдарды автор не үшін қолданды? Б) Мәтіннің стилін атаңдар----------------------- В)Жанрын көрсетіңдер------------------------------ |
Білім алушылар 1-тапсырмада «Ортақ ой» тәсілі бойынша мәтінді мұғалімнің мәнерлеп оқуында тыңдайды. Сұрақтарға жауап береді.Жұппен жұмыс жасайды. |
Дескриптор:
Жалпы балл-5 |
Оқулық
52-53-беттер оқулық
Топтама
|
||||||||||||||||
|
15минут |
Мұғалім тапсырманы бастамас бұрын бағалау критерийімен, тапсырманы орындау тәртібімен таныстырады. 2-тапсырма Жеке жұмыс. Тыңдалым мәтінінен құрмалас сөйлемдерді тауып, түрлеріне қарай ажыратып жазыңдар. Жасалу жолын түсіндіріңдер.
|
Білім алушылар 3-тапсырмада жеке жұмыс жасайды. Тыңдалым мәтінінен құрмалас сөйлемдерді тауып, түрлеріне қарай ажыратып жазады. Жасалу жолын түсіндіреді. Кестемен жұмыс жасайды.
|
Дескриптор:
Жалпы балл-5 |
Оқулық, топтама
52-53-беттер оқулық
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2минут
3.Бекіту. 3минут |
«Түйінді идея» әдісі Мұғалім оқу мақсатына қайта оралады.Тақырыпқа байланысты сұрақ қойып, жауап алу мақсатында сабақты бекіту Үйге тапсырма беру 6-тапсырма.Суреттерге қарап, құрмалас сөйлемге мысалдар жазыңдар. Құрмаласқа тән белгілерді кестеге жазыңдар. Әр білім алушыға жеке-жеке тоқталып бағалайды, кері байланыс береді.Келесі сабақта неге назар аудару керек екендігін ескертеді. Рефлексия. «Білім ағашы» әдісі. |
Мақсат бойынша орындалған тапсырманы түйіндеу үшін оқушылар сұрақтарға жауап береді. Үйге тапсырма алады.
|
Әр білім алушыны жеке бағалау, неше балл алғандарын айту.
1-10 балл Күнделік кз баға қойылады |
53-бет Оқулық
|
Тексерген:
шағым қалдыра аласыз
қушылардың көңіл-күйін және сабаққа дайындығына ынталандыру
сөздері: «Жарайсың, керемет», т.б.;














