2024-2025 оқу жылына арналған
Қысқа мерзімді сабақ жоспарларын жүктеп алғыңыз келеді ме?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен жасалған
Материалдар / Қазақстан Республикасының телеарналары

Қазақстан Республикасының телеарналары

Материал туралы қысқаша түсінік
Қазақстан Республикасының телеарналары 9.2.7.1 ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтар, ғылыми еңбектерден алынған деректерді дәлел ретінде қолдану, авторына сілтеме жасау ; 9.4.4.3 сабақтас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата білу, түрлендіріп қолдану;
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады

Білім беру ұйымының атауы

«Алматы облысы білім басқармасының Қарасай ауданы бойынша білім бөлімі» ММ-нің «Шамалған бекетіндегі жаңа қазақ орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Пәні:

Қазақ тілі

Бөлім:

7-бөлім Бұқаралық ақпарат құралдары. Синтаксис

Педагогтің аты-жөні:

Есенкулова Ж.

Күні:


Сынып: 9

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Қазақстан Республикасының телеарналары


Сабақтың оқу мақсаты

9.2.7.1 ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтар, ғылыми еңбектерден алынған деректерді дәлел ретінде қолдану, авторына сілтеме жасау ;

9.4.4.3 сабақтас құрмалас сөйлемдердің мағыналық түрлерін ажырата білу, түрлендіріп қолдану;

Сабақтың мақсаты

ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтар, ғылыми еңбектерден алынған деректерді дәлел ретінде қолданып, авторына сілтеме жасайды. Қазақстан телеарналары туралы ақпаратты меңгереді.

Телеарналардың контентіне көзқарас қалыптастырады.

Сабақтас құрмалас сөйлемдерді ажыратады және қолданады

Сабақтың түрі:

Аралас сабақ

Қолданылатын әдіс-тәсілдер:

презентация (Google Slides), Wordwall ойындары, мәтінмен жұмыс https://learningapps.org/watch?v=pjyywukb325


Көрнекіліктер:

Презентация, Қазақстан телеарналарының логотиптері, бейнематериалдар (телебағдарламалардан үзінділер), онлайн сөздіктер, QR кодтар (қосымша ақпаратқа сілтемелер), электронды оқулық

Google Slides: Презентация көрсету үшін.

Wordwall: Сабақтас құрмалас сөйлемдерді меңгеруге арналған ойындар.

https://learningapps.org/watch?v=pjyywukb325

Сабақ барысы:

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс-тар

1. Ұйымдас-тыру кезеңі (2 мин)

- Оқушылармен амандасу, түгендеу.
- Сабаққа психологиялық дайындық (жағымды көңіл күй орнату).

- Амандасады.
- Сабаққа дайындалады.

10 балдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бағаланады.


2. Өткенді қайталау (5 мин)

- “БАҚ-тың қоғамдағы рөлі қандай?” деген сұрақтар қою арқылы өткен материалды еске түсіру.
- Wordwall платформасында “БАҚ туралы білім” тапсырмасы

https://wordwall.net/resource/83364070

- Сұрақтарға жауап береді.
- Wordwall платформасындағы сұрақтарға жауап береді

Дескриптор:

сұрақтарға жауап береді

Wordwall

платформасындағы сұрақтарға жауап береді-1

https://wordwall.net/resource/83364070


3. Жаңа тақырыпты ашу (3 мин)

- Презентацияны ашу (Google Slides).
- Қазақстандық қандай телеарналарды білесіздер? Ұлттық арнаның қай бағдарламаларын көресіңдер? -деген сұрақ қою арқылы оқушыларды тақырыпқа бағыттау.


- Сабақтың тақырыбын, мақсатын хабарлау.

- Сұраққа жауап береді.
- Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен танысады.

Дескриптор:

сұрақтарға жауап береді-1

Google Slides

4. Жаңа материалды меңгерту (10 мин)

- Презентация арқылы Қазақстан телеарналары туралы ақпарат беру:
- Телебағдарламалардан үзінділер көрсету (1.40)

Тілдік бағдар бойынша мәлімет беру

Тақтамен жұмыс жасату. Мақсат бағыныңқы сөйлемдердің жасалу түрлеріне мысал жазуды тапсыру

- Мұғалімді тыңдайды, конспект жазады

- YouTube сілтемесі арқылы телебағдарламалардан үзінділер көреді. Ақпарат алады

Тақтаға сөйлем жазады

Мақсат бағыныңқы сөйлемдердің жасалу түрлеріне мысал жазады-1

Google Slides

5. Бекіту. Топтық жұмыс (15 мин)

Сәйкестендіру тапсырмасы

https://learningapps.org/watch?v=pjyywukb325


-- Әр топқа тапсырма беру:
Топтық жұмыс:


* Негізгі телеарналардың тізімі, логотиптері, бағыттары
* Телеарналардың контенті (ақпараттық, танымдық, ойын-сауықтық бағдарламалар).
* Телеарналардың қоғамға әсері туралы мәлімет беру.

1-топ: Ақпараттық арналар (Хабар, КТК, 31 арн) (форматы, аудиториясы, мақсаты).


2-топ: Мәдени және балалар арналары (Balapan, Kazakh TV) (форматы, аудиториясы, мақсаты).


3-топ: Спорт және ойын-сауық арналары (QazSport, Gakku TV) (форматы, аудиториясы, мақсаты).


- Wordwall платформасында сабақтас құрмалас сөйлемдерге арналған тапсырма беру
https://wordwall.net/resource/51732229


- Топтарға бөлінеді.

Сәйкестендіру тапсырмасын орындайды
- өз пікірлерін жазады


























- Wordwall платформасында тапсырма орындайды

Сәйкестендіру тапсырмасын орындайды -3

Әр топ өздеріне берілген арналарға байланысты постер қорғайды-1

ғаламтор, энциклопедия, газет-журналдар, оқулықтар, ғылыми еңбектерден алынған деректерді дәлел ретінде қолданады,

авторына сілтеме жасайды-1

Сабақтас құрмалас сөйлемдерге байланысты сәйкестендіру тапсырмасын орындайды-1




https://learningapps.org/watch?v=pjyywukb325



















https://wordwall.net/resource/51732229


6. Қорытындылау (5 мин)

- Мұғалім қорытынды жасайды, толықтырады.
- Дискуссия ұйымдастыру (“Телеарналардың контентіне қатысты қандай ұсыныстарыңыз бар?”).

- Дискуссияға қатысады.

Дискуссияға қатысады-1


7. Бағалау (2 мин)

Кері байланыс

- Кері байланыс алу.

Кері байланыс береді


8. Үйге тапсырма (3 мин)

- Қазақстандық телеарналардың біріне сын пікір жазу (Google Docs-та).
- Сабақтас құрмалас сөйлемдерді пайдаланып, өз ойларын жеткізу.

- Үй тапсырмасын жазып алады.













«Алматы облысы білім басқармасының Қарасай ауданы бойынша білім бөлімі» ММ-нің «Шамалған бекетіндегі жаңа қазақ орта мектебі»

коммуналдық мемлекеттік мекемесі




Тексерілді: Бекітемін:

ДӘІЖО Мектеп директоры

_______Иманалиева М.А. _______Карекеева А.Б.





Қазақстан Республикасының телеарналары

«Білім беру сапасын арттыруда цифрлық құралдар мен

платформаларды енгізу тәжірибесі»

тақырыбында ұйымдастырылған аудандық семинар аясында

9 «Д» сыныбында өткізілетін ашық сабақтың жоспары


Қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі: Есенкулова Ж.Д.




Жібек Жолы ауылы, 2024-2025 оқу жылы


«Алматы облысы білім басқармасының Қарасай ауданы бойынша білім бөлімі» ММ-нің «Шамалған бекетіндегі жаңа қазақ орта мектебі»

коммуналдық мемлекеттік мекемесі




Тексерілді: Бекітемін:

ДӘІЖО Мектеп директоры

_______Иманалиева М.А. _______Карекеева А.Б.





Қаңлылардың қоғамдық құрылысы

«Білім беру сапасын арттыруда цифрлық құралдар мен

платформаларды енгізу тәжірибесі»

тақырыбында ұйымдастырылған аудандық семинар аясында

5 «И» сыныбында өткізілетін ашық сабақтың жоспары


Тарих пәнінің мұғалімі: Ходжаназарова Н




Жібек Жолы ауылы, 2024-2025 оқу жылы




15 Наурыз 2025
210
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі