|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі мен әдебиеті Т2 |
Бөлім: 5. Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті күні – Тәуелсіз Қазақстанның айбынды мейрамы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: Тойшибекова Рая Джанисовна |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті күні. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
9.1.1.1 тыңдалатын мәтіндегі фразалар мен дәйексөздерді талқылай отырып, тақырып пен көтерілетін мәселені болжау; 9.3.2.1 ғылыми стильде (пікір, мақала, презентация) жазылған еңбектердің тілдік және жанрлық ерекшелігін анықтап, талдау жасау |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Мәтіндегі тақырып пен мәселені болжап мәтін стиліне талдау жасап тілдік жіне жанрлық ерекшелігін анықтайды. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылық |
«Адал азамат Біртұтас тәрбие « бағдарламасының «Тәуелсіздік және патриотизм» бағытындағы «Қазақстанның мемлекеттік рәміздеріне, ұлттық мерекелерге құрмет» құндылықтарына баулу |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Досыңа тілек» әдісі. Сыныпты ұлттық құндылық «Сыр сандық» арқылы топтарға бөлемін. Сандықтағы асықтардың қызыл, жасыл, сары түстер арқылы 3 топқа бөлінеді. Үй жұмысын тексеру «Ыстық орындық» әдісі арқылы үй жұмысын тексеру.
Жаға тақырыпты ашы Жұмыс түрі: топтық Әдіс: «Суреттер бойынша болжау» Мақсаты: болжам жасауға, жаңа сабақтың тақырыбын ашуға бағыттау. Шарты: Сұрақтарға жауап беріңіз: -Мына фотосуреттерден нені көріп тұрсыздар? - ҚР қандай мерекелер бар екен? -Бүгінгі жаңа тақырып не жайлы болмақ? -Қазақстанда қандай мерекелер бар? -Қазақстандықтар үшін Қ.Р. Тұңғыш Президенті күні мерекесінің мән- маңызы неде? |
Сабақтың критериалды бағалау түрлері тақтада ілініп тұрды ҚБ«Смайликтер» |
Слайд
Интербелсенді тақта
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мәтіналды жұмыс 1 тапсырма Жұмыс түрі: жеке Әдіс: «Жаңа сөздер» Мақсаты: Оқушылардың сөздік қорын молайту, сөздерді контексте қолдана білуге үйрету. Шарты: Сөздікпен жұмыс. Сөздердің аудармасын сәйкестердіріңіз. 2 тапсырма Мәтінмен жұмыс Жұмыс түрі: топтық Әдіс: 5*5*1 Мақсаты: Оқушылардың ақпаратты қысқа, нақты және жүйелі түрде жеткізу дағдыларын дамыту. Шарты: Мәтінді оқып шығып. негізгі ойды беріп тұрған терминдерді атаңдар, сабақтың тақырыбы бойынша бір сөз, 5 сөз тіркесі, 5 сөйлем жазыңыз.
3 тапсырма Жұмыс түрі: жұптық Әдіс: «Ойлан, жұптас, бөліс» Мақсаты: Бұл әдіс оқушыларды белсенді қатысуға, өз ойын дәлелдеп айтуға және өзгелердің пікірін тыңдауға дағдыландырады. Шарты: Жұпта келесі сұрақтарға жауап беріп, диалог құрастырыңыз. -ҚР-ның Тұңғыш Президенті кім? -Президент күнін қашан тойлаймыз? -Неліктен? -Не себепті ... деп ойлайсыз? -Президенттің қолдауымен Қазақстан кандай жетістіктерге жетті? Сабақты бекіәту Жұмыс түрі: ұжымдық Әдісі: «Wordwool»әдісі Мақсаты: алған білімдерін жинақтау Шарты : Берілген сұрақтардың 1 дұрыс жауабын белгілеңіз - Ұлттық мерекелерге қандай мерекелер жатады? ( Наурыз мерекесі, Досымның туған күні, Әжемнің туған күні, Білім күні) -Кәсіби мерекелерге қандай мерекелер жатады? ( Наурыз мейрамы, Айт мерекесі, Тұңғыш Президент күні, Медицина қызметкелері күні) -1 желтоқсан күні қандай мереке? (Ұлттық, Халықаралық, Ресми, Мемлекеттік) -Республика күні қандай мерекеге жатады? (Мемлекеттік, Ұлттық, Кәсіби, Халықаралық) Қазақстан Республикасында қандай мереке бар? (Жеке, Мемлекеттік, Туған күн, Барлық жауап дұрыс) |
Білім алушылар сөздікпен жұмысты орындайды. Сөздердің аудармасын сәйкестердіреді, мұғаліммен бірге жаңа сөздерді қайталайды. Елбасы Расположен Тұңғыш Общество Мұрағат Президент Орналасқан Архив Қоғам Первый
Оқушылар топта мәтінді оқып шығып. негізгі ойды беріп тұрған терминдерді атайды, сабақтың тақырыбы бойынша бір сөз, 5 сөз тіркесі, 5 сөйлем жазады. Оқушылар жұпта берілген сұрақтарға жауап береді, жұпта диалог құрастырады. Оқушылар белсенді қатысады, өз ойын дәлелмен айтып және жұптағы досының пікірін тыңдауға дағдыланады Оқушылар белсенділік танытып, қжымдасқан түрде сұрақтардың жауабын табады. |
ҚБ: Мұғалімнің комментарийі 3 балл
ҚБ: «Құмсағат» әдісі арқылы 1-щі топ 2-ші тпоты, 2-ші топ 3-ші топты бағалайды. 3 балл
ҚБ; «Менің айтарым бар» әдісі 2 балл
ҚБ: мұғалімнің комментарийі |
Оқулық сөздік слайд
АКТ,портрет, суреттер, тірек сызбалар
Слайд Оқулық Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер. Оқулық
слайд
Кесте
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 8 тапсырма, 75 бет |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс «Бағдаршам» әдісі
Оқушылар бүгінгі тақырыпты түсінгенін , нені білгенін және қиындық тудырғанын стикерге жазып шығып,смайликтерге жапсырады. |
Өз деңгейлерін анықтайды. Сабақта маған не пайдалы болды? Сабақта маған не қызықты болды? Сабақта маған не қиын болды? Келесі сабақта нені білгім келеді? |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті күні – Тәуелсіз Қазақстанның айбынды мейрамы
Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті күні – Тәуелсіз Қазақстанның айбынды мейрамы
|
Қысқа мерзімді жоспар |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Пән: Қазақ тілі мен әдебиеті Т2 |
Бөлім: 5. Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті күні – Тәуелсіз Қазақстанның айбынды мейрамы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: Тойшибекова Рая Джанисовна |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті күні. |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
9.1.1.1 тыңдалатын мәтіндегі фразалар мен дәйексөздерді талқылай отырып, тақырып пен көтерілетін мәселені болжау; 9.3.2.1 ғылыми стильде (пікір, мақала, презентация) жазылған еңбектердің тілдік және жанрлық ерекшелігін анықтап, талдау жасау |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты : |
Мәтіндегі тақырып пен мәселені болжап мәтін стиліне талдау жасап тілдік жіне жанрлық ерекшелігін анықтайды. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылық |
«Адал азамат Біртұтас тәрбие « бағдарламасының «Тәуелсіздік және патриотизм» бағытындағы «Қазақстанның мемлекеттік рәміздеріне, ұлттық мерекелерге құрмет» құндылықтарына баулу |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Досыңа тілек» әдісі. Сыныпты ұлттық құндылық «Сыр сандық» арқылы топтарға бөлемін. Сандықтағы асықтардың қызыл, жасыл, сары түстер арқылы 3 топқа бөлінеді. Үй жұмысын тексеру «Ыстық орындық» әдісі арқылы үй жұмысын тексеру.
Жаға тақырыпты ашы Жұмыс түрі: топтық Әдіс: «Суреттер бойынша болжау» Мақсаты: болжам жасауға, жаңа сабақтың тақырыбын ашуға бағыттау. Шарты: Сұрақтарға жауап беріңіз: -Мына фотосуреттерден нені көріп тұрсыздар? - ҚР қандай мерекелер бар екен? -Бүгінгі жаңа тақырып не жайлы болмақ? -Қазақстанда қандай мерекелер бар? -Қазақстандықтар үшін Қ.Р. Тұңғыш Президенті күні мерекесінің мән- маңызы неде? |
Сабақтың критериалды бағалау түрлері тақтада ілініп тұрды ҚБ«Смайликтер» |
Слайд
Интербелсенді тақта
|
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мәтіналды жұмыс 1 тапсырма Жұмыс түрі: жеке Әдіс: «Жаңа сөздер» Мақсаты: Оқушылардың сөздік қорын молайту, сөздерді контексте қолдана білуге үйрету. Шарты: Сөздікпен жұмыс. Сөздердің аудармасын сәйкестердіріңіз. 2 тапсырма Мәтінмен жұмыс Жұмыс түрі: топтық Әдіс: 5*5*1 Мақсаты: Оқушылардың ақпаратты қысқа, нақты және жүйелі түрде жеткізу дағдыларын дамыту. Шарты: Мәтінді оқып шығып. негізгі ойды беріп тұрған терминдерді атаңдар, сабақтың тақырыбы бойынша бір сөз, 5 сөз тіркесі, 5 сөйлем жазыңыз.
3 тапсырма Жұмыс түрі: жұптық Әдіс: «Ойлан, жұптас, бөліс» Мақсаты: Бұл әдіс оқушыларды белсенді қатысуға, өз ойын дәлелдеп айтуға және өзгелердің пікірін тыңдауға дағдыландырады. Шарты: Жұпта келесі сұрақтарға жауап беріп, диалог құрастырыңыз. -ҚР-ның Тұңғыш Президенті кім? -Президент күнін қашан тойлаймыз? -Неліктен? -Не себепті ... деп ойлайсыз? -Президенттің қолдауымен Қазақстан кандай жетістіктерге жетті? Сабақты бекіәту Жұмыс түрі: ұжымдық Әдісі: «Wordwool»әдісі Мақсаты: алған білімдерін жинақтау Шарты : Берілген сұрақтардың 1 дұрыс жауабын белгілеңіз - Ұлттық мерекелерге қандай мерекелер жатады? ( Наурыз мерекесі, Досымның туған күні, Әжемнің туған күні, Білім күні) -Кәсіби мерекелерге қандай мерекелер жатады? ( Наурыз мейрамы, Айт мерекесі, Тұңғыш Президент күні, Медицина қызметкелері күні) -1 желтоқсан күні қандай мереке? (Ұлттық, Халықаралық, Ресми, Мемлекеттік) -Республика күні қандай мерекеге жатады? (Мемлекеттік, Ұлттық, Кәсіби, Халықаралық) Қазақстан Республикасында қандай мереке бар? (Жеке, Мемлекеттік, Туған күн, Барлық жауап дұрыс) |
Білім алушылар сөздікпен жұмысты орындайды. Сөздердің аудармасын сәйкестердіреді, мұғаліммен бірге жаңа сөздерді қайталайды. Елбасы Расположен Тұңғыш Общество Мұрағат Президент Орналасқан Архив Қоғам Первый
Оқушылар топта мәтінді оқып шығып. негізгі ойды беріп тұрған терминдерді атайды, сабақтың тақырыбы бойынша бір сөз, 5 сөз тіркесі, 5 сөйлем жазады. Оқушылар жұпта берілген сұрақтарға жауап береді, жұпта диалог құрастырады. Оқушылар белсенді қатысады, өз ойын дәлелмен айтып және жұптағы досының пікірін тыңдауға дағдыланады Оқушылар белсенділік танытып, қжымдасқан түрде сұрақтардың жауабын табады. |
ҚБ: Мұғалімнің комментарийі 3 балл
ҚБ: «Құмсағат» әдісі арқылы 1-щі топ 2-ші тпоты, 2-ші топ 3-ші топты бағалайды. 3 балл
ҚБ; «Менің айтарым бар» әдісі 2 балл
ҚБ: мұғалімнің комментарийі |
Оқулық сөздік слайд
АКТ,портрет, суреттер, тірек сызбалар
Слайд Оқулық Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер. Оқулық
слайд
Кесте
|
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Үй тапсырмасын беру : 8 тапсырма, 75 бет |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс «Бағдаршам» әдісі
Оқушылар бүгінгі тақырыпты түсінгенін , нені білгенін және қиындық тудырғанын стикерге жазып шығып,смайликтерге жапсырады. |
Өз деңгейлерін анықтайды. Сабақта маған не пайдалы болды? Сабақта маған не қызықты болды? Сабақта маған не қиын болды? Келесі сабақта нені білгім келеді? |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















