|
Білім беру ұйымының атауы |
«Қопа бекетіндегі негізгі орта мектебі» КММ |
|||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
9.4. Қазақстан Республикасының дамуы ( 1997 жылдан бастап бүгінгі күнге дейін) |
|||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кенжебекова Назерке Сериковна |
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
08.04.2024 |
|||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: 7 |
Қатыспағандар саны:7 |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстанның 1997 жылдан бастап экономикалық дамуы. Зерттеу жұмысы: Қазақстан Республикасының ХХІ ғасырдағы дамуының негізгі бағыттары қандай? |
|||||||||||||||||||
|
Оқыту мақсаты: |
9.4.2.2. нарықтық экономиканың өндірістік қатынастарға әсерін талдау: 9.4.1.4. аграрлық секторды модернизациялау бағыттарын талдау; 9.4.2.4. сыртқы сауданың экономикаға әсерін талдау. |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Нарықтық экономиканың өндірістік қатынастарға әсері мен аграрлық сектордың модернизациялау бағыттары мен сыртқы сауданың экономикағ әсерін анықтау |
|||||||||||||||||||
|
Тарихи консепт |
Себеп салдар |
|||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Ұлттық мүде: Қазақстанның қауіпсіздігін қамтамасыз етуге дайын болу. Талап: дұрыс қарым-қатынас орната білу Ар-ұят: халқына адал қызмет ету. |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Ұйымдасты ру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 5 мин |
«Ұялы телефон арқылы байланыс» әлдісі Миға шабуыл 1.«Қазақстан – 2030»стратегиясы 1997 жылы 1 қаңтарда қабылданды (қызыл) 2. «Қазақстан – 2030» стратегиясы 1997 жылы 1 қазанда қабылданды (жасыл) 3.«Қазақстан – 2030»стратегиясы эмблемасында алтын адам белгіленген. (қызыл) 4. 1998-2000 жылдарға арналған басымды мақсаттар: - ұлттық қауіпсіздікті нығайту -ауылдың неғұрлым өткір проблемаларын шешу.(жасыл) Кедейшілікпен жұмыссыздыққа қарсы күрес. .т.б Мұғалім сұрақтар қою арқылы оқушыларды жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын тұжырымдауға жетелейді.
|
Оқушылар өзін өзі бағалайды. Оқушылар өз жауаптарын ұсынады Оқушылардың қолдарында сигнал карточкалар болады «Қызыл» - «Бұрыс, келіспеймін» ЕББҚ оқушыны өзін сыныптан шеттетілгендей сезінбеуі үшін мұғалімнің үстеліне жақын, мінез-құлқы жайлы балалардың тобына орналастыру |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
Мұғалім оқушылардың жауаптарын қорытындылай келе, сабақ мақсатын толықтырып айтады.
|
слайдтар Назарбаев Н. Қазақстан жолы. Астана, 2007 Таратпалар Презентация |
||||||||||||||||
|
Жаңа білім 5 мин (видео) 15мин (топ.ж) 7 мин 8 мин 5 мин |
Видео ролик «Түртіп алу» әдісі
Топқа бөлу. . Мәтінмен жұмыс 1-тапсырма SWOT анализ постерін жасау
1 топ. «ХХІ ғасырдың басындағы Қазақстанның экономикалық жағдайы» 2 топ «Аграрлық секторды жаңғырту бағытындағы жүргізілген шаралар»
ЕББҚ оқушыға дереккөздің форматын үлкейтіп, қолдау жасау
Жұптық жұмыс
2.Тапсырма Қазақстанның ДСҰ кіруімен экономикаға тигізген жетістіктері мен кемшіліктерін анықаңыз оқулықпен жұмыс
ЕББҚ: оқушы шығарылып берілген тапсырманы орындайды
Жеке жұмыс 3-тапсырма «Пирамидаға негізделген тарих» Зерттеу сұрағына ораламыз.
-Бүгінгі тақырыпты сипаттайтын 1 сөйлем -Нарықтық экономиканың өндірістік қатынасқа әсерін сипаттайтын 2 сөйлем -аграрлық секторды жаңғырту бағыттарын анықтайды 3 сөйлем ЕББҚ оқушылар маңызды тірек сөздерді жазып алады; |
Видеоны мұқият қарайды. Сұрақтарға жауап береді
1 топ Дескриптор:
2 топ Дескриптор:
ЕББҚ оқушы (көру және есту қабілеті төмен) сұрақтарға жауапты жазбаша ұсынады.
Дескриптор:
ДескрипторГ: Бүгінгі тақырыпты сипаттайтын 1 сөйлем жазады -Нарықтық экономиканың өндірістік қатынасқа әсерін сипаттайтын 2 сөйлем жазады -аграрлық секторды жаңғырту бағыттарын анықтайды 3 сөйлем жазады
|
Кез –келген уақытта тоқтатып оқушылардан көрген – білгені сұралады.
Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
Өзара бағалау жүргізіледі . мұғалім кері байланыс береді.
мұғалім кері байланыс береді.
ҚБ: мұғалім кері байланыс береді |
Саяси түсіндірме сөздік. – Алматы, 2007. плакаттар , оқулық таратпа материалдар
Таратпа материалдар |
||||||||||||||||
|
Сабақты қортындылау «Wordwall» платформасы арқылы 10 сұрақтық тест тапсырмасы беріледі. |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды
Мұғалімнің кері байланысы |
Ақпараттық карточка
А4
|
|||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстан тарихы
Қазақстан тарихы
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Қопа бекетіндегі негізгі орта мектебі» КММ |
|||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
9.4. Қазақстан Республикасының дамуы ( 1997 жылдан бастап бүгінгі күнге дейін) |
|||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кенжебекова Назерке Сериковна |
|||||||||||||||||||
|
Күні: |
08.04.2024 |
|||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: 7 |
Қатыспағандар саны:7 |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстанның 1997 жылдан бастап экономикалық дамуы. Зерттеу жұмысы: Қазақстан Республикасының ХХІ ғасырдағы дамуының негізгі бағыттары қандай? |
|||||||||||||||||||
|
Оқыту мақсаты: |
9.4.2.2. нарықтық экономиканың өндірістік қатынастарға әсерін талдау: 9.4.1.4. аграрлық секторды модернизациялау бағыттарын талдау; 9.4.2.4. сыртқы сауданың экономикаға әсерін талдау. |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Нарықтық экономиканың өндірістік қатынастарға әсері мен аграрлық сектордың модернизациялау бағыттары мен сыртқы сауданың экономикағ әсерін анықтау |
|||||||||||||||||||
|
Тарихи консепт |
Себеп салдар |
|||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Ұлттық мүде: Қазақстанның қауіпсіздігін қамтамасыз етуге дайын болу. Талап: дұрыс қарым-қатынас орната білу Ар-ұят: халқына адал қызмет ету. |
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Ұйымдасты ру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 5 мин |
«Ұялы телефон арқылы байланыс» әлдісі Миға шабуыл 1.«Қазақстан – 2030»стратегиясы 1997 жылы 1 қаңтарда қабылданды (қызыл) 2. «Қазақстан – 2030» стратегиясы 1997 жылы 1 қазанда қабылданды (жасыл) 3.«Қазақстан – 2030»стратегиясы эмблемасында алтын адам белгіленген. (қызыл) 4. 1998-2000 жылдарға арналған басымды мақсаттар: - ұлттық қауіпсіздікті нығайту -ауылдың неғұрлым өткір проблемаларын шешу.(жасыл) Кедейшілікпен жұмыссыздыққа қарсы күрес. .т.б Мұғалім сұрақтар қою арқылы оқушыларды жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын тұжырымдауға жетелейді.
|
Оқушылар өзін өзі бағалайды. Оқушылар өз жауаптарын ұсынады Оқушылардың қолдарында сигнал карточкалар болады «Қызыл» - «Бұрыс, келіспеймін» ЕББҚ оқушыны өзін сыныптан шеттетілгендей сезінбеуі үшін мұғалімнің үстеліне жақын, мінез-құлқы жайлы балалардың тобына орналастыру |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
Мұғалім оқушылардың жауаптарын қорытындылай келе, сабақ мақсатын толықтырып айтады.
|
слайдтар Назарбаев Н. Қазақстан жолы. Астана, 2007 Таратпалар Презентация |
||||||||||||||||
|
Жаңа білім 5 мин (видео) 15мин (топ.ж) 7 мин 8 мин 5 мин |
Видео ролик «Түртіп алу» әдісі
Топқа бөлу. . Мәтінмен жұмыс 1-тапсырма SWOT анализ постерін жасау
1 топ. «ХХІ ғасырдың басындағы Қазақстанның экономикалық жағдайы» 2 топ «Аграрлық секторды жаңғырту бағытындағы жүргізілген шаралар»
ЕББҚ оқушыға дереккөздің форматын үлкейтіп, қолдау жасау
Жұптық жұмыс
2.Тапсырма Қазақстанның ДСҰ кіруімен экономикаға тигізген жетістіктері мен кемшіліктерін анықаңыз оқулықпен жұмыс
ЕББҚ: оқушы шығарылып берілген тапсырманы орындайды
Жеке жұмыс 3-тапсырма «Пирамидаға негізделген тарих» Зерттеу сұрағына ораламыз.
-Бүгінгі тақырыпты сипаттайтын 1 сөйлем -Нарықтық экономиканың өндірістік қатынасқа әсерін сипаттайтын 2 сөйлем -аграрлық секторды жаңғырту бағыттарын анықтайды 3 сөйлем ЕББҚ оқушылар маңызды тірек сөздерді жазып алады; |
Видеоны мұқият қарайды. Сұрақтарға жауап береді
1 топ Дескриптор:
2 топ Дескриптор:
ЕББҚ оқушы (көру және есту қабілеті төмен) сұрақтарға жауапты жазбаша ұсынады.
Дескриптор:
ДескрипторГ: Бүгінгі тақырыпты сипаттайтын 1 сөйлем жазады -Нарықтық экономиканың өндірістік қатынасқа әсерін сипаттайтын 2 сөйлем жазады -аграрлық секторды жаңғырту бағыттарын анықтайды 3 сөйлем жазады
|
Кез –келген уақытта тоқтатып оқушылардан көрген – білгені сұралады.
Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
Өзара бағалау жүргізіледі . мұғалім кері байланыс береді.
мұғалім кері байланыс береді.
ҚБ: мұғалім кері байланыс береді |
Саяси түсіндірме сөздік. – Алматы, 2007. плакаттар , оқулық таратпа материалдар
Таратпа материалдар |
||||||||||||||||
|
Сабақты қортындылау «Wordwall» платформасы арқылы 10 сұрақтық тест тапсырмасы беріледі. |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды
Мұғалімнің кері байланысы |
Ақпараттық карточка
А4
|
|||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














