Тақырып бойынша 31 материал табылды

Қазақстан тарихы сабағында инновациялық әдістерді қолдану

Материал туралы қысқаша түсінік
Қазақстан тарихы сабағында инновациялық әдістерді қолдану
Материалдың қысқаша нұсқасы

     

Педагогтің аты-жөні

Қамбар Нұржамал

Күні:


Тобы:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Сандық технология дегеніміз не?

Оқыту мақсаты


Оқыту нәтижесі


Бағалау критерийі


Сабақтың мақсаты


      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

кезеңі


Ой қозғау

Педагог білім алушылардың қызығушылығын ояту мақсатында сандық құрылғылардың (смартфон, компьютер, интернет) суреттерін көрсетеді. Білім алушыларға суреттерге қарап, өз ойларын еркін айту ұсынылады.

Педагог «миға шабуыл» әдісін қолдана отырып, жетекші сұрақтар қояды:
«Бұл құрылғыларды қайда қолданасыңдар?»
«Олардың қандай ортақ қасиеті бар?»
«Бұл технологиялар қалай жұмыс істейді деп ойлайсыңдар?»

Соңында педагог сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлайды.


Білім алушылар өз пікірлерін айтып, идеялар ұсынады. Барлық жауаптар қабылданып, талқыланады.

мадақтау

Мұғалім презентациясы



Жаңа сабақ

1-тапсырма: Wordwall платформасында Quiz (тест) орындау.

Педагог әрекеті:
Мұғалім Wordwall платформасында берілген Quiz тапсырмасының орындалу тәртібін түсіндіріп, оқушыларға сұрақтарды мұқият оқып, дұрыс жауапты таңдауды ұйымдастырады.

Тест тапсырмалары:

  1. Бүкіләлемдік инновациялық дамудың мүмкіндіктерін адамзаттың игілігіне жарататын не?
    A) Ақпарат
    B) Медицина
    C) Био-химия
    D) Өндіріс
    E) Сандық технология

  2. XX ғасырда электр тогын өндіруге қаншама жыл кетті?
    A) 40
    B) 50
    C) 30
    D) 10
    E) 5

  3. Сандық технология медицинадағы маңызы:
    A) дәрі-дәрмек жасайды
    B) дәрігерлерге керекті дәрілердің тізімін береді
    C) науқастарды уақытылы оятады
    D) тек қана қан қысымын бақылап отырады
    E) адамдардың ауруын анықтайды

  4. Сандық технология қандай салада кең қолданылмайды?
    A) Экономика
    B) Бизнес
    C) Медицина
    D) Өндіріс
    E) Ауыл шаруашылығы

  5. Сандық технологияларға не жатады?
    A) Телефон
    B) Компьютер
    C) Сканер
    D) Планшет
    E) Аталғанның барлығы

  6. Планшетті-компьютерлердің адамның өміріне енуі үшін қанша жыл қажет болды?
    A) 5
    B) 3–4
    C) 10–15
    D) 40
    E) 30

1-тапсырма.Жауап кілті

E – Сандық технология

A – 30

E – Ауыл шаруашылығы

E – адамдардың ауруын анықтайды

E – Аталғанның барлығы

B – 3–4

2-тапсырма сипаттамасы:
Оқушыларға сандық технологиялар тақырыбы бойынша берілген сөйлем бөліктері ұсынылады. Оқушылар
оларды мағынасына қарай дұрыс ретке келтіріп, толық сөйлем құрайды.

П едагог әрекеті:
Мұғалім тапсырманың орындалу тәртібін түсіндіріп, оқушыларға сөйлемдерді логикалық байланысқа сүйене отырып дұрыс құрастыруға бағыт береді және жауаптарын тексереді.








Дескриптор:

сұрақтарды мұқият оқиды;

дұрыс жауапты таңдайды;

сандық технология тақырыбы бойынша білімін көрсетеді;

тест тапсырмаларын толық орындайды;

нәтижесін тексереді.





Дескриптор:

сөйлем бөліктерін мұқият оқиды;

мағынасына қарай дұрыс реттейді;

толық әрі дұрыс сөйлем құрайды;

тақырып бойынша түсінігін көрсетеді.























































Shape1

2-тапсырма.Жауап кілті

1.Білім берудің ақпараттық технологиялары-білім беру саласында қолданылатын заманауи сандық құралдар мен әдістер жиынтығы.

2. Оқу материалдарының қызықты әрі интерактивті болуы.

3. Әр оқушының қажеттілігіне қарай оқыту процесін дербестендіру

4.Оқушылар кез келген уақытта,кез келген жерде оқу материалдарына қол жеткізе алады.

5.Материалдарды жылдам өңдеу және жедел кері байланыс алу мүмкіндігі.







ҚБ Мұғалім білім алушылардың жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады



«Ең үздік жауап»








https://wordwall.net/resource/30170764 презентация


































































https://wordwall.net/de/resource/79645524 презентация






Қорытынды

Кері байланыс

Баспалдақ

  • Бәрін түсіндім, білдім

  • Түсіндім, бірақ толықтыру керек

  • Т олық түсінбедім


Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады


Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды



А4, конспект






















Shape2

2-тапсырма.1)



























2 -тапсырма.2)
















2 -тапсырма.3)














2 -тапсырма.4)
























2-тапсырма.5)




Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
04.05.2026
0
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 12