Алматы қаласы
Медеу ауданы
№ 56 гимназия
Сабақ жоспары
Пәні: қазақ тілі
Сынып: 9«Г»
Тақырыбы: Қазақстан телеарналары.
Күтілетін нәтиже: Оқушылар аталмыш лексикалық тақырыппен танысу арқылы қазақстандық төл телеарналарды, ондағы түрлі бағдарламаларды біледі. Түрлі бағдарламаларды мақсатына қарай топтастыру арқылы сын тұрғысынан ойланады. Әр арнаның шығу тарихы, бағдарламаның эфирден берілу уақыты сияқты мәліметтерді әңгімелеу арқылы сөйлеу қабілеті дамиды. Тақырып бойынша бір- біріне сұрақ қойып, жауап алып өзара қарым- қатынасқа түседі, сұхбаттасады. Модуль бойынша өтілген граматикалық тақырыпты еске түсіру, қаншалықты меңгергендіктерін бақылау мақсатында рөлдік ойындар ойнайды.
|
Уақыты |
Сабақтың кезеңдері мен әдіс- тәсілдері |
Мұғалімнің іс- әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
|
3 мин. 4 мин. 1 мин. 3 мин. 2 мин. 1мин. 1 мин. 6 мин. 4 мин. 5 мин. 3 мин. 4 мин. 3 мин. 2 мин. 1 мин. 2мин. |
Ұйымдастыру кезеңі Үй тапсырмасын тексеру Үй тапсырмасын бағалау Жаңа тақырыпты меңгерту: АКТ, Интерактивті тақтадан роликтер көрсетеді. Қазақстан телеарналары Pazle арқылы топқа бөлу Оқулықпен жұмыс: 164-б 1-тапсырма Мәтінмен жұмыс Әр топтың әңгімелеуі Кластер жасау СТО-164-бет, кесте. АКТ Жарнамалық үзіліс Бекіту: 3- тапсырма 165- бет Бағалау: Райтинг әдісімен Үйге тапсырма Кері байланыс орнату. |
-Балалар, үйге қандай тапсырма берілді? Кесте таратады: үлгерімі төмен оқушылар орындайды, үлгерімі жоғары оқушылар тексереді. -Жақсы,балалар, бірнеше оқушы баға алды, ал басқаларыңа баға керек пе? Ендеше, сабағымызды жалғастырайық. Ол үшін тақтаға қараңдар. -Балалар, осы роликтерді көре отырып, сабақтың тақырыбын ашыңдаршы. -Дұрыс, тақырыпты аштық, енді сұрақ: бүгінгі сабақтың мақсаты қандай? -Сабағымыздың тақырыбы анықталды, енді соған сәйкес топтарға бөлінеміз.
Ауызша. Әр топқа тақырыбына сай мәтіндер беріледі. Тақтадағы төсбелгілерге сәйкес мәлімет жинау. Әр телеарнаның аңдатпасын береді. -Балалар, телеарна дегеннен кейін журналистер туралы айтпай кетуге болмас деймін. Қандай журналистерді білесіңдер? -Жалпы, біздің елімізде қазақ тілін еркін меңгерген журналистер аз емес. Сол адамдар жайлы мен сендерді ролик көруге шақырамын. Әр топқа бейне ролик береді.
Аудирование: мәнерлеп 2 рет оқиды; Тест сұрақтары; «Маған ұнаған телеарна» тақырыбына эссе жазу. -Сонымен, балалар, бүгінгі сабақтан өздеріңе не алдыңдар? Жалпы телевидениенің, оның ішінде Қазақстан телеарналарының берері не? |
*Әнұран *Амандасу *Әр оқушы өзі туралы 3 жақсы сөз айтады. *Телевидение тақырыбы бойынша ауызша сұрақтар әзірлеу; *Еліктеуіш сөздерді қайталау- кесте толтырады; * «Маған ұнаған бағдарлама» эссе
Оқушылардың бірін- бірі бағалауы. Оқушылардың жауаптары. -Қазақстан телеарналарымен танысу; -Ондағы бағдарламалардың негізгі мақстатын білу; Өздеріне ұнаған қиындыны таңдай отырып, «Қазақстан», «Хабар», «31», «КТК» болып 4топқа бөлінеді. Оқушылардың мәнерлеп оқуы. Сол мәтінді топ болып оқиды, түсінеді, топ ішінде талқылайды. Әр топ өз мәтіндерін басқа топтарға әңгімелеп береді. Әр топ өз телеарнасы бойынша ең керекті деген бірнеше сөйлемді тақтаға жазады. Басқа оқушылар дәптерлеріне жазып алады.
Аңдатпадағы бағдарламаларды танымдық, ойын- сауықтық, білімдік деп топтастырады.Олардың не беретіндігіне кеңінен тоқталады. Оқушылардың жауаптары. Ролик көреді. Қазақ тіліне деген өз көзқарастарымен бөліседі. Бейнероликті бірнеше рет көріп, дыбыстайды. Мультфильм, «Менің атым Қожа» фильмінен үзінді, жаңалықтар мен футбол алаңынан үзінді. Мұқият тыңдайды, түсінеді; Жеке- жеке жауап береді; Төрт топтың мүшелері бірін- бірі бағалайды. Әр топтан бірнеше оқушы өз бағасы жайлы ойын айтады. Берілген тапсырманы күнделіктеріне жазып алады. Өз ойларымен бөліседі. |

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Қазақстан телеарналары" сабақ жоспары 9 сынып
"Қазақстан телеарналары" сабақ жоспары 9 сынып
Алматы қаласы
Медеу ауданы
№ 56 гимназия
Сабақ жоспары
Пәні: қазақ тілі
Сынып: 9«Г»
Тақырыбы: Қазақстан телеарналары.
Күтілетін нәтиже: Оқушылар аталмыш лексикалық тақырыппен танысу арқылы қазақстандық төл телеарналарды, ондағы түрлі бағдарламаларды біледі. Түрлі бағдарламаларды мақсатына қарай топтастыру арқылы сын тұрғысынан ойланады. Әр арнаның шығу тарихы, бағдарламаның эфирден берілу уақыты сияқты мәліметтерді әңгімелеу арқылы сөйлеу қабілеті дамиды. Тақырып бойынша бір- біріне сұрақ қойып, жауап алып өзара қарым- қатынасқа түседі, сұхбаттасады. Модуль бойынша өтілген граматикалық тақырыпты еске түсіру, қаншалықты меңгергендіктерін бақылау мақсатында рөлдік ойындар ойнайды.
|
Уақыты |
Сабақтың кезеңдері мен әдіс- тәсілдері |
Мұғалімнің іс- әрекеті |
Оқушының іс- әрекеті |
|
3 мин. 4 мин. 1 мин. 3 мин. 2 мин. 1мин. 1 мин. 6 мин. 4 мин. 5 мин. 3 мин. 4 мин. 3 мин. 2 мин. 1 мин. 2мин. |
Ұйымдастыру кезеңі Үй тапсырмасын тексеру Үй тапсырмасын бағалау Жаңа тақырыпты меңгерту: АКТ, Интерактивті тақтадан роликтер көрсетеді. Қазақстан телеарналары Pazle арқылы топқа бөлу Оқулықпен жұмыс: 164-б 1-тапсырма Мәтінмен жұмыс Әр топтың әңгімелеуі Кластер жасау СТО-164-бет, кесте. АКТ Жарнамалық үзіліс Бекіту: 3- тапсырма 165- бет Бағалау: Райтинг әдісімен Үйге тапсырма Кері байланыс орнату. |
-Балалар, үйге қандай тапсырма берілді? Кесте таратады: үлгерімі төмен оқушылар орындайды, үлгерімі жоғары оқушылар тексереді. -Жақсы,балалар, бірнеше оқушы баға алды, ал басқаларыңа баға керек пе? Ендеше, сабағымызды жалғастырайық. Ол үшін тақтаға қараңдар. -Балалар, осы роликтерді көре отырып, сабақтың тақырыбын ашыңдаршы. -Дұрыс, тақырыпты аштық, енді сұрақ: бүгінгі сабақтың мақсаты қандай? -Сабағымыздың тақырыбы анықталды, енді соған сәйкес топтарға бөлінеміз.
Ауызша. Әр топқа тақырыбына сай мәтіндер беріледі. Тақтадағы төсбелгілерге сәйкес мәлімет жинау. Әр телеарнаның аңдатпасын береді. -Балалар, телеарна дегеннен кейін журналистер туралы айтпай кетуге болмас деймін. Қандай журналистерді білесіңдер? -Жалпы, біздің елімізде қазақ тілін еркін меңгерген журналистер аз емес. Сол адамдар жайлы мен сендерді ролик көруге шақырамын. Әр топқа бейне ролик береді.
Аудирование: мәнерлеп 2 рет оқиды; Тест сұрақтары; «Маған ұнаған телеарна» тақырыбына эссе жазу. -Сонымен, балалар, бүгінгі сабақтан өздеріңе не алдыңдар? Жалпы телевидениенің, оның ішінде Қазақстан телеарналарының берері не? |
*Әнұран *Амандасу *Әр оқушы өзі туралы 3 жақсы сөз айтады. *Телевидение тақырыбы бойынша ауызша сұрақтар әзірлеу; *Еліктеуіш сөздерді қайталау- кесте толтырады; * «Маған ұнаған бағдарлама» эссе
Оқушылардың бірін- бірі бағалауы. Оқушылардың жауаптары. -Қазақстан телеарналарымен танысу; -Ондағы бағдарламалардың негізгі мақстатын білу; Өздеріне ұнаған қиындыны таңдай отырып, «Қазақстан», «Хабар», «31», «КТК» болып 4топқа бөлінеді. Оқушылардың мәнерлеп оқуы. Сол мәтінді топ болып оқиды, түсінеді, топ ішінде талқылайды. Әр топ өз мәтіндерін басқа топтарға әңгімелеп береді. Әр топ өз телеарнасы бойынша ең керекті деген бірнеше сөйлемді тақтаға жазады. Басқа оқушылар дәптерлеріне жазып алады.
Аңдатпадағы бағдарламаларды танымдық, ойын- сауықтық, білімдік деп топтастырады.Олардың не беретіндігіне кеңінен тоқталады. Оқушылардың жауаптары. Ролик көреді. Қазақ тіліне деген өз көзқарастарымен бөліседі. Бейнероликті бірнеше рет көріп, дыбыстайды. Мультфильм, «Менің атым Қожа» фильмінен үзінді, жаңалықтар мен футбол алаңынан үзінді. Мұқият тыңдайды, түсінеді; Жеке- жеке жауап береді; Төрт топтың мүшелері бірін- бірі бағалайды. Әр топтан бірнеше оқушы өз бағасы жайлы ойын айтады. Берілген тапсырманы күнделіктеріне жазып алады. Өз ойларымен бөліседі. |

шағым қалдыра аласыз













