|
Бөлім: |
Су-тіршілік көзі. Қазақстандағы өзен-көлдер. Морфология. |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||
|
Сыныбы: 6 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстан теңіздері |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.2.1.1. мәтіннен негізгі және қосымша детальді ақпаратты анықтау, түсіндіру. 6.3.3.1 ұсынылған тақырып бойынша деректер жинақтай отырып, графиктік мәтін (диаграмма, кесте, сызба) түрінде құрастыру; 6.4.4.1. Сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіну, есімдікті зат есім, сын есімнің орнына қолдану. |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
мәтіннен негізгі және қосымша детальді ақпаратты анықтайды; түсіндіреді; ұсынылған тақырып бойынша деректер жинақтай отырып, графиктік мәтін түрінде құрастырады; сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсініп, есімдікті зат есім, сын есімнің орнына қолданады. |
|||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дамыту |
Бірлік және ынтымақ құндылығы: оқушылардың бірлесіп жұмыс істеуге, сыныпта ынтымақтастық атмосферасын құруға баулу, татулық туралы түсініктерін кеңейте түсу. |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Баға- лау |
Ресурс-тар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту |
Ұйымдастыру кезеңі 1.Сәлемдесу 2.Оқушылардың зейінін сабаққа аудару 3.Үй тапсырмасын пысықтау. «Автор орындығы» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау. 4. Жаңа сабақ Қызығушылықты ояту - Теңіз қандай болады? - Еліміздегі қандай теңіздерді білесіңдер? - «Телегей-теңіз» деген сөздің мағынасын қалай түсінесіңдер? /«Артық болмас білгенің» айдары/
|
Оқушылар амандасып, назарларын сабаққа аударады. Өткенді пысықтап, жаңа сабақтың тақырыбын болжайды, мақсатымен танысады.
|
ҚБ
|
Оқулық, слайд, таратпа материал. |
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
1-тапсырма. Мәтінді оқып, негізгі және қосымша ақпараттарды тауып, түсіндіріңдер.
1. Еліміздің өзінің теңіз портының болуы қаншалықты маңызды? 2. Мәтіндегі сандық мәліметтер бойынша диаграмма сызыңдар.
ӘТН
Жұптық жұмыс. 3-тапсырма. Оқылым мәтінінен есімдіктерді тауып, түрленуін талдаңдар. Екі есімдікті тәуелдеп, септеңдер. Үлгі: оны-сілтеу есімдігі А. Оны І. Оның Б. Оны Т. Оған Ж. Онда Ш. Одан К. Онымен Жеке жұмыс. 4-тапсырма. Деңгейлік тапсырмаларды орындаңдар. 1-деңгей. Мәтіндегі жер шары, көне, дәуір, қарым-қатынас, тұщы сөздерінің баламаларын жазыңдар. 2-деңгей. Каспий теңізінің рөлі туралы диалог жазыңдар. Есімдіктерді түрлендіріп қолданыңдар. 3-деңгей. Атырау, Форт-Шевченко, Ақтау қалаларының аттары қалай қойылған? Зерттеу жүргізіп, өз тұжырымдарыңды жазыңдар.
|
Мәтінді мұқият оқып, детальды ақпараттарды анықтайды.
Дескриптор: -Негізгі ақпаратты анықтайды; -Қосымша ақпаратты анықтайды;
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Жұптық жұмыс орындайды. Дескриптор: -есімдіктерді табады; -түрленуін талдайды; -тәуелдеп, септейді.
Деңгейлік жұмыстар орындайды. Дескриптор: -мәтіндегі жер шары, көне, дәуір, қарым-қатынас, тұщы сөздерінің баламаларын жазады; -Каспий теңізінің рөлі туралы диалог жазады; -Есімдіктерді түрлендіріп қолданады; -Зерттеу жүргізіп, өз тұжырымдарын жазады.
|
ҚБ
ҚБ
1-10 балл
|
Оқулық Слайд Таратпа материал |
||||||||||||||
|
Сабақты қорытындылау |
Кері байланыс. «Шам» әдісі. Берілген смайликтер арқылы сабақтағы көңіл-күйін білдіруді тапсырады.
|
Өз ойларын айтады. |
|
|
||||||||||||||
|
Үйге тапсырма |
6-тапсырма. |
|
|
|
||||||||||||||
|
Негізгі ақпарат |
Қосымша ақпарат |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстан теңіздері ҚМЖ+презентация
Қазақстан теңіздері ҚМЖ+презентация
|
Бөлім: |
Су-тіршілік көзі. Қазақстандағы өзен-көлдер. Морфология. |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||
|
Сыныбы: 6 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстан теңіздері |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.2.1.1. мәтіннен негізгі және қосымша детальді ақпаратты анықтау, түсіндіру. 6.3.3.1 ұсынылған тақырып бойынша деректер жинақтай отырып, графиктік мәтін (диаграмма, кесте, сызба) түрінде құрастыру; 6.4.4.1. Сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіну, есімдікті зат есім, сын есімнің орнына қолдану. |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
мәтіннен негізгі және қосымша детальді ақпаратты анықтайды; түсіндіреді; ұсынылған тақырып бойынша деректер жинақтай отырып, графиктік мәтін түрінде құрастырады; сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсініп, есімдікті зат есім, сын есімнің орнына қолданады. |
|||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дамыту |
Бірлік және ынтымақ құндылығы: оқушылардың бірлесіп жұмыс істеуге, сыныпта ынтымақтастық атмосферасын құруға баулу, татулық туралы түсініктерін кеңейте түсу. |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Баға- лау |
Ресурс-тар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту |
Ұйымдастыру кезеңі 1.Сәлемдесу 2.Оқушылардың зейінін сабаққа аудару 3.Үй тапсырмасын пысықтау. «Автор орындығы» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау. 4. Жаңа сабақ Қызығушылықты ояту - Теңіз қандай болады? - Еліміздегі қандай теңіздерді білесіңдер? - «Телегей-теңіз» деген сөздің мағынасын қалай түсінесіңдер? /«Артық болмас білгенің» айдары/
|
Оқушылар амандасып, назарларын сабаққа аударады. Өткенді пысықтап, жаңа сабақтың тақырыбын болжайды, мақсатымен танысады.
|
ҚБ
|
Оқулық, слайд, таратпа материал. |
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
1-тапсырма. Мәтінді оқып, негізгі және қосымша ақпараттарды тауып, түсіндіріңдер.
1. Еліміздің өзінің теңіз портының болуы қаншалықты маңызды? 2. Мәтіндегі сандық мәліметтер бойынша диаграмма сызыңдар.
ӘТН
Жұптық жұмыс. 3-тапсырма. Оқылым мәтінінен есімдіктерді тауып, түрленуін талдаңдар. Екі есімдікті тәуелдеп, септеңдер. Үлгі: оны-сілтеу есімдігі А. Оны І. Оның Б. Оны Т. Оған Ж. Онда Ш. Одан К. Онымен Жеке жұмыс. 4-тапсырма. Деңгейлік тапсырмаларды орындаңдар. 1-деңгей. Мәтіндегі жер шары, көне, дәуір, қарым-қатынас, тұщы сөздерінің баламаларын жазыңдар. 2-деңгей. Каспий теңізінің рөлі туралы диалог жазыңдар. Есімдіктерді түрлендіріп қолданыңдар. 3-деңгей. Атырау, Форт-Шевченко, Ақтау қалаларының аттары қалай қойылған? Зерттеу жүргізіп, өз тұжырымдарыңды жазыңдар.
|
Мәтінді мұқият оқып, детальды ақпараттарды анықтайды.
Дескриптор: -Негізгі ақпаратты анықтайды; -Қосымша ақпаратты анықтайды;
Грамматикалық тақырыпты меңгереді.
Жұптық жұмыс орындайды. Дескриптор: -есімдіктерді табады; -түрленуін талдайды; -тәуелдеп, септейді.
Деңгейлік жұмыстар орындайды. Дескриптор: -мәтіндегі жер шары, көне, дәуір, қарым-қатынас, тұщы сөздерінің баламаларын жазады; -Каспий теңізінің рөлі туралы диалог жазады; -Есімдіктерді түрлендіріп қолданады; -Зерттеу жүргізіп, өз тұжырымдарын жазады.
|
ҚБ
ҚБ
1-10 балл
|
Оқулық Слайд Таратпа материал |
||||||||||||||
|
Сабақты қорытындылау |
Кері байланыс. «Шам» әдісі. Берілген смайликтер арқылы сабақтағы көңіл-күйін білдіруді тапсырады.
|
Өз ойларын айтады. |
|
|
||||||||||||||
|
Үйге тапсырма |
6-тапсырма. |
|
|
|
||||||||||||||
|
Негізгі ақпарат |
Қосымша ақпарат |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз















