Материалдар / Қазақстан тоталитарлық жүйе кезеңінде

Қазақстан тоталитарлық жүйе кезеңінде

Материал туралы қысқаша түсінік
Қазақстан тарихы пәнінен 8 сыныптарға арналған қысқа мерзімді жоспар.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
25 Тамыз 2024
119
0 рет жүктелген
250 ₸
Бүгін алсаңыз
+13 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +13 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Білім беру ұйымының атауы


Пәні:

Қазақстан тарихы

Бөлім:

Қазақстан тоталитарлық жүйе кезеңінде

Педагогтің аты-жөні:


Күні:

10.01.23 ж

Сынып: 8 Ә

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Қазақстандағы 1920-1930 жылдардағы индустрияландыру

Зерттеу сұрағы: Қазақстандағы индустрияландыру саясатының қарама-қайшылығы неде? 1-сабақ

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

8.4.2.1 Қазақстандағы индустрияландырудың жетістіктері мен кемшіліктерін талдау

Сабақтың мақсаты

Қазақстанда индустрияландыру нәтижесінде орын алған өзгерістерді анықтайды.

Индустрияландыру саясатының салдарын талдайды.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

Өзін-өзі тексеру




Өткен білімді еске түсіру


«Миға шабуыл» әдісі қолданылады. Сабақтың тақырыбын анықтау мақсатында: суреттер ұсынылады.

Индустриаландыруұғымымен таныстырып өтеді.Индустриаландыру - техникамен жабдықтау арқылы халық шарушылығын барлық салаларын дамыту.

сабақ мақсаты мен бағалау крийтерийлерімен таныстырады.

Оқушылар өз ойларын ортаға салады.

Суреттерге қарай отырып бүкіл сыныптық талқылау арқылы тақырыпқа шығады





Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу

ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады


ҚБ Мадақ

тау

http://history.voxpopuli.kz/post/1313/kak-stroilas-zheleznaya-doroga темір жол салу туралы деректер, фото суреттер


Жаңа білім




Мағынаны тану

Оқушыларға Қазақстанның индустрияландыру кезіндегі картасы ұсынылады.

Жеңіл өнеркәсіп кәсіпорындары

Түсті металлургия кәсіпорындары

Көмір кен орындары

Мұнай кен орны






Тапсырма:

1.Қазақстанның 20-30 жылдарындағы өндірісінің ең негізгі жетістіктері мен кемшіліктерін атайды.

2.Қазіргі Қазақстан индустриясының ең негізгі жетістіктері мен кемшіліктерін атайды.

3.Қазақстан индустриясының болашақта дамытуға ең қажетті салалары бойынша ұсыныс жасайды.

Интерпритация

«Егер де сені танымайтын бір елді басқаруға жіберсе, басқара алар ма едің? Қандай қиындықтар кездеседі?» деген сұрақ қоямын. Болжамды жауаптары: алдымен, сол аймақты зерттеуші едім, ол халықтың тілін, дәстүрін білмеймін, халық көтеріліске шығуы мүмкін.

Осы кезде Қазақстан Өлкелік партия комитетінің бірінші хатшысы болып келген, Қазақстанды тек картадан ғана көрген Ф.И. Голощекинің өмірбаяны, индустрияландыру, «Кіші Қазан идеясын» қысқаша түсіндіріп кету.

Дерекпен жұмыс: Оқушылар мәтін негізінде зерттеу экспедицияларын анықтап, кесте толтырады.


Зерттеушілер

Зерттеген аймақтары

Зерттеулерінің маңыздылығы











Дескрипторлар:

Қазақстандағы кем дегенде 2 жеңіл өнеркәсіп кәсіпорындарын көрсетеді.

Қазақстандағы кем дегенде 2 түсті металлургия кәсіпорындарын көрсетеді.

Қазақстандағы кем дегенде 2 көмір кен орындарын көрсетеді.

Қазақстандағы кем дегенде 2 мұнай кен орнын көрсетеді.

Дескрипторлар:

Қазақстанның 20-30жж өндірісінің кем дегенде үш жетістігін көрсетеді

Қазақстанның 20-30 жылдарындағы өндірісінің кем дегенде үш кемшілігін көрсетеді

Дескрипторлар:

1.Қазақстан индустриясында жеңіл өнеркәсіп саласын болашақта дамытуға ұсыныс жасайды

2.Қазақстан индустриясында ауыр өнеркәсіп саласын болашақта дамытуға ұсыныс жасайды

Дескрипторлар:

Қазақстанды индустриаландыру тұсында табиғи байлықтарды зерттеген 3-тен кем емес зерттеушілерді біледі.

Әр зерттеушінің зерттеген аймақтары мен зерттеулерінің маңыздылығын айта алады.



ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады



«Ең үздік жауап»


Мұғалім тарапынан кері байланыс беріледі. Оқушылар бір-біріне түсініксіз тұстары болса, сұрақ қояды.



ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

Өзін-өзі бағалау



Ақпарат

тық тақырып

тық мәтіндер


Б. Ғ. Аяған, Х. М. Әбжанов, Д. А. Махат. Қазіргі Қазақстан тарихы. – Алматы: Раритет, 2010







Тақырыптық суреттер








Кесте








ҚБ парағы


Бекіту


Сабақты қорытындылау

Индустрияландыруға қатысты С. Садуақасовтың цитатасын беру арқылы мынадай сұрақ қоюға болады: «Не себепті С. Садуақасовтың сөздері Кеңес үкіметіне ұнамады?». Оқушылар алдымен жұпта талқылап, содан кейін барлық сыныппен ойларымен бөліседі.

Үйге тапсырма

Қазақстандағы 1920-1930 жылдардағы индустрияландыру

Сабақтың тақырыбын қорытындылау

«Ең үздік жауап»

Ақпараттық карточка






Кері байланыс

Түсінген жоқпын, сұрағым бар

Барлығы түсінікті. Түсінбеген тұстарды білдім.

Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады


Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды



А4, конспект




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ