Материалдар / Қазақстан туризмі.
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Қазақстан туризмі.

Материал туралы қысқаша түсінік
Қазақстан туризмі. 8-класс.қазақ тілі.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
28 Сәуір 2024
280
6 рет жүктелген
250 ₸
Бүгін алсаңыз
+13 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +13 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қысқамерзімді жоспар. №5 сабақ.

Бөлім:

9-бөлім. Қазақстандағы туризм және экотуризм. Пунктуация

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сыныбы: 8

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Қазақстан туризмі.

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

8.1.1.1 - мәтіннен алынған дәйексөздерге, үзінділерге сүйене отырып, көтерілетін мәселені болжау;

8.4.5.1 - сөйлем соңында қабаттасып қойылатын тыныс белгілерін дұрыс қолдану.

Сабақтың мақсаты:

мәтіннен алынған дәйексөздерге, үзінділерге сүйене отырып, көтерілетін мәселені болжау;

сөйлем соңында қабаттасып қойылатын тыныс белгілерін дұрыс қолдану.


Сабақтың барысы:


Сабақ к/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрек

Бағалау

Ресурстар


Сабақтың басы

7 мин.

Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылармен амандасу, түгендеу.

Үй тапсырмасын тексеру.

«Театр туралы ойлар» тақырыбында эссе жазу.

«Театр туралы ойлар» тақырыбында эссе жазады.

Дескриптор:

Жалпы-2 балл

-эссе жазады.

Оқулық, жұмыс дәптерлері.







Сабақтың ортасы

26 мин





















Видеопрезентацияны көру.








Тыңдалым алды тапсырма.

«Туризм туралы мен не білемін?»

1.Туризм дегенді қалай түсінесің?

2. Саяхат пен туризмнің айырмашылығы неде?

3. Демалыстың адамға қандай пайдасы бар?


«Екі түрлі түсіндірме күнделігі» әдісі.

Оқушылар «Туризм тарихы» атты мәтіннің алғашқы бөлігін мұқият тыңдайды. Дәптердің бетін ортасынан тік сызып екіге бөледі. Алғашқы жартысына мәтіннің тақырыбын тыңдап, онда не туралы айтылуы мүмкін деген болжамдарын жазады.

Кіріспе бөлігін тыңдайды, күнделіктің екінші бөлігіне әрі қарай қандай мәселелер талқылануы мүмкін деген болжамын жазады. Мәтінмен толық танысқаннан кейін бағанның екі жағына жазғандарын салыстырып, болжамдарының қаншалықты сәйкес келгендігін анықтайды.

Өзіндік бағалау: оқушылар дескриптор арқылы өз жұмыстарын салыстырады, бағалайды.

Тыңдалымнан кейінгі тапсырма


«Қазақстанның табиғи байлығының молдығы, әсем табиғаты шетелдік туристерді қызықтырады» деген пікірмен қаншалықты келісесің?


Оқушылар ПОПС формуласы бойынша өз пікірін білдіреді. Мен мынадай дәлелдер келтіремін... Оның себебін... деп түсіндіремін. Менің пікірімше,.... Олай ойлауға ... себептер бар.



Эйфель башнясы, АҚШ-тағы Тәуелсіздік мүсіні, Италиядағы Пизанская башнясы, Қазақстандық «Бәйтерек» туралы көреді.



Сұрақтарға жауап береді,ой бөліседі.










Мәтінмен жұмыс жасайды,

болжам келтіреді.

















.














Дескрип

тор:

Жалпы-2 балл

Сұрақтарға жауап береді.





Дескрип

тор:

Жалпы-3 балл

-көтерілетін мәселені болжайды.


















Дескрип

тор:

Жалпы-3 балл

-Пікір білдіреді.


Оқулық, жұмыс дәптер

лері,

презентация.





















Оқулық, жұмыс дәптер

лері





















ПОПС формуласы




Сабақтың соңы

Ой толғаныс.

Рефлексия

7 мин.





«Еркін микрофон» әдісі.

Мұғалім оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды.


Оқушылар өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды


1-10 баллдық жүйе бойынша сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады.








Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!