|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Қазақстанда кеңестік биліктің орнығуы |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстан азаматтық қарсыластық жылдарында (1917-1920 жылдар) Зерттеу сұрағы: Қазан революциясының ұрандары халық арасында қандай үміт тудырды? |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.3.1.2 XX ғасырдың басындағы Қазақстандағы қоғамдық-саяси процестерге баға беру. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Азамат соғысының Қазақстан аумағындағы соғыс қимылдары, салдары және сол жылдары (1918-1920 жж) жүргізілген экономикалық саясат туралы талдау.ХХ ғасыр басындағы тарихи оқиғалар туралы көзқарас қалыптастыру, өткен тарихи оқиғаның идеясын бағалау.Өткен тарихи оқиғаларды салыстыра алады. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру |
Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру Үй тапсырмасын сұрау:
Серпілген сауал әдісі бойынша. Көрнекті ағартушылар мен демократтар революцияляқ қозғалысқа белсене қатысушыларды атаныздар? Ұлт зиялылар ұлт азаттық идеясын таратушы ол кім ? Мұстафа Шоқай туралы не білесіңдер ? Ол қандай қызмет атқарды? Тапсырма Шетелдік интервенцияның басталуы . Қазақстандағы азамат соғысының ошақтары Қазақстандағы Азамат соғысының ерекшеліктерімен салдары |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
мадақтау |
Тақырыптық суретер Тұлғалар суреттері |
|||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім
|
Мәтінмен жұмыс Оқушылар мәтінді оқи отырып, "Борт журналы" тәсілі арқылы жұмыс жасайды.
ЕБҚ тапсырма орындауда оқушыға жұпты таңдауда қолдау көрсетіледі Жаңа сабақтың мазмұнын ашу. Видеоролик . Постер қорғау. шетел интервенцияның басталуын анықтайды . Азамат соғысының негізгі идеясын ашу. «Үштік» әдіс (Ойлан, жұптас ,бөліс) Тапсырмалар: Қазақстан Азамат соғысы мен шетел интервенциясы соғысының ерекшеліктері II – Хронологиялық кесте толтыру
ЕБҚ оқушыға қолдау көрсету мақсатында суреттің үлкен нұсқасын ұсынамын. Хан «алшы» Көп асықтың ең ірісін қызыл түске бояп қояды.Бұл асық «хан» асығы.Асықтар тізіліп қойылады да бастаушы хан асығымен оларды көздеп құлатады.Құлата алмаса сұрақтарға жауап береді.Сұрақ-жауап 1.Азамат соғысы деп неліктен атаймыз? 2.Азамат соғысы жылдарындағы экономикалық саясат қалай аталды ? 3.Интервенция деген сөздің мағынасын айта алады ? 4.Әскери коммунизм мағынасын біледі ?
|
Дискриптор Қазақстандағы азамат соғыс қимылдарының барысы және нәтижесін талдайды . Ә.Жангелдин ,А. Иманов , Б.Қаратаев туралы атайды. Соғыс қайраткерлерін атайды Азамат соғысының ұзаққа созылып шиеленісіп кетуінің себептерін айтады Азамат соғысы деп қандай соғысты айтатынымызды біледі Азамат соғысының басталған жылын біледі . Азамат соғысының негізгі оқиғаларын атайды Азамат соғысы және шетелдік интервенция негізгі идеясын ашады.
|
"Плюс, минус, керемет"
«Ең ұтымды жауап»
«Екі жұлдыз,бір ұсыныс»
Мұғалімнің кері байланысы |
Ақпараттық мәтін
Борт журналы
РЕТТ формуласы
Сызба
Тақырыптық таратпа материалдар
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Бекіту
|
Сабақты қорытындылау Азамат соғысы жылдарында экономикалық саясат Үйге тапсырма Азамат соғысы |
|
|
Ақпараттық карточка
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
|||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстанда Кеңес өкіметінің орнауы
Қазақстанда Кеңес өкіметінің орнауы
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Қазақстанда кеңестік биліктің орнығуы |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстан азаматтық қарсыластық жылдарында (1917-1920 жылдар) Зерттеу сұрағы: Қазан революциясының ұрандары халық арасында қандай үміт тудырды? |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.3.1.2 XX ғасырдың басындағы Қазақстандағы қоғамдық-саяси процестерге баға беру. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Азамат соғысының Қазақстан аумағындағы соғыс қимылдары, салдары және сол жылдары (1918-1920 жж) жүргізілген экономикалық саясат туралы талдау.ХХ ғасыр басындағы тарихи оқиғалар туралы көзқарас қалыптастыру, өткен тарихи оқиғаның идеясын бағалау.Өткен тарихи оқиғаларды салыстыра алады. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру |
Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру Үй тапсырмасын сұрау:
Серпілген сауал әдісі бойынша. Көрнекті ағартушылар мен демократтар революцияляқ қозғалысқа белсене қатысушыларды атаныздар? Ұлт зиялылар ұлт азаттық идеясын таратушы ол кім ? Мұстафа Шоқай туралы не білесіңдер ? Ол қандай қызмет атқарды? Тапсырма Шетелдік интервенцияның басталуы . Қазақстандағы азамат соғысының ошақтары Қазақстандағы Азамат соғысының ерекшеліктерімен салдары |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
мадақтау |
Тақырыптық суретер Тұлғалар суреттері |
|||||||||||||||||||||||||
|
Жаңа білім
|
Мәтінмен жұмыс Оқушылар мәтінді оқи отырып, "Борт журналы" тәсілі арқылы жұмыс жасайды.
ЕБҚ тапсырма орындауда оқушыға жұпты таңдауда қолдау көрсетіледі Жаңа сабақтың мазмұнын ашу. Видеоролик . Постер қорғау. шетел интервенцияның басталуын анықтайды . Азамат соғысының негізгі идеясын ашу. «Үштік» әдіс (Ойлан, жұптас ,бөліс) Тапсырмалар: Қазақстан Азамат соғысы мен шетел интервенциясы соғысының ерекшеліктері II – Хронологиялық кесте толтыру
ЕБҚ оқушыға қолдау көрсету мақсатында суреттің үлкен нұсқасын ұсынамын. Хан «алшы» Көп асықтың ең ірісін қызыл түске бояп қояды.Бұл асық «хан» асығы.Асықтар тізіліп қойылады да бастаушы хан асығымен оларды көздеп құлатады.Құлата алмаса сұрақтарға жауап береді.Сұрақ-жауап 1.Азамат соғысы деп неліктен атаймыз? 2.Азамат соғысы жылдарындағы экономикалық саясат қалай аталды ? 3.Интервенция деген сөздің мағынасын айта алады ? 4.Әскери коммунизм мағынасын біледі ?
|
Дискриптор Қазақстандағы азамат соғыс қимылдарының барысы және нәтижесін талдайды . Ә.Жангелдин ,А. Иманов , Б.Қаратаев туралы атайды. Соғыс қайраткерлерін атайды Азамат соғысының ұзаққа созылып шиеленісіп кетуінің себептерін айтады Азамат соғысы деп қандай соғысты айтатынымызды біледі Азамат соғысының басталған жылын біледі . Азамат соғысының негізгі оқиғаларын атайды Азамат соғысы және шетелдік интервенция негізгі идеясын ашады.
|
"Плюс, минус, керемет"
«Ең ұтымды жауап»
«Екі жұлдыз,бір ұсыныс»
Мұғалімнің кері байланысы |
Ақпараттық мәтін
Борт журналы
РЕТТ формуласы
Сызба
Тақырыптық таратпа материалдар
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Бекіту
|
Сабақты қорытындылау Азамат соғысы жылдарында экономикалық саясат Үйге тапсырма Азамат соғысы |
|
|
Ақпараттық карточка
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Кері байланыс |
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
|||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














