|
Бөлім: |
3 Физикалық география 3.2. Атмосфера |
|
Білім беру ұйымы |
Жамбыл ауданы |
|
Педагогтің аты-жөні |
Нуржанова Ж.С |
|
Күні |
16.11 |
|
Сыныбы: 9 Б |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстанда қолайсыз және қауіпті атмосфералық құбылыстар |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
9.3.2.4 Қазақстанда атмосфералық қолайсыз және қауіпті құбылыстардың қалыптасуын, таралу аумақтарын картада көрсетіп, сақтану шараларын ұсынады |
|
Сабақтың мақсаты: |
Қазақстан аумағындағы қолайсыз атмосфералық құбылыстардың қалыптасуын сипаттап, таралу аймақтарын картадан көрсетіп, шешу жолдарын ұсынады |
Сабақтың барысы:
Кері байланыс. 321 стратегиясы Аты-жөні____________________________________
|
Сабақ барысында кездескен 3 маңызды ұғым |
Сабақ барысында есте сақтау керек 2 маңызды ақпарат |
Туындаған 1 сұрақ |
|
1. 2. 3. |
1. 2. |
1. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстанда қолайсыз және қауіпті атмосфералық құбылыстар. 9 сынып
Қазақстанда қолайсыз және қауіпті атмосфералық құбылыстар. 9 сынып
|
Бөлім: |
3 Физикалық география 3.2. Атмосфера |
|
Білім беру ұйымы |
Жамбыл ауданы |
|
Педагогтің аты-жөні |
Нуржанова Ж.С |
|
Күні |
16.11 |
|
Сыныбы: 9 Б |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстанда қолайсыз және қауіпті атмосфералық құбылыстар |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
9.3.2.4 Қазақстанда атмосфералық қолайсыз және қауіпті құбылыстардың қалыптасуын, таралу аумақтарын картада көрсетіп, сақтану шараларын ұсынады |
|
Сабақтың мақсаты: |
Қазақстан аумағындағы қолайсыз атмосфералық құбылыстардың қалыптасуын сипаттап, таралу аймақтарын картадан көрсетіп, шешу жолдарын ұсынады |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі / Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 минут |
Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
|
Мұғаліммен амандасады. Сабаққа назар аударады. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
8 минут |
Үй тапсырмасын тексеру. Оқыту түрі: Жеке жұмыс Сөйлемді аяқтаңдар Ең аз жауын-шашын ........ байқалады. Елімізде ең жауын-шашын ең көп түсетін жер......... Тапсырма. Өткен тақырып бойынша берілген сұрақтарға жауап береді. Оқыту түрі: Жеке жұмыс «Лездемелік сұрақтар »
Жаңа сабақтың тақырыбын таныстыру. Мақсатын, бағалау критерийін оқушыларға болжату. Дағды: сабаққа мақсат қою дағдысы, бағалау критерийлерін шығару дағдысы қалыптасады. |
Өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. Сабақ мақсатын өздері болжап айтады, мұғалімнің көмегімен толықтырады, бағалау критерийімен танысады |
Түрі- Өзін-өзі бағалау Үй жұмысын бағалау арқылы оқушылардың өткен сабақ бойынша оқу мақсатына қол жеткізуіне мониторинг жүргізіп, кері байланыс беріледі. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 14 минут |
Оқыту түрі: Топтық жұмыс. Әдісі: «Миға шабул» арқылы тақырыпқа көпір жасау, сабақ мақсатын анықтау. 1.Қандай қолайыз атмосфералық құбылыстарды білесіңдер? 2.Не себепті қолайсыз атмосфералық құбылыстар деп аталады?
№1 тапсырма. Топтық жұмыс «Карталар сөйлейді» әдісі Қазақстандағы атмосфералық қолайсыз және қауіпті құбылыстардың таралу аумақтарын кескін картаға түсіріңіз
Дескриптор: - Қазақстандығы қолайсыз атмосфералық құбылыстардың таралу аймақтарын кескін картаға түсіреді Талқылау сұрағы 1.Қазақстанның қай аймақтарында қандай қолайсыз атмосфералық құбылыстар таралған? ЕББҚ жұбымен бірлесе орындайды Мақсатқа оралу:Қазақстан аумағындағы қолайсыз атмосфералық құбылыстардың қалыптасуын сипаттап,таралу аймақтарын картадан көрсетіп,сақтану жолдарын ұсынады
|
1-тапсырмада. Қазақстандағы қолайсыз атмосфералық құбылыстардың таралу аймақтарын кескін картаға түсіреді.
|
ҚБ Өзара бағалау |
Оқулық, атлас кескін карта |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
№2-тапсырма. Жұптық жұмыс. «Бос ұяшықтар» әдісі Қазақстанда қуаңшылық пен көктайғақтың пайда болу себебі, зиянды салдары, сақтану шараларын талдап, кестеге толтыру.
Дескриптор: Қазақстанда қуаңшылық пен көктайғақтың пайда болу себебін, зиянды салдарын, сақтану шараларын талдап, кестеге толтырады. Талқылау сұрақтары: 1.Қазақстанда қандай қолайсыз және қауіпті атмосфералық құбылыстар бар? 2.Тұманның зияны қандай? ЕББҚ Қазақстанда қуаңшылық пен көктайғақтың пайда болу себебін, зиянды салдарын кестеге толтырыңыз. Мақсатқа оралу: Қазақстан аумағындағы қолайсыз атмосфералық құбылыстардың қалыптасуын сипаттап,таралу аймақтарын картадан көрсетіп,сақтану жолдарын ұсынады
№3 тапсырма.Жеке жұмыс «Ойыңды жинақта» әдісі Атмосфералық қолайсыз құбылыстар атауы мен олардың қалыптасу жолдарын сәйкестендіреді
|
Қазақстанда қуаңшылық пен көктайғақтың пайда болу себебін, зиянды салдарын, сақтану шараларын сипаттап, кестеге толтырады.
Сұрақтарға оқушылар алған білімдерін пайдаланып,ойларын жинақтап жауап береді. |
Дескриптор -Қуаңшылықтың туындау себебін сипаттап, кестеге толтырады; /1б/ -Қуаңшылықтың зиянды салдарын сипаттап, кестеге толтырады ; /1б/ -Қуаңшылықтан сақтану шаралары сипаттап, кестеге толтырады; /1б/ - Көктайғаттың туындау себебін сипаттап, кестеге толтырады;/1б/ - Көктайғаттың зиянды салдарын сипаттап, кестеге толтырады; /1б/ - Көктайғақтан сақтану шаралары сипаттап, кестеге толтырады; /1б/
Жалпы балл-6
Дескриптор - Көктайғақтың қалыптасу жолдарын сәйкестендіреді / 1б/ -Үсіктің қалыптасу жолдарын сәйкестендіреді/ 1б/ -Тұманның қалыптасу жолдарын сәйкестендіреді/ 1б/
-Қуаңшылықтың қалыптасу жолдарын сәйкестендіреді/ 1б/ Жалпы балл-4
|
үлестірме |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
6 минут
|
Мақсатқа оралу:Қазақстан аумағындағы қолайсыз атмосфералық құбылыстардың қалыптасуын сипаттап,таралу аймақтарын картадан көрсетіп,сақтану жолдарын ұсынады |
|
|
үлестірме Кесте |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
Рефлексия 5 минут
Үй тапсырмасы: 2 минут |
Кері байланыс. 321 стратегиясы
Үйге тапсырма: §21 оқу 105-беттегі «Географиялық диктант» |
Кері байланыс жасап, нәтиже балдарын талдайды. |
Мұғалімнің қорытынды бағалауы жүзеге асырылады |
|
Кері байланыс. 321 стратегиясы Аты-жөні____________________________________
|
Сабақ барысында кездескен 3 маңызды ұғым |
Сабақ барысында есте сақтау керек 2 маңызды ақпарат |
Туындаған 1 сұрақ |
|
1. 2. 3. |
1. 2. |
1. |
шағым қалдыра аласыз















