|
Білім беру ұйымының атауы |
Ғали Орманов атындағы орта мектебі КММ |
|||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||
|
Бөлім: |
9.3 Қазақстан қайта құру кезеңінде (1986-1991 жылдар) |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Нұртай Е. |
|||||
|
Күні: |
16.01.2024 |
|||||
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстандағы 1986 жылғы Желтоқсан оқиғалары. Зерттеу сұрағы: Қазақстандағы 1986 жылғы Желтоқсан оқиғаларының сипаты қандай болды? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.3.1.5 1986 жылғы Желтоқсан оқиғасының тарихи маңыздылығына баға беру; 9.3.1.4 әміршіл-әкімшіл саясатқа қарсы халық наразылықтарын салыстырып, талдау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру 4 мин 4 мин Өткен сабақты еске түсіру 5мин |
Шаттық шеңберін құру арқылы, жаман қасиеттерді қоқыс қорабына салып, жақсы қасиеттерді сақтау. Сиқырлы қораптан фигуралар алып топқа бөлу. Қызығушылықты ояту М. Шахановтың "Желтоқсаналаңы"өлеңін тыңдатыңыз. Осыдан кейін оқушылардын сұраймын. Бұл өлеңнің идеясы неде? Өлеңді тыңдағанда қандай әсерде болдың? Саған бұл өлеңнің тақырыбы таныс па? Бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай болады деп ойлайсыңдар? М Сынып оқушыларын сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты және бағалау критерийлерімен таныстырамын www.liveworksheets.com арқылы өткен тақырыпты еске түсіреді. |
Шаттық шеңберін құрады, пікірлерімен бөліседі. Топтарға бөлінеді. Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу
Смартфон арқылы сұрақтарға жауап береді |
Мадақтау 2 балл
|
Тақырып тық суреттер |
||
|
Жаңа білім 18 мин 9 мин |
Мәтінмен жұмыс 1-тапсырма. Топтық жұмыс. 1-топ. 1979 жылғы Целиноград оқиғасы мен 1986 жылғы Желтоқсан оқиғасының шығу себептерін анықтайды. 2-топ. 1979 жылғы Целиноград оқиғасы мен 1986 жылғы Желтоқсан оқиғасының негізгі барысына талдау жасайды. 3-топ. 1979 жылғы Целиноград оқиғасы мен 1986 жылғы Желтоқсан оқиғасының салдарына талдау жасайды. 4-топ. 1979 жылғы Целиноград оқиғасы мен 1986 жылғы Желтоқсан оқиғасының тарихи маңызына баға береді. 2-тапсырма. Жеке жұмыс. https://quizizz.com/?lng=ru арқылы тест жұмысы беріледі. |
Дескриптор: 1. Целиноград оқиғасының себебін анықтайды. 2. Желтоқсан оқиғасының себептерін жазады. 3. Екі оқиғаның кем дегенде 2 ұқсастығын жазады. Дескриптор: 1. Целиноград оқиғасының негізгі барысын жазады. 2. Желтоқсан оқиғасының негізгі барысын жазады. 3. Екі оқиғаның 2 ұқсастығын жазады. Дескриптор: 1. Целиноград оқиғасының салдарын талдайды. 2. Желтоқсан оқиғасының салдарын талдайды. 3. екі оқиғаның 2 ұқсастығын жазады. Дескриптор: 1. Целиноград оқиғасының тарихи маңызына баға береді. 2. Желтоқсан оқиғасының тарихи маңызына баға береді. 3. екі оқиғаның ұқсастықтарын жазады. Дескриптор: 1. смартфон арқылы тест жұмыстары орындалады. |
3 балл
5 балл |
QR кодталған тапсырма Тақырып тық ақпараттық мәтіндер, слайд |
||
|
Рефлексия 5 мин |
Рефлексия: «TikTok» әдісі. Үй тапсырмасы: 1. Желтоқсан оқиғасы туралы қосымша деректер жинап келу. 2. Желтоқсан оқиғасына қатысқан ауылдастарымыз туралы мәлімет жинау. 3. Желтоқсан оқиғасын тарихи оқиғалармен салыстырып баға беріп келу. |
Тақырып бойынша не ұнады, нені есте сақтайсыз, кіммен бөліскіңіз келеді |
«Ең үздік жауап» |
Қима қағаздар |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстандағы 1986 жылғы Желтоқсан оқиғалары.
Қазақстандағы 1986 жылғы Желтоқсан оқиғалары.
|
Білім беру ұйымының атауы |
Ғали Орманов атындағы орта мектебі КММ |
|||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||
|
Бөлім: |
9.3 Қазақстан қайта құру кезеңінде (1986-1991 жылдар) |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Нұртай Е. |
|||||
|
Күні: |
16.01.2024 |
|||||
|
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстандағы 1986 жылғы Желтоқсан оқиғалары. Зерттеу сұрағы: Қазақстандағы 1986 жылғы Желтоқсан оқиғаларының сипаты қандай болды? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.3.1.5 1986 жылғы Желтоқсан оқиғасының тарихи маңыздылығына баға беру; 9.3.1.4 әміршіл-әкімшіл саясатқа қарсы халық наразылықтарын салыстырып, талдау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру 4 мин 4 мин Өткен сабақты еске түсіру 5мин |
Шаттық шеңберін құру арқылы, жаман қасиеттерді қоқыс қорабына салып, жақсы қасиеттерді сақтау. Сиқырлы қораптан фигуралар алып топқа бөлу. Қызығушылықты ояту М. Шахановтың "Желтоқсаналаңы"өлеңін тыңдатыңыз. Осыдан кейін оқушылардын сұраймын. Бұл өлеңнің идеясы неде? Өлеңді тыңдағанда қандай әсерде болдың? Саған бұл өлеңнің тақырыбы таныс па? Бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай болады деп ойлайсыңдар? М Сынып оқушыларын сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты және бағалау критерийлерімен таныстырамын www.liveworksheets.com арқылы өткен тақырыпты еске түсіреді. |
Шаттық шеңберін құрады, пікірлерімен бөліседі. Топтарға бөлінеді. Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу
Смартфон арқылы сұрақтарға жауап береді |
Мадақтау 2 балл
|
Тақырып тық суреттер |
||
|
Жаңа білім 18 мин 9 мин |
Мәтінмен жұмыс 1-тапсырма. Топтық жұмыс. 1-топ. 1979 жылғы Целиноград оқиғасы мен 1986 жылғы Желтоқсан оқиғасының шығу себептерін анықтайды. 2-топ. 1979 жылғы Целиноград оқиғасы мен 1986 жылғы Желтоқсан оқиғасының негізгі барысына талдау жасайды. 3-топ. 1979 жылғы Целиноград оқиғасы мен 1986 жылғы Желтоқсан оқиғасының салдарына талдау жасайды. 4-топ. 1979 жылғы Целиноград оқиғасы мен 1986 жылғы Желтоқсан оқиғасының тарихи маңызына баға береді. 2-тапсырма. Жеке жұмыс. https://quizizz.com/?lng=ru арқылы тест жұмысы беріледі. |
Дескриптор: 1. Целиноград оқиғасының себебін анықтайды. 2. Желтоқсан оқиғасының себептерін жазады. 3. Екі оқиғаның кем дегенде 2 ұқсастығын жазады. Дескриптор: 1. Целиноград оқиғасының негізгі барысын жазады. 2. Желтоқсан оқиғасының негізгі барысын жазады. 3. Екі оқиғаның 2 ұқсастығын жазады. Дескриптор: 1. Целиноград оқиғасының салдарын талдайды. 2. Желтоқсан оқиғасының салдарын талдайды. 3. екі оқиғаның 2 ұқсастығын жазады. Дескриптор: 1. Целиноград оқиғасының тарихи маңызына баға береді. 2. Желтоқсан оқиғасының тарихи маңызына баға береді. 3. екі оқиғаның ұқсастықтарын жазады. Дескриптор: 1. смартфон арқылы тест жұмыстары орындалады. |
3 балл
5 балл |
QR кодталған тапсырма Тақырып тық ақпараттық мәтіндер, слайд |
||
|
Рефлексия 5 мин |
Рефлексия: «TikTok» әдісі. Үй тапсырмасы: 1. Желтоқсан оқиғасы туралы қосымша деректер жинап келу. 2. Желтоқсан оқиғасына қатысқан ауылдастарымыз туралы мәлімет жинау. 3. Желтоқсан оқиғасын тарихи оқиғалармен салыстырып баға беріп келу. |
Тақырып бойынша не ұнады, нені есте сақтайсыз, кіммен бөліскіңіз келеді |
«Ең үздік жауап» |
Қима қағаздар |
||
шағым қалдыра аласыз













