Астана Халықаралық университетінің Педагогикалық колледжі
Оқу сабағының жоспары
|
Сабақ тақырыбы |
|||||||||||
|
Модуль /пән атауы |
Информатика |
||||||||||
|
Дайындаған педагог |
Жамалова С А |
||||||||||
|
2024 жыл, |
|
||||||||||
|
1.Жалпы мәліметтер |
|
||||||||||
|
Курс, оқу жылы, топ |
1 курс, 2024, |
||||||||||
|
Сабақтың түрі |
Дәріс |
||||||||||
|
2. Мақсаты, міндеттер |
Қазақстандағы цифрландыру процесінің заманауи үрдістерін біледі. |
||||||||||
|
3. Күтілетін нәтижелер |
Қазақстандағы цифрландыру процесінің заманауи үрдістерін біледі. |
||||||||||
|
4. Қажетті ресурстар
|
Оқулық, презентация, тақта, компьютер, Ақпаратты іздеу кезінде интернет-ресурстарды пайдаланады. |
||||||||||
|
5. Сабақтың барысы |
|||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Студенттің әрекеті |
Бағалау ( критерии) |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу Шаттық шеңбері «Досыңа тілек» әдісі арқылы оқушылардың бір-біріне жақсы тілек айтуы арқылы жағымды ахуал қалыптастыру Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттарымен таныстыру Өткен сабақты қайталау: Блоктар – бұл жүйе ішінде криптографикалық формада ұсынылған аударымдар, мәмілелер мен келісімшарттар туралы мәліметтер. Барлық блоктар тізбекке қойылып, бір-бірімен өзара байланысқан. Амалдар субъектілер арасында тікелей жасалады және олар барлық қатысушылар Blockchain-нің бір желісіне қосылуының есебінен жүзеге асырылады. Бұл Blockchain-нің басты артықшылықтарының бірі болып саналады. Блокчейн (блоктар тізбегі) - бұл деректерді сақтау құрылғылары ортақ серверге қосылмаған таратылған деректер қоры. Бұл деректер қоры реттелген жазбалардан тұратын көбейе түсетін блоктарды сақтайды. Әр блокта уақыт белгісі және алдыңғы блокқа сілтеме бар.
|
Мұғаліммен амандасады. 2.Бір-біріне тілек айтады 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.
Дәптерге жазады |
Дескриптор: 1.Терминге анықтама береді 2. Цифрландырудың негізгі қызметін атайды |
Оқулық, презентация
|
|||||||
|
|
I. Мотивациялық кезең Көрсету бейне және сандық Қазақстанда
(Д) сабақтың тақырыбы: «Қазақстандағы цифрландыру» Оқушылар формулируют сабақтың мақсаты. |
|
|
|
|||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа материалды үйрену: 1. Цифрландыру дегеніміз не? 2. Цифрландырудың қандай екі түрін бөліп көрсетуге болады? 3. Неге цифрландыру әлемдік тренд болып отыр? ФИЗМИНУТКА Тапсырмалар (топтық жұмыс)
1. Цифрландыру
мүмкіндіктерінің алғышарттарын ата.
В деңгейі. Интернет ресурстарын пайдалана отырып, қазіргі таңда ұлттық цифрландыру бағдарламалары іске асырылып жатқан елдер туралы ақпарат іздеп тап. Ұлттық экономикасын цифрландырған озық елдерді анықтаңдар, кестені толтыр.
С деңгейі: Қазақстандағы цифрландырудың SWOT-талдауын жаса. |
А деңгейлі, В деңгейлі, С деңгейлі тапсырмаларды дәптерде орындайды |
Дескриптор: 1.Терминге анықтама береді 2. Цифрландырудың негізгі қызметін атайды
|
https://www.opiq.kz/kit/85/chapter/4847
https://www.opiq.kz/kit/85/chapter/4847
Интернет
|
|||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия Толықтырып жаз:
|
|
|
Презентация 12 слайд
|
|||||||
|
6. Үй тапсырмасы |
1. «Қазақстандағы цифрландыру. Болашағы мен мүмкіндіктері»
тақырыбына эссе жаз. |
||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстандағы цифрландыру
Қазақстандағы цифрландыру
Астана Халықаралық университетінің Педагогикалық колледжі
Оқу сабағының жоспары
|
Сабақ тақырыбы |
|||||||||||
|
Модуль /пән атауы |
Информатика |
||||||||||
|
Дайындаған педагог |
Жамалова С А |
||||||||||
|
2024 жыл, |
|
||||||||||
|
1.Жалпы мәліметтер |
|
||||||||||
|
Курс, оқу жылы, топ |
1 курс, 2024, |
||||||||||
|
Сабақтың түрі |
Дәріс |
||||||||||
|
2. Мақсаты, міндеттер |
Қазақстандағы цифрландыру процесінің заманауи үрдістерін біледі. |
||||||||||
|
3. Күтілетін нәтижелер |
Қазақстандағы цифрландыру процесінің заманауи үрдістерін біледі. |
||||||||||
|
4. Қажетті ресурстар
|
Оқулық, презентация, тақта, компьютер, Ақпаратты іздеу кезінде интернет-ресурстарды пайдаланады. |
||||||||||
|
5. Сабақтың барысы |
|||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Студенттің әрекеті |
Бағалау ( критерии) |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасу, түгендеу Шаттық шеңбері «Досыңа тілек» әдісі арқылы оқушылардың бір-біріне жақсы тілек айтуы арқылы жағымды ахуал қалыптастыру Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттарымен таныстыру Өткен сабақты қайталау: Блоктар – бұл жүйе ішінде криптографикалық формада ұсынылған аударымдар, мәмілелер мен келісімшарттар туралы мәліметтер. Барлық блоктар тізбекке қойылып, бір-бірімен өзара байланысқан. Амалдар субъектілер арасында тікелей жасалады және олар барлық қатысушылар Blockchain-нің бір желісіне қосылуының есебінен жүзеге асырылады. Бұл Blockchain-нің басты артықшылықтарының бірі болып саналады. Блокчейн (блоктар тізбегі) - бұл деректерді сақтау құрылғылары ортақ серверге қосылмаған таратылған деректер қоры. Бұл деректер қоры реттелген жазбалардан тұратын көбейе түсетін блоктарды сақтайды. Әр блокта уақыт белгісі және алдыңғы блокқа сілтеме бар.
|
Мұғаліммен амандасады. 2.Бір-біріне тілек айтады 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады.
Дәптерге жазады |
Дескриптор: 1.Терминге анықтама береді 2. Цифрландырудың негізгі қызметін атайды |
Оқулық, презентация
|
|||||||
|
|
I. Мотивациялық кезең Көрсету бейне және сандық Қазақстанда
(Д) сабақтың тақырыбы: «Қазақстандағы цифрландыру» Оқушылар формулируют сабақтың мақсаты. |
|
|
|
|||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа материалды үйрену: 1. Цифрландыру дегеніміз не? 2. Цифрландырудың қандай екі түрін бөліп көрсетуге болады? 3. Неге цифрландыру әлемдік тренд болып отыр? ФИЗМИНУТКА Тапсырмалар (топтық жұмыс)
1. Цифрландыру
мүмкіндіктерінің алғышарттарын ата.
В деңгейі. Интернет ресурстарын пайдалана отырып, қазіргі таңда ұлттық цифрландыру бағдарламалары іске асырылып жатқан елдер туралы ақпарат іздеп тап. Ұлттық экономикасын цифрландырған озық елдерді анықтаңдар, кестені толтыр.
С деңгейі: Қазақстандағы цифрландырудың SWOT-талдауын жаса. |
А деңгейлі, В деңгейлі, С деңгейлі тапсырмаларды дәптерде орындайды |
Дескриптор: 1.Терминге анықтама береді 2. Цифрландырудың негізгі қызметін атайды
|
https://www.opiq.kz/kit/85/chapter/4847
https://www.opiq.kz/kit/85/chapter/4847
Интернет
|
|||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия Толықтырып жаз:
|
|
|
Презентация 12 слайд
|
|||||||
|
6. Үй тапсырмасы |
1. «Қазақстандағы цифрландыру. Болашағы мен мүмкіндіктері»
тақырыбына эссе жаз. |
||||||||||
шағым қалдыра аласыз
















