|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Цифрлық сауаттылық |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 11 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстандағы цифрландыру |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.3.4.6 Қазақстанда цифрландыру процесінің ағымдағы үрдістерін талдау |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Қазақстанда цифрландыру процесінің ағымдағы үрдістерін талдайды Цифрландырудың не екенін; Қазақстандағы цифрландыру процесінің заманауи үрдістерін біледі |
|||
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 8 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу. |
Пән мұғалімімен амандасады;
|
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
|
|
|
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Шаңырақ» әдісі арқылы шаттық шеңберін жасайды |
Шаңырақ әдісі арқылы шаттық шеңберін жасайды |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Өткен сабақты пысықтау: Өз инфографикасын құрау |
Дескриптор: Өз инфографикасын қорғайды 1 ұпай |
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
Жарайсыздар! |
|
|
Сабақтың ортасы 15 минут |
Жаңа тақырыпты түсіндіру Джиксо әдісі арқылы оқушылар топ болып бір-біріне сабақты түсіндіреді |
Керек ақпаратты оқушылар дәптерге жазып алады |
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
Жарайсыздар! |
Оқулық |
|
Практикалық бөлім 10 минут |
Функционалдық сауаттылық 1-тапсырма Топтық жұмыс Топта талқылап, төмендегі сұрақтарға жауап беріңдер: 1. Қазақстандағы цифрландырудың қандай негізгі қауіптері бар? 2. Қазақстандағы цифрландырудың негізгі аспектілерін сипаттаңдар. 2-тапсырма Жұптық жұмыс «Цифрландыру» деген тақырыпта шағын зерттеу жүргізіп, кестені толтыр
3-тапсырма Жеке жұмыс Digitalkz.kz интернет-ресурсын ашып, «Цифрлық Қазақстан» мемлекеттік бағдарламасының негізгі бағыттарын тап. Әр бағытта қандай мәселелер қаралатынын түсіндір.
|
Дескриптор: Қазақстандағы цифрландырудың тигізетін қаупін біледі 1 ұпай Қазақстандағы цифрландырудың негізгі аспектілерін сипаттайды 1 ұпай Дескриптор: Зерттеу жүргізеді 1 ұпай Цифрландырудың жағымды жағы мен жағымсыз жақтарын сипаттайды 1 ұпай Дескриптор: Интернет ресурспен жұмыс жасайды 4 ұпай |
Тапсырманы орындау барысында дескриптор нәтижесінде оқушының алатын ұпайы анықталады Тапсырманы орындау барысында дескриптор нәтижесінде оқушының алатын ұпайы анықталады |
Оқулық Оқулық |
|
|
||||
|
|
||||
|
Сабақтың соңы 12 минут |
Бекіту кезеңі: Spin of the wheel платформасы арқылы сұрақтарға жауап береді 1. «Цифрландыру» деген не? 2. Цифрландыру мүмкіндіктерінің негізгі алғышарттарын ата. 3. Қазақстанда цифрландырудың қандай негізгі қауіптері бар? 4. «Цифрлық Қазақстан» мемлекеттік бағдарламасының қолданылуына мысалдар келтір. 5. Қазақстанда қандай чат-боттар қолданылады? |
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді 1 ұпай |
Сұрақтарға жауап беру нәтижесінде оқушының алатын ұпайы анықталады |
https://spinthewheel.io/#google_vignette |
|
|
Кері байланыс: Білім шыңы әдісі арқылы кері байланыс жасайды |
Сабаққа кері байланыс жасайды |
|
|
|
|
Үй тапсырмасы 211 беттегі үй тапсырмасы |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстандағы цифрландыру
Қазақстандағы цифрландыру
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Цифрлық сауаттылық |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 11 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстандағы цифрландыру |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.3.4.6 Қазақстанда цифрландыру процесінің ағымдағы үрдістерін талдау |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Қазақстанда цифрландыру процесінің ағымдағы үрдістерін талдайды Цифрландырудың не екенін; Қазақстандағы цифрландыру процесінің заманауи үрдістерін біледі |
|||
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 8 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу. |
Пән мұғалімімен амандасады;
|
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
|
|
|
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Шаңырақ» әдісі арқылы шаттық шеңберін жасайды |
Шаңырақ әдісі арқылы шаттық шеңберін жасайды |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Өткен сабақты пысықтау: Өз инфографикасын құрау |
Дескриптор: Өз инфографикасын қорғайды 1 ұпай |
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
Жарайсыздар! |
|
|
Сабақтың ортасы 15 минут |
Жаңа тақырыпты түсіндіру Джиксо әдісі арқылы оқушылар топ болып бір-біріне сабақты түсіндіреді |
Керек ақпаратты оқушылар дәптерге жазып алады |
Мұғалім: Оқушының белсенділігін арттыратын ынталандыру сөздер:
Жарайсыздар! |
Оқулық |
|
Практикалық бөлім 10 минут |
Функционалдық сауаттылық 1-тапсырма Топтық жұмыс Топта талқылап, төмендегі сұрақтарға жауап беріңдер: 1. Қазақстандағы цифрландырудың қандай негізгі қауіптері бар? 2. Қазақстандағы цифрландырудың негізгі аспектілерін сипаттаңдар. 2-тапсырма Жұптық жұмыс «Цифрландыру» деген тақырыпта шағын зерттеу жүргізіп, кестені толтыр
3-тапсырма Жеке жұмыс Digitalkz.kz интернет-ресурсын ашып, «Цифрлық Қазақстан» мемлекеттік бағдарламасының негізгі бағыттарын тап. Әр бағытта қандай мәселелер қаралатынын түсіндір.
|
Дескриптор: Қазақстандағы цифрландырудың тигізетін қаупін біледі 1 ұпай Қазақстандағы цифрландырудың негізгі аспектілерін сипаттайды 1 ұпай Дескриптор: Зерттеу жүргізеді 1 ұпай Цифрландырудың жағымды жағы мен жағымсыз жақтарын сипаттайды 1 ұпай Дескриптор: Интернет ресурспен жұмыс жасайды 4 ұпай |
Тапсырманы орындау барысында дескриптор нәтижесінде оқушының алатын ұпайы анықталады Тапсырманы орындау барысында дескриптор нәтижесінде оқушының алатын ұпайы анықталады |
Оқулық Оқулық |
|
|
||||
|
|
||||
|
Сабақтың соңы 12 минут |
Бекіту кезеңі: Spin of the wheel платформасы арқылы сұрақтарға жауап береді 1. «Цифрландыру» деген не? 2. Цифрландыру мүмкіндіктерінің негізгі алғышарттарын ата. 3. Қазақстанда цифрландырудың қандай негізгі қауіптері бар? 4. «Цифрлық Қазақстан» мемлекеттік бағдарламасының қолданылуына мысалдар келтір. 5. Қазақстанда қандай чат-боттар қолданылады? |
Дескриптор: Сұрақтарға жауап береді 1 ұпай |
Сұрақтарға жауап беру нәтижесінде оқушының алатын ұпайы анықталады |
https://spinthewheel.io/#google_vignette |
|
|
Кері байланыс: Білім шыңы әдісі арқылы кері байланыс жасайды |
Сабаққа кері байланыс жасайды |
|
|
|
|
Үй тапсырмасы 211 беттегі үй тапсырмасы |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз














