|
Педагогтің аты-жөні: |
Толендиева А |
|||||||||
|
Бөлім: |
Цифрлық сауаттылық |
|||||||||
|
Күні: |
||||||||||
|
Сынып: 11 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстандағы цифрландыру |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.3.1.1- Қазақстандағы цифрландыру процесінің ағымдағы үрдістерін талдау |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақстандағы цифрландыру бағыттарын талдау |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу І. Қызығушылықты ояту: «Бір қадам алға...» әдісі Ой қозғау. «Миға шабуыл» әдісі Тақырыпты ашу Сабақ мақсаттары хабарланады. цифландыруды; Қазақстандағы цифрландыру процесінің заманауи процестерін білетін боласыңдар. Оқулықпен жұмыс. – Цифрлық технологияларды дамыту және енгізу жаңа мүмкіндіктерге жол ашаы және көптеген басымдылықтар береді. Мысалы, халық пен бизнестің мемлекеттік қызметтерге қол жеткізуін оңайлату, ақпарат алмасуды жеделдету, бизнесті жүргізуге арналған жаңа мүмкіндіктердің пайда болуы, жаңа цифрлық өнімдер құру, т. б. Қазіргі әлемдегі негізгі ұғымдардың бірі – «цифрландыру» ұғымы. Қазіргі уақытта «цифрландыру» ұғымы тар әрі кең мағынада қолданылады. Цифрландырудың бар мағынасы көп жағдайда шығындарды төмендетуге, жаңа мүмкіндіктердің пайда болуына, т.б. әкелетін ақпаратты цифрлық түрге түрлендіруді білдіреді. Мәтіннің әр бөлігіне түсіндіру жұмысы жүргізіледі. Негізгі ұғымдардардың мағыналары түсіндіріледі. |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді Сұрақтарға жауап беру. 1. Цифрландыру деген не? 2. Цифрландыру мүмкіндіктерінің негізгі алғышарттарын ата. 3. Қазақстанда цифрландырудың қандай негізгі қауіптері бар? 4. Тар мағынадағы цифрландыруға мысал келтір. 5. «Цифрлық Қазақстан» программасының қолданылуына мысалдар келтір. 6.Өзіңе Қазақстанда қолданатын қандай чат-боттар белгілі? |
Мадақтау Қалыптастырушы бағалау Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі мен сұраққа жауап беру деңгейіне қарай «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды. |
Бейнесабақ |
||||||
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Мағынаны ашу (білімді өзектендіру үшін) Оқулықпен жұмыс істеу. «Тізбектей оқу» әдісі
Тапсырма. Кесте толтыру
Тапсырма кесте толтыру
|
Оқушылар оқулықта берілген жаңа білім айдарындағы мәтінді кезектесіп, бірінен соң бірі тізбектей оқиды. Әрбір оқушы өзінің оқыған мәтіні бойынша топта өзара талқылау жасайды. Бір-біріне және мұғалімге сұрақтар қойып, өздерінің білімін толықтырады. |
Дескриптор Цифрландырудың артықшылықтарын атайды Цифрландырудың кемшіліктерін атайды
Дескриптор 1 мемлекетті сипаттайды 2ші мемлекетті сипаттайды |
|
||||||
|
Сабақтың соңы |
Эссе. Қазақстандағы цифрландырудың болашағы мен мүмкіндіктері |
Эссе жазады |
Мүмкіндіктеріне мысал келтіреді |
|
||||||
|
Қосымша тапсырма |
«Цифрлық Қазақстан» хронологиялық кестесі |
|
|
|
||||||
|
Рефлексия |
+ - ?
|
|
|
|
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстандағы цифрландыру. Информатика 11 сынып
Қазақстандағы цифрландыру. Информатика 11 сынып
|
Педагогтің аты-жөні: |
Толендиева А |
|||||||||
|
Бөлім: |
Цифрлық сауаттылық |
|||||||||
|
Күні: |
||||||||||
|
Сынып: 11 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстандағы цифрландыру |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.3.1.1- Қазақстандағы цифрландыру процесінің ағымдағы үрдістерін талдау |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақстандағы цифрландыру бағыттарын талдау |
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы |
Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу І. Қызығушылықты ояту: «Бір қадам алға...» әдісі Ой қозғау. «Миға шабуыл» әдісі Тақырыпты ашу Сабақ мақсаттары хабарланады. цифландыруды; Қазақстандағы цифрландыру процесінің заманауи процестерін білетін боласыңдар. Оқулықпен жұмыс. – Цифрлық технологияларды дамыту және енгізу жаңа мүмкіндіктерге жол ашаы және көптеген басымдылықтар береді. Мысалы, халық пен бизнестің мемлекеттік қызметтерге қол жеткізуін оңайлату, ақпарат алмасуды жеделдету, бизнесті жүргізуге арналған жаңа мүмкіндіктердің пайда болуы, жаңа цифрлық өнімдер құру, т. б. Қазіргі әлемдегі негізгі ұғымдардың бірі – «цифрландыру» ұғымы. Қазіргі уақытта «цифрландыру» ұғымы тар әрі кең мағынада қолданылады. Цифрландырудың бар мағынасы көп жағдайда шығындарды төмендетуге, жаңа мүмкіндіктердің пайда болуына, т.б. әкелетін ақпаратты цифрлық түрге түрлендіруді білдіреді. Мәтіннің әр бөлігіне түсіндіру жұмысы жүргізіледі. Негізгі ұғымдардардың мағыналары түсіндіріледі. |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді Сұрақтарға жауап беру. 1. Цифрландыру деген не? 2. Цифрландыру мүмкіндіктерінің негізгі алғышарттарын ата. 3. Қазақстанда цифрландырудың қандай негізгі қауіптері бар? 4. Тар мағынадағы цифрландыруға мысал келтір. 5. «Цифрлық Қазақстан» программасының қолданылуына мысалдар келтір. 6.Өзіңе Қазақстанда қолданатын қандай чат-боттар белгілі? |
Мадақтау Қалыптастырушы бағалау Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі мен сұраққа жауап беру деңгейіне қарай «Қошеметтеу» әдісі арқылы бағалайды. |
Бейнесабақ |
||||||
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Мағынаны ашу (білімді өзектендіру үшін) Оқулықпен жұмыс істеу. «Тізбектей оқу» әдісі
Тапсырма. Кесте толтыру
Тапсырма кесте толтыру
|
Оқушылар оқулықта берілген жаңа білім айдарындағы мәтінді кезектесіп, бірінен соң бірі тізбектей оқиды. Әрбір оқушы өзінің оқыған мәтіні бойынша топта өзара талқылау жасайды. Бір-біріне және мұғалімге сұрақтар қойып, өздерінің білімін толықтырады. |
Дескриптор Цифрландырудың артықшылықтарын атайды Цифрландырудың кемшіліктерін атайды
Дескриптор 1 мемлекетті сипаттайды 2ші мемлекетті сипаттайды |
|
||||||
|
Сабақтың соңы |
Эссе. Қазақстандағы цифрландырудың болашағы мен мүмкіндіктері |
Эссе жазады |
Мүмкіндіктеріне мысал келтіреді |
|
||||||
|
Қосымша тапсырма |
«Цифрлық Қазақстан» хронологиялық кестесі |
|
|
|
||||||
|
Рефлексия |
+ - ?
|
|
|
|
||||||
шағым қалдыра аласыз













