Ұзақ мерзімді
жоспардың
тарауы:”Мәдени
мұра”
|
Мектеп: №20.С.Сейфуллин
мектеп-гимназиясы.
|
Сынып
4А
|
Мұғалімнің
аты-жөні: Инкарбекова Ж.А
|
Күні:
20.11.2019.
|
Оқушылар саны:26 Кабинет
203
|
Сабақ
тақырыбы:
|
Қазақстандағы
ғылымның дамуы. Ғалым Қаныш Сәтбаев.
1-слайд.
|
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу мақсаттары:
|
4.3.3.1 – Қазақстанның ХХ – ХХІ ғасырлардағы ғылым
саласында жеткен жетістіктерін айту; 4.3.4.1 – өмірбаяндық
мәліметтерге сүйене отырып, шығармашылық және еңбек салаларындағы
көрнекті қайраткерлердің елімізге сіңірген еңбектері туралы
қорытынды жасау.
|
Сабақтың
мақсаты
|
1.Қазақстанның
20-21-гасырлардагы жеткен жетістіктері туралы білесің.
2.Қаныш Сәтпаевтің ғылымға
қосқан үлесін,ғылыми еңбектерін талдау.
3.Ғалымның Қазақстан
өнеркәсібін дамытуға қосқан үлесін талдау.
2-слайд.
|
Бағалау
критерийі
|
-
Қаныш Сәтпаевтің ғылымға
қосқан үлесін,ғылыми еңбектерін талдайды.
-
Геологиялық деректерді
анықтайды
-
Қ.Сәтпаевтің ашқан кен
орындарының аймақтарын кескін картаға
түсіреді.
|
Тілдік
мақсаттар
|
Пәнгеқатысты лексика мен
терминология
-
Феномен
-
Геология
-
Минерология
-
Академия
Диалогқа/жазылымға қажетті
тіркестер
Қ.Сәтпаевтың
геологиядан басқа ғылымдарда,мәдениет саласында,тарихта қалдырған
еңбектері мол._________
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Жалпыға бірдей еңбек
қоғамы аясында,еңбек және шығармашылық өмір бойы білім
алу;
|
Пәнаралық
байланыс
|
Жаратылыстану,әдебиет,қазақ тілі.
|
Алдыңғы
білім
|
ХХ
ғасырдың 20-30 жылдарындағы Қазақстанның
экономикадагы жетістіктері.
|
Сабақбарысы
|
Сабақтыңкезеңдері
|
Сабақтағыжоспарланған
жаттығу
түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
5 мин.
|
Оқушылардың мұғаліммен
амандасуы
Сабақ өткізуге психологиялық
ахуал жасау.
Тату-тәтті достармыз
біз,
Ынталы
да,талапты.
Коп білуге құштармыз
біз,
Жақсы оқимыз
сабақты.
«Ақылды доп»
ойыны арқылы алдыңгы білімді
пысықтау.
|
АКТ
презентация
3-слайд
4-слайд
Плакаттар
фламастер
|
Сабақтыңортасы
20мин
|
Сабақтың мақсатымен
таныстыру.
Бейне таспадан «Қаныш Сәтпаев
Ұлы тұлға» деректі фильм көрсету.
Оқулықпен
жұмыс.
Топтық жұмыс.
«Кластер
әдісі»
1.тапсырма
Дескриптор:
1.Қаныш Сәтпаевтің ғылымға
қосқан үлесін талдайды
2.Ғылыми еңбектерін
талдайды.
3..Ғалымның Қазақстан
өнеркәсібін дамытуға қосқан үлесін
талдайды.
4.Қаныш Сәтпаевті жан-жақты
ғалым ретінде баға береді.
Жұппен
жұмыс.
2
тапсырма.Картамен
жұмыс.
Дескриптор:
1.Геологиялық деректерді
анықтайды.
2.Қ.Сәтпаевтің ашқан кен
орындарының аймақтарын кескін картаға
түсіреді.
3 тапсырма. Дәптермен
жұмыс. Оқушылар терминдерге анықтама
жазады.
Дескриптор:
-
Феномен ұғымын
анықтайды.
-
Минерология ұғымына
анықтайды.
-
Геология ұғымын
анықтайды.
-
Академия ұғымын
анықтайды.
|
5-слайд Видео
фильм6-слайд
7-слайд
8-слайд
9-слайд
10-слайд
11-слайд
12-слайд
|
Сабақтыңсоңы
мин.
|
Кері
байланыс
«Бір минуттық
әңгіме»тәсілі
Сабақ барысында есте қалған
сөздерден сөйлем құралып кері байланыс
жасайды
|
13-слайд
|
Саралау – Сіз қандай
тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда
қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар
бересіз?
|
Бағалау – Сіз оқушылардың
материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап
отырсыз?
Әр бір оқушының
әрекетін,топтық жұмысқа қосқан үлесін қадағалау,критерий бойынша
бағалау
Кері
байланыс:
«Бір минуттық
әңгіме»тәсілі
«Домино»ойыны
арқылы орындалады
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау
Акт-ны қолдану барысында
техника қауіпсіздік ережесін пайдалану
|
Сабақ барысында оқушыларды
қолдау көрсету
|
|
|
Сабақ бойынша
рефлексия
Сабақ мақсаттары немесе оқу
мақсаттары шынайы,қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу
мақсатына қол жеткізді ме?
Жеткізбесе,
неліктен?
Сабақта саралау дұрыс
жүргізілді ме?
Сабақтың кезеңдерінде
уақытты тиімді пайдаландыңыз ба?
Сабақ жоспарынан
ауытқулар болды ма, неліктен?
|
|
|
Жалпы
бағалау
Сабақтажақсы өткен екі
нәрсе(оқыту мен оқуға қатысты)?
1:
2:
Сабақты бұдан да жақсы өтуіне
не ықпал етер еді(оқыту мен оқуға
қатысты)?
1:
2:
Осы сабақтың
барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың
жетістік/қиындықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда неге
назар аудару қажет?
|