|
Күні |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстандағы халықтың миграциясы. Миграциялық саясат |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
9.4.1.3 Қазақстандағы көші-қон үдерістерін талдап, басты бағыттарын анықтайды 9.4.1.4 көші-қон саясатының өзіндік үлгісін ұсынады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Халықтың көші-қонына қатысты түсініктерді естерінде сақтайды және айтып береді, тірек –сызбалармен жұмыс жасап талдайды, көші-қон сальдосын есептеп шығарады,ел экономикасындағы орнына баға береді. Оқушылардың басым көпшілігі: Халықтың көші-қонына қатысты терминдердің мағынасын біледі,салаларын жіктей алады, көші-қон сальдосын анықтайды, Қазақстан бойынша маңыздылығын мен дамуын талдайды Кейбір оқушылар: Халықтың көші-қонын түрлері бойынша талдап,оған сипаттама береді,көші-қонның дүние жүзінде және Қазақстан бойынша маңыздылығына баға береді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерииі |
Оқушылар: - халықтың көші-қоны, оның түрлерін сипаттайды; -маңыздылығын біледі; - ел экономикасындағы орнына баға береді. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру: Оқушылармен амандасу, түгендеу, жағымды ахуал қалыптастыру. Үй тапсырмасын сұрау: Экспресс сұрақтар: Реэмиграция дегеніміз не? Репатрация дегеніміз не? Репатрация не үшін болуы мүмкін? Депортация дегеніміз не? Депортацияның тағы қандай себептерін білесің?, Дискриминацияның негізгі себептері қандай? Менің ойымша халық көшіп-қонуының негізгі себебі, ... болып табылады. Тағы бір себебі, ... болып табылады. Ой қозғау:
|
Сұрақтарға жауап береді |
1-10 балдық жүйе 2 балл |
оқулық |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақ: мәтінді оқып , танысу «Ойлан, бөліс» әдісі 1 –тапсырма: Қазақсатан жеріндегі ішкі көші қон бойынша жоғары аймақтарды анықтау, себебін анықтау және картадан көрсету Қазақстан бойынша, Атырау, Қызылорда, Павлодар, Астана қаласы
2 тапсырма: Сыртқы көші-қон сальдосын есептеу: «Кестемен жұмыс»
3 тапсырма: Көші-қон саясаты тұсындағы шешімдерді әзірлеу мақсатында халықтың көші-қонына қатысты келесі мәселелерді шешу жолдарын ұсыныңдар
|
Картамен жұмыс жасайды Кестемен жұмыс жасайды Өз ойларын еркін жеткізеді |
2 балл 3 балл 3 балл |
Оқулық Оқулықтағы 6 кесте |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Қорытынды: Сыртқы және ішкі көші-қонның негізгі ағымдарын сызбаға түсіріңіз Сыртқы көші-қон
Репатриация эмиграция гастарбайтер
Ішкі көші-қон
Ауылдан-қалаға қаладан-ауылға
Кері байланыс: «Екі жұлдыз, бір тілек» Үйге тапсырма: «Нұрлы көш», «Нұрлы жол» бағдарламаларымен танысу |
Оқушылар пікір алмасып, өз ойларын айтады және сызба бойынша түсіндірме жүргізеді Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
2 балл |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстандағы халықтың миграциясы. Миграциялық саясат 9 сынып
Қазақстандағы халықтың миграциясы. Миграциялық саясат 9 сынып
|
Күні |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстандағы халықтың миграциясы. Миграциялық саясат |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
9.4.1.3 Қазақстандағы көші-қон үдерістерін талдап, басты бағыттарын анықтайды 9.4.1.4 көші-қон саясатының өзіндік үлгісін ұсынады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Халықтың көші-қонына қатысты түсініктерді естерінде сақтайды және айтып береді, тірек –сызбалармен жұмыс жасап талдайды, көші-қон сальдосын есептеп шығарады,ел экономикасындағы орнына баға береді. Оқушылардың басым көпшілігі: Халықтың көші-қонына қатысты терминдердің мағынасын біледі,салаларын жіктей алады, көші-қон сальдосын анықтайды, Қазақстан бойынша маңыздылығын мен дамуын талдайды Кейбір оқушылар: Халықтың көші-қонын түрлері бойынша талдап,оған сипаттама береді,көші-қонның дүние жүзінде және Қазақстан бойынша маңыздылығына баға береді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерииі |
Оқушылар: - халықтың көші-қоны, оның түрлерін сипаттайды; -маңыздылығын біледі; - ел экономикасындағы орнына баға береді. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру: Оқушылармен амандасу, түгендеу, жағымды ахуал қалыптастыру. Үй тапсырмасын сұрау: Экспресс сұрақтар: Реэмиграция дегеніміз не? Репатрация дегеніміз не? Репатрация не үшін болуы мүмкін? Депортация дегеніміз не? Депортацияның тағы қандай себептерін білесің?, Дискриминацияның негізгі себептері қандай? Менің ойымша халық көшіп-қонуының негізгі себебі, ... болып табылады. Тағы бір себебі, ... болып табылады. Ой қозғау:
|
Сұрақтарға жауап береді |
1-10 балдық жүйе 2 балл |
оқулық |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақ: мәтінді оқып , танысу «Ойлан, бөліс» әдісі 1 –тапсырма: Қазақсатан жеріндегі ішкі көші қон бойынша жоғары аймақтарды анықтау, себебін анықтау және картадан көрсету Қазақстан бойынша, Атырау, Қызылорда, Павлодар, Астана қаласы
2 тапсырма: Сыртқы көші-қон сальдосын есептеу: «Кестемен жұмыс»
3 тапсырма: Көші-қон саясаты тұсындағы шешімдерді әзірлеу мақсатында халықтың көші-қонына қатысты келесі мәселелерді шешу жолдарын ұсыныңдар
|
Картамен жұмыс жасайды Кестемен жұмыс жасайды Өз ойларын еркін жеткізеді |
2 балл 3 балл 3 балл |
Оқулық Оқулықтағы 6 кесте |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Қорытынды: Сыртқы және ішкі көші-қонның негізгі ағымдарын сызбаға түсіріңіз Сыртқы көші-қон
Репатриация эмиграция гастарбайтер
Ішкі көші-қон
Ауылдан-қалаға қаладан-ауылға
Кері байланыс: «Екі жұлдыз, бір тілек» Үйге тапсырма: «Нұрлы көш», «Нұрлы жол» бағдарламаларымен танысу |
Оқушылар пікір алмасып, өз ойларын айтады және сызба бойынша түсіндірме жүргізеді Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
2 балл |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















