Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Қазақстандағы халықтың миграциясы. Миграциялық саясат
|
Бөлім: |
4 Әлеуметтік география 4.1 Халық географиясы |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 9 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстандағы халықтың миграциясы Миграциялық саясат |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.4.1.3 Қазақстандағы көші-қон үдерістерін талдап, басты бағыттарын анықтайды 9.4.1.4 көші-қон саясатының өзіндік үлгісін ұсынады |
|
Сабақтың мақсаты: |
Қазақстандағы көші-қонына үдерісне талдау жасау негізінде көші-қонның негізгі бағытын анықтайды; Көші-қон саясатының өзіндік үлгісін ұсынады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Жаңа сабаққа кіріспе
|
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 3.Сынып оқушыларын 3-топқа бөлу «Ой шақыру» әдісі арқылы сұрақтар қоямын: 1.Миграция дегеніміз не? 2.Эмиграция дегеніміз не? 3.Репатриация дегеніміз не? 4.Сыртқы көші-қон дегеніміз не? 5.Ішкі көші-қон дегеніміз не? Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырамын. |
Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар және жаттығу түрлері беріледі. Әр оқушы өз оймен бөліседі. Өзгенің пікірін толықтырады.
|
Сұрақтарға жауап берген оқушыларды ауызша мадақтап отыру «Жарайсың!», «Бәрекелді!» |
Оқулық, жұмыс дәптері АКТ Суреттер карта |
|
Сабақтың ортасы
|
Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтіні мен ресурстарды қолдана отырып, географиялық диктант беріледі. |
Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады. |
Дескриптор: Жалпы - 3 балл Қазақстандағы халықтың миграциясы. Миграциялық саясат туралы сипаттап жазады |
Оқулық Дж саяси картасы Атлас Дәптер |
|
1- тапсырманы топпен орындатамын, бақылаймыг, тапсырма орындалу жолына нұсқау көрсетемін. |
1-тапсырма 1. Оқулықтағы 136 суретті «Көші-қон түрлері» және оқулық мәтінін қолданып, Қазақстанның көші-қон түрлеріне сипаттама беріңіз. |
Дескриптор: Жалпы - 4 балл 1. Қазақстанның көші-қон түрлеріне сипаттама береді |
Оқулық Дәптер Атлас АКТ Кесте |
|
|
2- тапсырманы орындатамын, бақылайды, мысал, үлгі көрсетемін. |
2-тапсырма Статистикалық мәліметтерді пайдалана отырып, миграция бағыттары мен үлестерін диаграмма арқылы көрсетіңіз. |
Дескриптор: Жалпы - 3 балл Статистикалық мәліметтерді пайдалана отырып, миграция бағыттары мен үлестерін диаграмма арқылы көрсетеді |
9-сынып оқулығы. Дәптер Дидактикалық материалдар Суреттер |
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия |
Сабақты қорытындылау. Оқушылардың рефлексиясы
Үй жұмысы: §40-41 оқу, Оқулықтан №2тапсырманы орындап, кестені толтыру. |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты рефлексия жасайды. |
Дескрипторды назарға ала отырып өзара топтық бағалау жүргізіп, бағалау парақшасын толтырады |
Бағалау парақшасы |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстандағы халықтың миграциясы. Миграциялық саясат 9 сынып ҚМЖ
Қазақстандағы халықтың миграциясы. Миграциялық саясат 9 сынып ҚМЖ
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Қазақстандағы халықтың миграциясы. Миграциялық саясат
|
Бөлім: |
4 Әлеуметтік география 4.1 Халық географиясы |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 9 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстандағы халықтың миграциясы Миграциялық саясат |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.4.1.3 Қазақстандағы көші-қон үдерістерін талдап, басты бағыттарын анықтайды 9.4.1.4 көші-қон саясатының өзіндік үлгісін ұсынады |
|
Сабақтың мақсаты: |
Қазақстандағы көші-қонына үдерісне талдау жасау негізінде көші-қонның негізгі бағытын анықтайды; Көші-қон саясатының өзіндік үлгісін ұсынады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Жаңа сабаққа кіріспе
|
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 3.Сынып оқушыларын 3-топқа бөлу «Ой шақыру» әдісі арқылы сұрақтар қоямын: 1.Миграция дегеніміз не? 2.Эмиграция дегеніміз не? 3.Репатриация дегеніміз не? 4.Сыртқы көші-қон дегеніміз не? 5.Ішкі көші-қон дегеніміз не? Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырамын. |
Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар және жаттығу түрлері беріледі. Әр оқушы өз оймен бөліседі. Өзгенің пікірін толықтырады.
|
Сұрақтарға жауап берген оқушыларды ауызша мадақтап отыру «Жарайсың!», «Бәрекелді!» |
Оқулық, жұмыс дәптері АКТ Суреттер карта |
|
Сабақтың ортасы
|
Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтіні мен ресурстарды қолдана отырып, географиялық диктант беріледі. |
Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады. |
Дескриптор: Жалпы - 3 балл Қазақстандағы халықтың миграциясы. Миграциялық саясат туралы сипаттап жазады |
Оқулық Дж саяси картасы Атлас Дәптер |
|
1- тапсырманы топпен орындатамын, бақылаймыг, тапсырма орындалу жолына нұсқау көрсетемін. |
1-тапсырма 1. Оқулықтағы 136 суретті «Көші-қон түрлері» және оқулық мәтінін қолданып, Қазақстанның көші-қон түрлеріне сипаттама беріңіз. |
Дескриптор: Жалпы - 4 балл 1. Қазақстанның көші-қон түрлеріне сипаттама береді |
Оқулық Дәптер Атлас АКТ Кесте |
|
|
2- тапсырманы орындатамын, бақылайды, мысал, үлгі көрсетемін. |
2-тапсырма Статистикалық мәліметтерді пайдалана отырып, миграция бағыттары мен үлестерін диаграмма арқылы көрсетіңіз. |
Дескриптор: Жалпы - 3 балл Статистикалық мәліметтерді пайдалана отырып, миграция бағыттары мен үлестерін диаграмма арқылы көрсетеді |
9-сынып оқулығы. Дәптер Дидактикалық материалдар Суреттер |
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия |
Сабақты қорытындылау. Оқушылардың рефлексиясы
Үй жұмысы: §40-41 оқу, Оқулықтан №2тапсырманы орындап, кестені толтыру. |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты рефлексия жасайды. |
Дескрипторды назарға ала отырып өзара топтық бағалау жүргізіп, бағалау парақшасын толтырады |
Бағалау парақшасы |
шағым қалдыра аласыз














