Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Қазақстандағы ойконимдер. Қазақстанда елді мекендердің проблемалары
|
Бөлім: |
4 Әлеуметтік география 4.1 Халық географиясы |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 9 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстандағы ойконимдер Қазақстанда елді мекендердің проблемалары |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.4.1.9 Қазақстандағы ойконимдерді жіктеп, мағынасын түсіндіреді және транслитерациясын үш тілде ұсынады 9.4.1.10 Қазақстанның елді мекендерінің проблемаларын жіктеп, шешу жолдарын ұсынады |
|
Сабақтың мақсаты: |
Қазақстандағы ойконимдерді жіктеп, мағынасын түсіндіреді; Ойконимдердің транслитерациясын үш тілде жазады; Елді-мекендердің проблемаларын жіктеп, шешу жолдарын ұсынады |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы Жаңа сабаққа кіріспе
|
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 3.Сынып оқушыларын 3-топқа бөлу «Ой шақыру» әдісі арқылы сұрақтар қоямын: 1. Ойконим дегеніміз не? 2. Қазақстандағы қала атаулары нені білдіреді? 3. Қазақстандағы ойконимдерді аталуы?
4. Қазақстанда елді мекендердің
проблемалары туралы? |
Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар және жаттығу түрлері беріледі. Әр оқушы өз оймен бөліседі. Өзгенің пікірін толықтырады.
|
Сұрақтарға жауап береді Жалпы 1 балл |
Оқулық, жұмыс дәптері АКТ Суреттер карта |
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтіні мен ресурстарды қолдана отырып, географиялық диктант беріледі. |
Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады. |
Дескриптор: Қазақстанда елді мекендердің проблемалары туралы сипаттап жазады. Жалпы 3 балл |
Оқулық ҚР саяси-әкімшілік картасы Атлас Дәптер |
||||||||||||||
|
1- тапсырманы топпен орындатамын, бақылаймын, тапсырма орындалу жолына нұсқау көрсетемін. |
1-тапсырма 1. Берілген ресурсты пайдаланып, елді мекендерді төмендегі критерийлер бойынша топтастырыңыздар
Дескриптор: Жалпы - 3 балл Сұрақтарға жауап беріп кестені толтыр. |
Оқулық Дәптер Атлас АКТ Пирамида |
||||||||||||||||
|
2- тапсырманы орындатамын, бақылайды, мысал, үлгі көрсетемін. |
2-тапсырма Еліміздегі бірнеше елді мекендердің атауларының транслитерациясын үш тілде ұсыныңыздар
Дескриптор: Жалпы - 3 балл 1. Кестені толтырады. |
9-сынып оқулығы. Дәптер График
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Рефлексия
|
Сабақты қорытындылау. Оқушылардың рефлексиясы
Үй жұмысы: §44 -45 оқу. «Қазақстандағы қалалар экологиясы» тақырыбында шағын зерттеу жүргізу. |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты рефлексия жасайды. |
Дескрипторды назарға ала отырып өзара топтық бағалау жүргізіп, бағалау парақшасын толтырады |
Бағалау парақшасы
|
||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстандағы ойконимдер. Қазақстанда елді мекендердің проблемалары 9 сынып
Қазақстандағы ойконимдер. Қазақстанда елді мекендердің проблемалары 9 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Қазақстандағы ойконимдер. Қазақстанда елді мекендердің проблемалары
|
Бөлім: |
4 Әлеуметтік география 4.1 Халық географиясы |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 9 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстандағы ойконимдер Қазақстанда елді мекендердің проблемалары |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.4.1.9 Қазақстандағы ойконимдерді жіктеп, мағынасын түсіндіреді және транслитерациясын үш тілде ұсынады 9.4.1.10 Қазақстанның елді мекендерінің проблемаларын жіктеп, шешу жолдарын ұсынады |
|
Сабақтың мақсаты: |
Қазақстандағы ойконимдерді жіктеп, мағынасын түсіндіреді; Ойконимдердің транслитерациясын үш тілде жазады; Елді-мекендердің проблемаларын жіктеп, шешу жолдарын ұсынады |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басы Жаңа сабаққа кіріспе
|
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 3.Сынып оқушыларын 3-топқа бөлу «Ой шақыру» әдісі арқылы сұрақтар қоямын: 1. Ойконим дегеніміз не? 2. Қазақстандағы қала атаулары нені білдіреді? 3. Қазақстандағы ойконимдерді аталуы?
4. Қазақстанда елді мекендердің
проблемалары туралы? |
Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар және жаттығу түрлері беріледі. Әр оқушы өз оймен бөліседі. Өзгенің пікірін толықтырады.
|
Сұрақтарға жауап береді Жалпы 1 балл |
Оқулық, жұмыс дәптері АКТ Суреттер карта |
||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтіні мен ресурстарды қолдана отырып, географиялық диктант беріледі. |
Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады. |
Дескриптор: Қазақстанда елді мекендердің проблемалары туралы сипаттап жазады. Жалпы 3 балл |
Оқулық ҚР саяси-әкімшілік картасы Атлас Дәптер |
||||||||||||||
|
1- тапсырманы топпен орындатамын, бақылаймын, тапсырма орындалу жолына нұсқау көрсетемін. |
1-тапсырма 1. Берілген ресурсты пайдаланып, елді мекендерді төмендегі критерийлер бойынша топтастырыңыздар
Дескриптор: Жалпы - 3 балл Сұрақтарға жауап беріп кестені толтыр. |
Оқулық Дәптер Атлас АКТ Пирамида |
||||||||||||||||
|
2- тапсырманы орындатамын, бақылайды, мысал, үлгі көрсетемін. |
2-тапсырма Еліміздегі бірнеше елді мекендердің атауларының транслитерациясын үш тілде ұсыныңыздар
Дескриптор: Жалпы - 3 балл 1. Кестені толтырады. |
9-сынып оқулығы. Дәптер График
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Рефлексия
|
Сабақты қорытындылау. Оқушылардың рефлексиясы
Үй жұмысы: §44 -45 оқу. «Қазақстандағы қалалар экологиясы» тақырыбында шағын зерттеу жүргізу. |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты рефлексия жасайды. |
Дескрипторды назарға ала отырып өзара топтық бағалау жүргізіп, бағалау парақшасын толтырады |
Бағалау парақшасы
|
||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














