Бекітемін:
|
Білім беру ұйымының атауы |
Еркінқала орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||
|
Бөлім: |
Қазақстан тоталитарлық жүйе кезеңінде |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Өтегенова Жұлдыз Тұрланқызы |
|||||
|
Күні: |
18.01.24 |
|||||
|
Сынып: 8 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстандағы ұжымдастыру Зерттеу сұрағы: Неліктен ұжымдастыру саясаты «ұлы нәубетке»әкеліп соқтырды? 1-сабақ |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.4.1.2 күштеп ұжымдастыру саясатының ауыл шаруашылығына тигізген зардаптарын талдау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
кеңестік ұжымдастыру саясатының ауыл шаруашылығына тигізген зардаптарын түсіндіреді; кеңестік ұжымдастыру саясатының ауыл шаруашылығына тигізген зардаптарын мен демографиялық өзгерістерді талдайды; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті.··· |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өткен білімді еске түсіру 5 минут
8 минут |
Оқушылармен сәлемдесу Серпілген сауал әдісі арқылы өткен білімді еске түсіру 1.«Кіші Қазанның» мақсаты неде? 2.«Кіші Қазан» саясаты шеңберінде қандай іс-шаралар жүргізілді? 3.Қазақстанда тоталитарлық жүйенің нығаюы кімнің есімімен байланысты? 4.Кіші қазан саясаты қай жылдар аралығында болды? Кеңестерді қайта сайлау қай жылдары іске асырылды? 5.“Ұлтшыл-ауытқушылық” деген айып кімдерге тағылды? 6.Қай жылға диін қазақ ауылында коммунистерді қолдамаған байлар мен дәулетті шаруалардың ықпалы зор болды? (Б)Миға шабуыл
Мына сурет қай жылдарға қатысты? Неліктен адамдар жол үстінде бейнеленген? Мұны немен түсіндіруге болады? Олар қайда кетіп барады? Бұл суреттегі ақпараттың құндылығы неде? Сабақтың тақырыбы, мақсаттары, хабарланады. Бейнематериалмен жұмыс |
Оқушылар сұрақтарға жауап беріп,өз ойларын ортаға салады
Сұрақтар арқылы слайдтағы сурет бойынша диалог құрып, тақырыпқа шығу. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
ҚБМұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады |
окулық
Презентация бейнематериал |
||
|
Сабақтың ортасы 14 минут
5 минут |
1 тапсырма.Топтық жұмыс Мәтінмен жұмыс 3 топқа мәтін таратылып беріледі.Сол мәтін бойынша оқып,талдап,фишбоун әдісі арқылы ,постер қорғайды.
тапсырма.Жұптық жұмыс. «Попс формуласы» арқылы мәтінді талдайды
|
Бағалау критерийі: кеңестік ұжымдастыру саясатының ауыл шаруашылығына тигізген зардаптарын түсіндіреді; Дескриптор: Мәтінді оқиды,проблеманы анықтайды,себебін табады,дәлелдей,қорытынды жасайды. Бағалау критерийі: кеңестік ұжымдастыру саясатының ауыл шаруашылығына тигізген зардаптарын мен демографиялық өзгерістерді талдайды; Дескриптор: Мәтін бойынша ойын айтады,себебін түсіндіреді,фактілер,мысалдар,дәлелдер келтіреді,қорытынды жасайды |
ҚБМұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
Топтар дескриптор арқылы бір-бірін бағалайды
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады ҚБМұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады |
Ақпараттық мәтіндер,постер,фломастерлер |
||
|
Бекіту
5 минут |
Сабақты қорытындылау .Есеп және алфавит арқылы сөздер және жылдарды жасыру |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
ҚБ«Ең жүйрік жауап» |
Калькулятор,қазақ алфавиті |
||
|
Кері байланыс 3 минут |
-Барлығы түсінікті -Толықтыратын жерім бар -Түсінбедім |
Тақырып бойынша не түсінгенім, не білгісі келетінін және қиындық тудырған тапсырманы жазады |
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
стикер |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстандағы ұжымдастыру
Қазақстандағы ұжымдастыру
Бекітемін:
|
Білім беру ұйымының атауы |
Еркінқала орта мектебі |
|||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||
|
Бөлім: |
Қазақстан тоталитарлық жүйе кезеңінде |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Өтегенова Жұлдыз Тұрланқызы |
|||||
|
Күні: |
18.01.24 |
|||||
|
Сынып: 8 «Ә» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстандағы ұжымдастыру Зерттеу сұрағы: Неліктен ұжымдастыру саясаты «ұлы нәубетке»әкеліп соқтырды? 1-сабақ |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.4.1.2 күштеп ұжымдастыру саясатының ауыл шаруашылығына тигізген зардаптарын талдау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
кеңестік ұжымдастыру саясатының ауыл шаруашылығына тигізген зардаптарын түсіндіреді; кеңестік ұжымдастыру саясатының ауыл шаруашылығына тигізген зардаптарын мен демографиялық өзгерістерді талдайды; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті.··· |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өткен білімді еске түсіру 5 минут
8 минут |
Оқушылармен сәлемдесу Серпілген сауал әдісі арқылы өткен білімді еске түсіру 1.«Кіші Қазанның» мақсаты неде? 2.«Кіші Қазан» саясаты шеңберінде қандай іс-шаралар жүргізілді? 3.Қазақстанда тоталитарлық жүйенің нығаюы кімнің есімімен байланысты? 4.Кіші қазан саясаты қай жылдар аралығында болды? Кеңестерді қайта сайлау қай жылдары іске асырылды? 5.“Ұлтшыл-ауытқушылық” деген айып кімдерге тағылды? 6.Қай жылға диін қазақ ауылында коммунистерді қолдамаған байлар мен дәулетті шаруалардың ықпалы зор болды? (Б)Миға шабуыл
Мына сурет қай жылдарға қатысты? Неліктен адамдар жол үстінде бейнеленген? Мұны немен түсіндіруге болады? Олар қайда кетіп барады? Бұл суреттегі ақпараттың құндылығы неде? Сабақтың тақырыбы, мақсаттары, хабарланады. Бейнематериалмен жұмыс |
Оқушылар сұрақтарға жауап беріп,өз ойларын ортаға салады
Сұрақтар арқылы слайдтағы сурет бойынша диалог құрып, тақырыпқа шығу. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
ҚБМұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады |
окулық
Презентация бейнематериал |
||
|
Сабақтың ортасы 14 минут
5 минут |
1 тапсырма.Топтық жұмыс Мәтінмен жұмыс 3 топқа мәтін таратылып беріледі.Сол мәтін бойынша оқып,талдап,фишбоун әдісі арқылы ,постер қорғайды.
тапсырма.Жұптық жұмыс. «Попс формуласы» арқылы мәтінді талдайды
|
Бағалау критерийі: кеңестік ұжымдастыру саясатының ауыл шаруашылығына тигізген зардаптарын түсіндіреді; Дескриптор: Мәтінді оқиды,проблеманы анықтайды,себебін табады,дәлелдей,қорытынды жасайды. Бағалау критерийі: кеңестік ұжымдастыру саясатының ауыл шаруашылығына тигізген зардаптарын мен демографиялық өзгерістерді талдайды; Дескриптор: Мәтін бойынша ойын айтады,себебін түсіндіреді,фактілер,мысалдар,дәлелдер келтіреді,қорытынды жасайды |
ҚБМұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
Топтар дескриптор арқылы бір-бірін бағалайды
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады ҚБМұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады |
Ақпараттық мәтіндер,постер,фломастерлер |
||
|
Бекіту
5 минут |
Сабақты қорытындылау .Есеп және алфавит арқылы сөздер және жылдарды жасыру |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
ҚБ«Ең жүйрік жауап» |
Калькулятор,қазақ алфавиті |
||
|
Кері байланыс 3 минут |
-Барлығы түсінікті -Толықтыратын жерім бар -Түсінбедім |
Тақырып бойынша не түсінгенім, не білгісі келетінін және қиындық тудырған тапсырманы жазады |
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
стикер |
||
шағым қалдыра аласыз
















