|
Бөлімі |
Қазақстан тоталитарлық жүйе |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныбы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Қазақстандағы ұжымдастыру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.4.1.2. күштеп ұжымдастыру саясатының ауыл шаруашылығына тигізген зардаптарын талдау; 8.1.1.1 – демографиялық өзгерістердің себептері мен салдарын анықтау; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақстандағы ауыл шаруашылығын ұжымдастыру туралы білу, негізгі идеясын түсіну; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы білім |
Индустрияландыру саясатымен ХХ ғасырдағы 20-30 жылдарындағы әкімшіл-әміршіл жүйе саясатының зардаптары; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 9 мин Ой шақыру. «Сізден сұрақ, менен жауап» |
Оқушылармен сәлемдесіп, үй тапсырмасынан сұрақтар қойылады. 1.“ Кіші Қазан” идеясының авторы: (Голощекин) 2.Бұл саясаттың “ Кіші Қазан” деп аталу себебі? (Қазан рев. байланысты) 3.Ф. Голощекин қай қай жылдары өлкеде басшылық етті? (1925-1933жж) 4.Кулак дегеніміз кім? (ауқатты шаруалар) 5.Тәркілеу науқаны нәтижесінде ірі байлардан тәркіленген мал саны? (145 мың бас) «Спиннер» әдісі бойынша топқа бөлінеді «Суреттер сөйлейді» Бейнематериал бойынша оқушылар сұрақ береді? |
Оқушылар амандасады. Берілген сұрақтарға жауап береді. Суретке назар салып, өз жауаптарын айтады Бейнематериал бойынша сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор: -сұраққа жауап береді. Бағалау. Мұғалімнің бағалауы |
1 слайд Қима қағаздар 2-3 слайд
|
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 мин 1 тапсырма Топтық жұмыс Джигсо әдісі
|
Әр топ «Джигсо»әдісі арқылы дереккөздер мәліметтерін бір-біріне түсіндіреді. Топтық талқылау 1 топ: Ұжымдастыру қалай жүргізілді? 2 топ: Неліктен ұжымдастыру саясаты «Ұлы нәубетке» айналды? 3 топ: Нәубет жылдарының демографияға қаншалықты әсері болды? 4 топ:Ұжымдастыру саясатына қарсылықтар |
Оқулықтан мәліметтерді оқып танысады. Топта талқылау жүргізеді. Әр топ басшысы «Джигсо»әдісі арқылы дереккөздер мәліметтерін бір-біріне таныстырады. |
Дескриптор: -Ұжымдастыру саясатының мәнін сипаттайды; -кезеңдері сипаттайды; -жүргізілу барысын сипаттайды; Дескриптор: -Ұжымдастыру саясатының кемшіліктерін талдайды; -ұжымдастыру кезеңінің сипаты, -ұжымдастыру саясатының келеңсіз жақтарын анықтайды; Дескриптор: -Демографиялық өзгерістерді анықтайды; -мәліметтерді талдайды; -диаграмма арқылы көрсетеді; Дескриптор: - Қазақ шаруалар көтерілісінің ошақтарын анықтайды; -шаруалардың саясатқа қарсы көтерілістерін талдайды; Көтеріліс нәтижесін анықтайды; |
http://hameleons.com/uploads/posts/2012-10/1349886170_istoria-jibek.jpg Ақпараттық білім ресурстары орталығы. 8 сынып. Қазақстан тарихы. Электронды оқулығы. 2011ж. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3 тапсырма «Ойлан. Жұптас.Талқыла» |
Жұптық жұмыс Тапсырма 3 «Ойлан.Жұптас.Талқыла» кестесі арқылы демографиялық өзгерістің себеп-салдарларын жазады. «А»жолағы – тарихи оқиғаның себептері «В»жолағы – тарихи оқиғалары. «С»жолағы – көрсетілген тарихи оқиғалардың салдарлары.
|
|
Дескриптор: -Қазақ халқының ашаршылыққа ұшырауының 1 себебін атайды; -Демографиялық өзгерістердің 1 себебін атайды; -Қазақ халқының ашаршылыққа ұшырауының 1 салдарын атайды; -Демографиялық өзгерістердің 1 салдарын атайды;.
.
|
Слайд
А4 қағазында кесте |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
4 тапсырма Жеке жұмыс |
РАФТ әдісін қолданып әлеуметтік топтардың көзқарастары арқылы ұжымдастыру саясатына баға беріңіз. Р – рөл, А – аудитория, Ф-форма (әдіс), Т-тақырып. 1-топ. Қазақ зиялылары (А- партия басшылары, Ф-хат) 2- топ. Еңбекші қауым өкілдері (А-ұрпақтар, Ф- естеліктер) 3-топ. Партия басшылары (А- еңбекші қауым, ф- үндеу) 4-топ. Бай, кулак өкілдері (А- қазақ зиялылары, Ф-арыз хат)
|
РАФТ әдісін қолданып әлеуметтік топтардың көзқарастары арқылы ұжымдастыру саясатына баға береді. Р – рөл, А – аудитория, Ф-форма (әдіс), Т-тақырып. сұрақпен дәлелді қорытынды жасайды. |
Дескриптор: 1 топ - хат мәтінін жазады; 2 топ -естелік мәтінін жазады; 3 топ Үндеу мәтінін жазады; 4 топ - арыз хат жазады;
Мадақтау, мұғалімнің кері байланысы. Оқушы жауабын толықтыру. |
Слайд |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 6 мин |
Рефлексия: «3-минуттық үзіліс» тәсілі 1.Мен....туралы көзқарасым өзгерді. Себебі... 2.Мен....жайлы хабардар болдым. Себебі.... 3.Мені ..... таң қалдырғаны, себебі.....
Кері байланыс. 3 мин «Табыс сатысы» тәсілі. Бүгінгі сабақты қаншалықты меңгергендіктерін басплдаққа жазу арқылы білдіреді. |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
Бағалау критерийлерін ұсыну |
слайд |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: ГүлжанШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Қазақстандағы ұжымдастыру 8 сынып ҚМЖ ашық сабақ
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Қазақстандағы ұжымдастыру 8 сынып ҚМЖ ашық сабақМатериал туралы қысқаша түсінік
Қазақстандағы ұжымдастыру 8 сынып ҚМЖ ашық сабақ
Материалдың қысқаша нұсқасы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













