Қазақстандық кәсібИ велошабандоз 6-Сынып ҚМЖ Қазақ тілі

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Қазақстандық кәсібИ велошабандоз 6-Сынып ҚМЖ Қазақ тілі

Материал туралы қысқаша түсінік
Қазақстандық кәсібі велошабандоз 6-Сынып ҚМЖ Қазақ тілі
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бекітемін:___________   Қысқа мерзімді жоспар        Қазақ тілі       19-сабақ


Бөлім: 

  7-бөлім: 

Спорт. Белгілі спорт жұлдыздары. Морфология

Педагогтің тегі, аты, 

әкесінің аты :

    

Күні:  

 

Сынып:  6   


Қатысушылар саны: 

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

  Қазақстандық кәсіби велошабандоз. Бөлім бойынша жиынтық бағалау-1

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

  6.1.2.1 -әлеуметтік-мәдени,  ресми-іскери тақырыптарға байланысты диалог, монологтердегі (нұсқаулық, өмірбаян) көтерілген мәселені талдау;

    6.4.4.2 -  етістіктің етіс түрлері мен салт-сабақты етістіктердің тіркесімдік мүмкіндігін ауызша жəне жазбаша тілдесім барысында қолдану  

Сабақтың мақсаты

   Әлеуметтік-мәдени,  ресми-іскери тақырыптарға байланысты диалог, монологтердегі (нұсқаулық, өмірбаян) көтерілген мәселені талдай алады. етістіктің етіс түрлері мен салт-сабақты етістіктердің тіркесімдік мүмкіндігін ауызша жəне жазбаша тілдесім барысында қолдана алады.     

Ұлттық құндылықтарға баулу


Ұлттық мүдде құндылығы:  Қазақстан игілігі үшін қызмет ету, қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту

Ар-ұят құндылығы:  Академиялық адалдық қағидатын қолдану, сөзіне берік, ісіне адал болу

Талап құндылығы:  Салауатты өмір салтын  ұстану, физикалық белсенді болу. Білуге, жаңаны тануға құштарлық.

                                               Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың

 басталуы

 5  минут







Оқушылармен амандасу, қатысуын түгендеу. Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстыру; 

Ойтүрткі

 «Спорт кумирлері» деген сөзді қалай түсінесің? Балуан Қажымұқан, боксшы  Серік  Сәпиев,  шаңғышы  Владимир  Смирнов, суға  жүзгіш  Дмитрий Баландин жанкүйерлеріне неліктен қымбат деп ойлайсың?  Сенің спорттағы кумирлерің бар ма? Не себепті оларды құрметтейсің?

  Сұрақтарға жауап береді. 

  

Ауызша мадақтау арқылы бағалау Жарайсың! Тамаша! Керемет!


  Оқулық

 Қазақ тілі

«Атамұра» баспасы

2018 ж


Сабақтың

ортасы 

 

10 минут









 




 5 минут











20 минут








































































Сабақтың соңы

5 минут






 1-тапсырма. 146-бет

Мәтінді тыңдап, сұрақтарға жауап бер.

Өлең кімге арналған деп ойлайсың? 

Автордың «Алғашқым!», «Алтыным!», «Біріншім!», «Тұңғышым!» деген сөздерді қолдануының себебі неде? Қандай мәселе көтерілгенін, мәтінде автор не айтқысы келгенін талда.

Өлең жолдарын қара сөзге айналдырып, мазмұнын айт.

 

      Тілдік бағдар

 Ортақ етіс

Іс-әрекетті  орындаушының  біреу  емес,  әлденешеу  екенін  білдіре тін 

етістің түрі ортақ етіс деп аталады. Мысалы: Ол сөйледі. – Ол Алматыдағы 

 ағасымен  сөйлесті.  Мен  қар  күредім. 

 –  Мен  қар  күрестім. Ортақ  етіс 

етістіктің түбіріне -ыс, -іс, -с жұрнақтары жалғану арқылы жасалады. Дауысты  дыбыстардан  соң -с түрінде,  дауыссыз  дыбыстардан  соң -ыс,  -іс  түрінде жалғанады. Мысалы: ақта+с (Ол үй ақтасты), суғар+ыс (Мен бақша 

суғарыстым).

   3-тоқсан бойынша жиынтық бағалауға арналған тапсырмалар

Оқу мақсаты    6.4.4.2 -  етістіктің етіс түрлері мен салт-сабақты етістіктердің тіркесімдік мүмкіндігін ауызша жəне жазбаша тілдесім барысында қолдану  

Бағалау критерийі  Білім алушы

  етістіктің етіс түрлері мен салт-сабақты етістіктердің тіркесімдік мүмкіндігін   жазбаша тілдесім барысында қолданады.  

Ойлау дағдыларының 

  деңгейі                    Қолдану

Орындау уақыты 15 -20 минут

Тапсырма

  Жазба жұмысы

1. Мәтінді мұқият тыңдап,   диктантты сауатты түрде орфографиялық және пунктуациялық  норманы сақтай отырып жаз.

Жеке батыр 

   Қазақ боксы, оның ішінде Тараз бокс мектебі ақтық минуттарда ел үмітін,  халық тілегін ақтады. Тараздық боксшы Бақтияр Артаев Афины рингіндегі өзін жеңіске жетелеген кездесулерін Ресейдің мұзбалағы, Әлем және Еуропа чемпионаттарындағы шыққан және Сидней Олимпиадаларының чемпионы, дүниежүзіндегі ең үздік боксшыға ғана берілетін Баркер кубогінің иесі Олег Саитовтың сағын сындырды. Ақтық айқаста Куба сайыпқыраны  Лоренсо Арагонды қапы қалдырды. Сөйтіп, Бақтияр Артаев алтын жүлдені кіл мықтылардың қолынан жұлып алды. Атақты Баркер кубогы да Бақтиярдың қанжығасында Қазақстан командасының Афины Олимпиадасының олжалаған  жалғыз алтыны. Сондықтан қымбат, сондықтан да қастерлі!

     Бақтияр бауырымыз жалғыз өзі жеке батырдай қайрат көрсетті. Бақтияр өзінің мемлекет тарапынан қандай құрметке  де, мадақ пен марапатқа да лайық спортшы екенін дәлелдеді. 

 2. Мәтіннен алынған мына етістіктерге  морфологиялық талдау жаса.

   Жетелеген, жұлып алды, дәлелдеді.

Бағалау  критерийі

Тап

сыр

ма

Дескриптор

Балл

Білім алушы


 Мәтінді сауатты жазады. 


 

 







1







 

Орфографиялық норманы сақтайды

             5 балл-   1 қатеге дейін

                 4 балл-   2-4 қатеге дейін

                  3 балл – 5- 8 қатеге дейін

                  2 балл – 9 –11 қатеге дейін

                  1 балл -  12 қатеден жоғары

5




Пунктуациялық норманы сақтайды

                  5 балл-   2 қатеге дейін

                 4 балл-   3-5 қатеге дейін

                  3 балл – 6- 8 қатеге дейін

                  2 балл – 9 -11 қатеге дейін

                  1 балл -  12 қатеден жоғары

5

 


етістіктің түрлерін   ауызша және     жазбаша тілдесім барысында қолданады.


2

етістіктерге морфологиялық талдау жасайды

2

Барлығы

12


Рефлексия





  

 Мәтінді  мұқият  оқып,  өлеңді қара сөзге айналдырады.  ұсынылған  сұрақтарға  жауап  беру  арқылы   монолог құрастырады.


 

   


























































































Оқушылар бүгін  сабақ барысында ең ұнаған тұстарын, сабақты қаншалықы меңгергендігін,   рефлексия жасайды.





 

Дескриптор 

Білім алушы

 

 -сұрақтарға жауап береді;

-өлең жолдарын қара сөзге айналдырады;

-сұрақтарға берілген жауап негізінде монолог құрастырады.

 

Смайлик арқылы бағалау






























 

Оқулық

 Қазақ тілі

«Атамұра» баспасы

2018 ж




ОҚЫТУДА

ҒЫ ЖАҢА ӘДІС-ТӘСІЛДЕР ҚОРЖЫНЫ

НАН ЕСБОСЫН НАҒИША ҚОЖАҚ

ҚЫЗЫ

































 

       



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
doc
02.02.2024
839
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Жариялаған:
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі