Сабақ жоспары
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||||
|
Бөлім: |
Спорт. Белгілі спорт жұлдыздары. |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Таңат Нұрайым |
||||||
|
Күні: |
24.02.2025ж |
||||||
|
Сынып: 6 "а" |
|
||||||
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстандық кәсіби велошабандозшы |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
6.1.2.1 - әлеуметтік-мәдени, ресми-іскери тақырыптарға байланысты диалог, монологтердегі (нұсқаулық, өмірбаян) көтерілген мәселені талдау; 6.4.4.2 - етістіктің етіс түрлері мен салт-сабақты етістіктердің тіркесімдік мүмкіндігін ауызша жəне жазбаша тілдесім барысында қолдану |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: Тақырыпқа қатысты нақты айтылған шағын хабарламаларды қолдану арқылы велошабандоз туралы түсінік алады. Кейбір оқушылар: Жаңа тақырып аясында қазақ тілінен түрлі тілдік тапсырмаларды орындату. |
||||||
|
Құндылықтарға баулу: |
• Тәуелсіздік және Отаншылдық • Бірлік және Ынтымақ • Әділдік және Жауапкершілік • Еңбекқорлық және Кәсіби біліктілік |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Қызығушылық ты ояту. 7 мин Өткен білімді еске түсіру |
|
1. Мұғаліммен амандасады. 2. «Мадақтау сөздер» айту. Оқушылар бір-біріне мадақтау сөздер айтады. |
АКТ
|
||||
|
Үй тапсырмасын сұрау. Жеке жұмыс. «Wordwall» платформасы. |
Оқушылар «Wordwall» платформасы арқылы сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор:
Жалпы – 2 балл |
АКТ |
||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 2 мин |
«Ой қозғау» әдісі арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу. «Пазл» әдісі. «Суреттер сөйлейді» әдісі. Балалар суреттегі спортшылар кімдер? Олар туралы не білесіздер? Велоспорт жайлы не білесіздер? Қазақстандық велошабандозды атаңыз. |
Оқушылар пазлды құрастырады. Суретте көрсетілген олимпиада чемпиондары туралы білетін ақпараттарымен бөліседі. |
ҚБ: Дұрыс айтасың! Жарайсың! Өте тамаша! |
АКТ
|
|||
|
1 мин |
«Жариялау» әдісі арқылы бүгінгі сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырамын. Топқа бөлу. «Палуандар», «Футболшылар», «Боксшылар» |
Сабақтың тақырыбы, мақсатымен танысады. Оқушыларға үш спорт түрінен спортшылардың суреттері жасырылған қағаздар таратылады. Оқушылар таңдаған спортшылардың спорт түріне байланысты топқа бөлінеді. |
|
АКТ |
|||
|
Сабақтың ортасы: 5 мин
|
1-тапсырма. Тыңдалым. Мәтінді тыңдап, сұрақтарға жауап бер.
|
Жеке оқушы қол көтеру арқылы сұраққа жауап береді.
|
Дескриптор: Жалпы- 1 балл Сұраққа жауап береді |
|
|||
|
|
2-тапсырма. Жұптық жұмыс. Қойылған сұраққа жауап беріп, жұп-жұппен диалог құрайды. 1.Қазақстанда қандай спорт түрлері дамыған және дамуда? 2.Спорттың қандай түрімен айналысқың келеді?Неліктен? 3.Спортпен шұғылданған адамда қандай қасиеттер қалыптасады? 4. «Спорт-денсаулық кепілі» деген нақыл сөзді қалай түсінесіңдер? 5. Спортшылардың жеңімпаз болуына қандай жағдайлар әсер етеді? |
Оқушылар жұбымен сұраққа жауап береді, диалог құрастырады.
|
Дескриптор: Жалпы –2 балл ҚБ: Өте тамаша! Жауабыңа ризамын! Дұрыс айтасың! |
Оқулық 6-сынып |
|||
|
|
3-тапсырма.Тақтамен жұмыс. |
Сөйлемдерді көшіріп жазып, ортақ етістің астын сызады. |
Жалпы -1 балл |
Оқулық 6-сынып |
|||
|
1 |
Топтық жұмыс. Оқушыларға етістіктер ұсынады. Сал Жаз Қаз Тазала Іл Көр Айт Шығар Таны Бөл Сыйла Түсін Көтер Біл Кір Жүгір Аудар Тасы Тер Жу |
Оқушылар топпен атқарып, ұсынылған сөздерді ортақ етіске айналдырады. Салысты Жазысты Қазысты Тазаласты Ілісті Көрісті Айтысты Шығарысты Таныс Бөліс Сыйлас Түсініс Көтеріс Біліс Кірісті Жүгірісті Аударыс Тасыс Терісті Жуыс |
Дескриптор:
Жалпы – 1 балл |
АКТ Үлестірме қағаз
|
|||
|
Сабақтың соңы: Рефлексия |
Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын тыңдайды.
«4 Қ» әдісі
|
«Бағалау парағы» арқылы өзін бағалайды. Оқушылар кері байланыс береді. |
ҚБ: Сабақта белсенді бол! Талпын! Тамаша! Жарайсың! ҚБ: Сабақта белсенді бол! Талпын! Тамаша! Жарайсың! |
АКТ |
|||
Сал
Жаз
Қаз
Тазала
Іл
Көр
Айт
Шығар
Таны
Бөл
Сыйла
Түсін
Көтер
Біл
Кір
Жүгір
Аудар
Тасы
Тер
Жу
Сөйле
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстандық кәсіби велошабандозшы.
Қазақстандық кәсіби велошабандозшы.
Сабақ жоспары
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
||||||
|
Бөлім: |
Спорт. Белгілі спорт жұлдыздары. |
||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Таңат Нұрайым |
||||||
|
Күні: |
24.02.2025ж |
||||||
|
Сынып: 6 "а" |
|
||||||
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстандық кәсіби велошабандозшы |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
6.1.2.1 - әлеуметтік-мәдени, ресми-іскери тақырыптарға байланысты диалог, монологтердегі (нұсқаулық, өмірбаян) көтерілген мәселені талдау; 6.4.4.2 - етістіктің етіс түрлері мен салт-сабақты етістіктердің тіркесімдік мүмкіндігін ауызша жəне жазбаша тілдесім барысында қолдану |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: Тақырыпқа қатысты нақты айтылған шағын хабарламаларды қолдану арқылы велошабандоз туралы түсінік алады. Кейбір оқушылар: Жаңа тақырып аясында қазақ тілінен түрлі тілдік тапсырмаларды орындату. |
||||||
|
Құндылықтарға баулу: |
• Тәуелсіздік және Отаншылдық • Бірлік және Ынтымақ • Әділдік және Жауапкершілік • Еңбекқорлық және Кәсіби біліктілік |
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы Қызығушылық ты ояту. 7 мин Өткен білімді еске түсіру |
|
1. Мұғаліммен амандасады. 2. «Мадақтау сөздер» айту. Оқушылар бір-біріне мадақтау сөздер айтады. |
АКТ
|
||||
|
Үй тапсырмасын сұрау. Жеке жұмыс. «Wordwall» платформасы. |
Оқушылар «Wordwall» платформасы арқылы сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор:
Жалпы – 2 балл |
АКТ |
||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе 2 мин |
«Ой қозғау» әдісі арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу. «Пазл» әдісі. «Суреттер сөйлейді» әдісі. Балалар суреттегі спортшылар кімдер? Олар туралы не білесіздер? Велоспорт жайлы не білесіздер? Қазақстандық велошабандозды атаңыз. |
Оқушылар пазлды құрастырады. Суретте көрсетілген олимпиада чемпиондары туралы білетін ақпараттарымен бөліседі. |
ҚБ: Дұрыс айтасың! Жарайсың! Өте тамаша! |
АКТ
|
|||
|
1 мин |
«Жариялау» әдісі арқылы бүгінгі сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырамын. Топқа бөлу. «Палуандар», «Футболшылар», «Боксшылар» |
Сабақтың тақырыбы, мақсатымен танысады. Оқушыларға үш спорт түрінен спортшылардың суреттері жасырылған қағаздар таратылады. Оқушылар таңдаған спортшылардың спорт түріне байланысты топқа бөлінеді. |
|
АКТ |
|||
|
Сабақтың ортасы: 5 мин
|
1-тапсырма. Тыңдалым. Мәтінді тыңдап, сұрақтарға жауап бер.
|
Жеке оқушы қол көтеру арқылы сұраққа жауап береді.
|
Дескриптор: Жалпы- 1 балл Сұраққа жауап береді |
|
|||
|
|
2-тапсырма. Жұптық жұмыс. Қойылған сұраққа жауап беріп, жұп-жұппен диалог құрайды. 1.Қазақстанда қандай спорт түрлері дамыған және дамуда? 2.Спорттың қандай түрімен айналысқың келеді?Неліктен? 3.Спортпен шұғылданған адамда қандай қасиеттер қалыптасады? 4. «Спорт-денсаулық кепілі» деген нақыл сөзді қалай түсінесіңдер? 5. Спортшылардың жеңімпаз болуына қандай жағдайлар әсер етеді? |
Оқушылар жұбымен сұраққа жауап береді, диалог құрастырады.
|
Дескриптор: Жалпы –2 балл ҚБ: Өте тамаша! Жауабыңа ризамын! Дұрыс айтасың! |
Оқулық 6-сынып |
|||
|
|
3-тапсырма.Тақтамен жұмыс. |
Сөйлемдерді көшіріп жазып, ортақ етістің астын сызады. |
Жалпы -1 балл |
Оқулық 6-сынып |
|||
|
1 |
Топтық жұмыс. Оқушыларға етістіктер ұсынады. Сал Жаз Қаз Тазала Іл Көр Айт Шығар Таны Бөл Сыйла Түсін Көтер Біл Кір Жүгір Аудар Тасы Тер Жу |
Оқушылар топпен атқарып, ұсынылған сөздерді ортақ етіске айналдырады. Салысты Жазысты Қазысты Тазаласты Ілісті Көрісті Айтысты Шығарысты Таныс Бөліс Сыйлас Түсініс Көтеріс Біліс Кірісті Жүгірісті Аударыс Тасыс Терісті Жуыс |
Дескриптор:
Жалпы – 1 балл |
АКТ Үлестірме қағаз
|
|||
|
Сабақтың соңы: Рефлексия |
Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын тыңдайды.
«4 Қ» әдісі
|
«Бағалау парағы» арқылы өзін бағалайды. Оқушылар кері байланыс береді. |
ҚБ: Сабақта белсенді бол! Талпын! Тамаша! Жарайсың! ҚБ: Сабақта белсенді бол! Талпын! Тамаша! Жарайсың! |
АКТ |
|||
Сал
Жаз
Қаз
Тазала
Іл
Көр
Айт
Шығар
Таны
Бөл
Сыйла
Түсін
Көтер
Біл
Кір
Жүгір
Аудар
Тасы
Тер
Жу
Сөйле
шағым қалдыра аласыз


5
мин















