Қазақстандықтардың Ұлы Отан соғысы шайқастарына қатысуы 8 сынып

Тақырып бойынша 28 материал табылды

Қазақстандықтардың Ұлы Отан соғысы шайқастарына қатысуы 8 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Қазақстандықтардың екінші дүниежүзілік соғысының жеңісіне қосқан үлесіне баға беру,Бауыржан Момышұлының батырлық, тұлғалық қасиетін айқындау
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді жоспар

     

Бөлім:

8.4 В Қазақстан Ұлы Отан соғысы жылдарында

Педагогтің аты-жөні

Ф.Джумаева

Күні:


Сынып:8

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Қазақстандықтардың Ұлы Отан соғысы шайқастарына қатысуы

Зерттеу сұрағы:Қандай қазақстандық Ұлы Отан соғыс батырлары халық есінде сақталды?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

8.3.2.2 – Бауыржан Момышұлының батырлық, тұлғалық қасиетін айқындау

Сабақтың мақсаты

Қазақстандықтардың екінші дүниежүзілік соғысының жеңісіне қосқан үлесін баға беру,Бауыржан Момышұлының батырлық, тұлғалық қасиетін айқындау,

Құндылықтар

Адал еңбекті құрметтеу

      Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

кезеңі


Ой шақыру:«Ұлы Отан соғысы» туралы бейне суреттер көрсетіледі. Оқушылардың қызығушылығын ояту мақсатында сұрақтар қойылады?

1.Ұлы Отан соғысы қашан басталды? Себептері неде болды?

2.Ұлы Отан соғысының адамзатқа әкелген қасіреті қандай болды?

3.Қазақстандықтардың жеңіске қосқан үлесі қандай деп ойлайсыңдар?

Оқушылар түрткі сұрақтар арқылы тақырыптыөздері анықтайды.

Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру.

Оқушылар Қазақстандықтардың жеңіске қосқан үлесі туралы өз жауаптарын ұсынады

Мадақ

тау

Қ. Исабай. Алғы шепте. – Алматы: Санат, 2005.

Ә. Нұршайықов. Боздақтар: повестер мен әңгімелер. – Алматы: Санат, 2005

Жаңа сабақ

Мәтінмен жұмыс.Ұлы Отан соғысында ерлікпен қорғалған қалалар жайында оқушыларға мәтін беріледі.берілген мәтінді оқып шайқастың болған уақытын анықтайды.

Берілген сөздерден сөйлем құрастыр.

1. Танкімен, авиациямен, мемлекет, және, қызыл, жарақтандыруға, ерекше, армия, бөлді, көңіл.

Мемлекет Қызыл Армияны танкімен және авиациямен жарақтандыруға ерекше көңіл бөлді.

2. Шымкент, түбінде, Мәскеу, теміржол, жүріп, шайқастар, торабының, жатқан, комсомолдары, кездің өзінде - ақ, танк, “Қазақстан комсомолы” қаржы, колоннасына, берді, ауыр, жинап.

Мәскеу түбінде ауыр шайқастар жүріп жатқан кездің өзінде - ақ Шымкент теміржол торабының комсомолдары“Қазақстан комсомолы” танк колоннасына қаржы жинап берді.

3. Оқушылар, масақ, металл, жүздеген, сынықтарын, мың, жинады, терді.

Жүздеген мың оқушылар масақ терді, металл сынықтарын жинады.

4. Өздері, 4 млн сомнан, олар, “Қазақстан пионері”, қорына, астам, тапқан, ақшасын, аударды.

Олар өздері тапқан 4 млн сомнан астам ақшасын “Қазақстан пионері, қорына аударды.”

ЕББҚ оқушыларына (есту, көру, қабылдау деңгейі төмен)қосымша қолдау көрсету мақсатында үлестірме материал беріледі.

Зерттеу сұрақтары:

Ұлы Отан соғысының қандай батырлары халық есінде сақталды?

Бауыржан Момышұлының Ұлы Отан соғысындағы ерлігі мен ұрпақтарға берер өнегесі қандай?

Бауыржан Момышұлының батырлық ерлігіне, тұлғалық қасиетіне баға беріңіз

ЕББоқушыға тапсырма шығарылып беріледі.

Дескриптор:

Шайқастың болған уақытын анықтайды;;

Шайқаста ерлік көрсеткен Қазақстандықтарды анықтап, шайқастың маңыздылығын түсіндіреді;







Оқушылар мәтінді оқып, талдайды, талқылайды. Оқушылар Ұлы Отан соғысына қатысқан батырлардың ерлігіне талдаулар жасап, дәлелдер келтіреді

Дескрипторлар

- Тақырыптың мазмұнын ашу;

-Кемінде 2 дәлел келтіру;

-Қорытынды ой тұжырым



ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады



«Ең үздік жауап»



«Екі жұлдыз,бір ұсыныс»




«Бармақпен»




Мәтін: Ұлы Отан соғысы жылдарындағы Қазақстан


Қ. Исабай. Алғы шепте. – Алматы: Санат, 2005.

https://www.youtube.com/watch?v=PN78tjcb9dg

Б. Ғ. Аяған, Х. М. Әбжанов, Д. А. Махат. Қазіргі Қазақстан тарихы. – Алматы: Раритет, 2010




Қорытынды

Кері байланыс

«Ойлаудың үш гүлі»

  • Менің бүгін білгенім

  • Мені қызықтырғаны

  • Мен әлде де білгім келеді

Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады

ҚБ – сабақтағы өз әрекетіне рефлексия жасау;



А4, конспект


Үй тапсырмасы

«Бауыржан Момышұлы-жауынгер жазушы»шығармашылығы туралы мәтіметтер оқу






Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
21.05.2025
122
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі