|
Бөлім: Қазіргі қоғам: миграция және зияткерлік миграция . |
Мектеп: |
||||||||
|
Пәні: қазақ тілі |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||
|
Сынып: 11 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстан—еңбек мигранты көп елдің бірі. |
||||||||
|
Оқу мақсаттары |
11.3.3.1 мәтін құрылымын сақтай отырып, әртүрлі графиктік мәтіндегі деректерді салыстырып, маңызды тұстары мен үрдістерді талдап жазу, өзіндік тұжырым жасау; 11.4.2.1 сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану. |
||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: графиктік мәтіндегі деректерді түсіну, салыстыру, сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану; Көпшілігі: мәтін құрылымын сақтай отырып, әртүрлі графиктік мәтіндегі деректерді салыстыру, сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану; Кейбір оқушылар: мәтін құрылымын сақтай отырып, әртүрлі графиктік мәтіндегі деректерді салыстырып, маңызды тұстары мен үрдістерді талдап жазу, өзіндік тұжырым жасау, сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану. |
||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы (6-құндылық) |
||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Миграция туралы біледі. |
||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы Үйге тапсырма: |
І Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал. «Бір тілек» әдісі Оқушылар бір-біріне сабаққа қатысты жақсы тілектер айтады Оқу мақсатымен бағалау критерийлерімен таныстырылады.
1-тапсырма: «Конверттегі сұрақ » әдісі. Оқылым мәтінін оқу. Оқушылар топқа бөлінеді, әр топқа конверт таратылады. Оқушылар оқылым мәтінін оқып, мазмұны бойынша әр топ бір сұрақтан жазып, конвертке салады да келесі топқа береді. «Әткеншек» әдісімен келесі топқа конверт беріліп, ол топ конверт ішіндегі сұраққа жауап береді. Дескриптор:
Дескриптор:
ҚБ
4-тапсырма. Мәтінді оқып, шешендік арнаудың қай түрі екенін анықтаңдар. Шешендік сөзді талдаңдар.
5-тапсырма. Әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолданып, шешендік сөзге жасаған талдауларыңды оқып беріңдер. Бұйрық рай етістіктерін анықтаңдар. Дескриптор:
ҚБ « Бір минут»әдісі. Оқушылар бір минут ішінде кезекпен тоқтаусыз,жылдам сөйлеп шығады. Рефлекция
Өзіңді тексер сұрақтарымен жұмыс. 7-тапсырма. |
Оқушылар бір-біріне сабаққа қатысты жақсы тілектер айтады. Оқушылар топқа бөлінеді, әр топқа конверт таратылады. Оқушылар Миграция тарауына байланысты әр топ бір сұрақтан жазып, конвертке салады да келесі топқа береді. «Әткеншек» әдісімен келесі топқа конверт беріліп, ол топ конверт ішіндегі сұраққа жауап береді. Диаграммалардағы деректерді салыстырып, маңызды тұстары мен үрдістерді талдап, мәтінге айналдырып, өзіндік тұжырым жасаңдар. Мәтінді оқып, шешендік арнаудың қай түрі екенін анықтаңдар. Шешендік сөзді талдаңдар. Әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолданып, шешендік сөзге жасаған талдауларыңды оқып беріңдер. Бұйрық рай етістіктерін анықтаңдар. |
ҚБ ҚБ ҚБ ҚБ |
«Бір тілек» әдісі
Сурет қиындылары
(И.Сарыбаева, Қ.Авсыдықова, «ҚазҰУ хабаршысы» журналынан)
(«Қазақтың би-шешендері» жинағынан) |
|||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||
|
Саралау Қосымша критерийлер арқылы бағалау |
АКТ-мен байланыс |
||||||||
|
Мұғалімнің көмегін көбірек қажет ететін оқушыларға: Диалог негізінде саралау, конверттегі сұрақ әдісін қолдануда кері байланыс беру арқылы, жұппен,жеке жұмыс жасауға қолдау корсеттім Көпшілік оқушыларға:Ынтымақтастық (коллаборотивті) саралау ,топпен жұмыс жасауда,топ құрамдарынан көмек алуға, өз ойы мен идеясын жүзеге асыруға,өз көзқарастарын білдіруге қолдау көрсеттім. Кейбір оқушыларға: «Дәйекті пайым» әдісін қолдануда ,жеке жұмыс барысында өзіндік ой-тұжырымын жазба жұмыстарында білдіріп,ойын дамытуына көмектестім |
|
Сабақ үдерісінде қауіпсіздік ережелерін сақтау туралы ескертіледі. Интерактивті тақта |
|||||||
|
Рефлексия |
Әріптестерім мен тренерімнің кері байланысы нәтижесінде ықшам сабағыма өзгерістер енгіздім. Тренердің кері байланысы нәтижесінде: -оқу мақсатынан сабақ мақсатының шығатынын игердім. -Критериалды бағалауды түсіндім -SMART форматын үйрендім Әріптестерімнің кері байланысы: Ғазиза апай әріптесімнен белсенді әдіс-тәсілдерді сабақ мақсатына сай тиімді қолдануды үйрендім. Болашаққа болжам:Белсенді әдіс-тәсілдерді оқу мақсатына сай пайдалану; Саралау әдістерін тәжірибемде тиімді қолданатын боламын. |
|
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстан—еңбек мигранты көп елдің бірі
Қазақстан—еңбек мигранты көп елдің бірі
|
Бөлім: Қазіргі қоғам: миграция және зияткерлік миграция . |
Мектеп: |
||||||||
|
Пәні: қазақ тілі |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||
|
Сынып: 11 |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстан—еңбек мигранты көп елдің бірі. |
||||||||
|
Оқу мақсаттары |
11.3.3.1 мәтін құрылымын сақтай отырып, әртүрлі графиктік мәтіндегі деректерді салыстырып, маңызды тұстары мен үрдістерді талдап жазу, өзіндік тұжырым жасау; 11.4.2.1 сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану. |
||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: графиктік мәтіндегі деректерді түсіну, салыстыру, сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану; Көпшілігі: мәтін құрылымын сақтай отырып, әртүрлі графиктік мәтіндегі деректерді салыстыру, сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану; Кейбір оқушылар: мәтін құрылымын сақтай отырып, әртүрлі графиктік мәтіндегі деректерді салыстырып, маңызды тұстары мен үрдістерді талдап жазу, өзіндік тұжырым жасау, сөйлеу ағымындағы интонацияның құрамдас бөліктері: әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолдану. |
||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Тарихтың, мәдениет пен тілдің біртұтастығы (6-құндылық) |
||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Миграция туралы біледі. |
||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы Үйге тапсырма: |
І Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал. «Бір тілек» әдісі Оқушылар бір-біріне сабаққа қатысты жақсы тілектер айтады Оқу мақсатымен бағалау критерийлерімен таныстырылады.
1-тапсырма: «Конверттегі сұрақ » әдісі. Оқылым мәтінін оқу. Оқушылар топқа бөлінеді, әр топқа конверт таратылады. Оқушылар оқылым мәтінін оқып, мазмұны бойынша әр топ бір сұрақтан жазып, конвертке салады да келесі топқа береді. «Әткеншек» әдісімен келесі топқа конверт беріліп, ол топ конверт ішіндегі сұраққа жауап береді. Дескриптор:
Дескриптор:
ҚБ
4-тапсырма. Мәтінді оқып, шешендік арнаудың қай түрі екенін анықтаңдар. Шешендік сөзді талдаңдар.
5-тапсырма. Әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолданып, шешендік сөзге жасаған талдауларыңды оқып беріңдер. Бұйрық рай етістіктерін анықтаңдар. Дескриптор:
ҚБ « Бір минут»әдісі. Оқушылар бір минут ішінде кезекпен тоқтаусыз,жылдам сөйлеп шығады. Рефлекция
Өзіңді тексер сұрақтарымен жұмыс. 7-тапсырма. |
Оқушылар бір-біріне сабаққа қатысты жақсы тілектер айтады. Оқушылар топқа бөлінеді, әр топқа конверт таратылады. Оқушылар Миграция тарауына байланысты әр топ бір сұрақтан жазып, конвертке салады да келесі топқа береді. «Әткеншек» әдісімен келесі топқа конверт беріліп, ол топ конверт ішіндегі сұраққа жауап береді. Диаграммалардағы деректерді салыстырып, маңызды тұстары мен үрдістерді талдап, мәтінге айналдырып, өзіндік тұжырым жасаңдар. Мәтінді оқып, шешендік арнаудың қай түрі екенін анықтаңдар. Шешендік сөзді талдаңдар. Әуен, әуез, тембр, қарқын, кідірісті сөйлеу мәнеріне сай қолданып, шешендік сөзге жасаған талдауларыңды оқып беріңдер. Бұйрық рай етістіктерін анықтаңдар. |
ҚБ ҚБ ҚБ ҚБ |
«Бір тілек» әдісі
Сурет қиындылары
(И.Сарыбаева, Қ.Авсыдықова, «ҚазҰУ хабаршысы» журналынан)
(«Қазақтың би-шешендері» жинағынан) |
|||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||
|
Саралау Қосымша критерийлер арқылы бағалау |
АКТ-мен байланыс |
||||||||
|
Мұғалімнің көмегін көбірек қажет ететін оқушыларға: Диалог негізінде саралау, конверттегі сұрақ әдісін қолдануда кері байланыс беру арқылы, жұппен,жеке жұмыс жасауға қолдау корсеттім Көпшілік оқушыларға:Ынтымақтастық (коллаборотивті) саралау ,топпен жұмыс жасауда,топ құрамдарынан көмек алуға, өз ойы мен идеясын жүзеге асыруға,өз көзқарастарын білдіруге қолдау көрсеттім. Кейбір оқушыларға: «Дәйекті пайым» әдісін қолдануда ,жеке жұмыс барысында өзіндік ой-тұжырымын жазба жұмыстарында білдіріп,ойын дамытуына көмектестім |
|
Сабақ үдерісінде қауіпсіздік ережелерін сақтау туралы ескертіледі. Интерактивті тақта |
|||||||
|
Рефлексия |
Әріптестерім мен тренерімнің кері байланысы нәтижесінде ықшам сабағыма өзгерістер енгіздім. Тренердің кері байланысы нәтижесінде: -оқу мақсатынан сабақ мақсатының шығатынын игердім. -Критериалды бағалауды түсіндім -SMART форматын үйрендім Әріптестерімнің кері байланысы: Ғазиза апай әріптесімнен белсенді әдіс-тәсілдерді сабақ мақсатына сай тиімді қолдануды үйрендім. Болашаққа болжам:Белсенді әдіс-тәсілдерді оқу мақсатына сай пайдалану; Саралау әдістерін тәжірибемде тиімді қолданатын боламын. |
|
|||||||
шағым қалдыра аласыз


















