Бекітілді:
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
||||||||||||||||||||||
Бөлім: |
9.4. Қазақстан Республикасының дамуы ( 1997 жылдан бастап бүгінгі күнге дейін) |
||||||||||||||||||||||
Педагогтің аты-жөні: |
Дугаев Н.М. |
||||||||||||||||||||||
Күні: |
06.04.2026ж |
||||||||||||||||||||||
Сынып: 9Б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстанның 1997 жылдан бастап экономикалық дамуы. Зерттеу жұмысы: Қазақстан Республикасының ХХІ ғасырдағы дамуының негізгі бағыттары қандай? |
||||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.4.2.2. нарықтық экономиканың өндірістік қатынастарға әсерін талдау: 9.4.1.4. аграрлық секторды модернизациялау бағыттарын талдау; 9.4.2.4. сыртқы сауданың экономикаға әсерін зерттеу |
||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
нарықтық экономиканың өндірістік қатынастарға әсерін талдады:аграрлыұ секторды модернизациялау бағыттарын талдайды; сыртқы сауданың экономикаға әсерін зерттейді |
||||||||||||||||||||||
Құндылыққа баулу |
ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК: Еңбекті, мамандықтарды практикалық тұрғыда зерттеуге қызығушылық таныту |
||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
Ұйымдасты ру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру
|
Бастапқы стимул. Ой қозғау. Диалог STARTUP деген не? STARTUP – жаңа технологиялар мен инновациялық идеялар негізінде жаңадан қалыптасып жатқан бизнестердің инвестициялық жобалары Сабақ мақсаттары бағалау критерийлерін таныстыру. Өткен сабақта бойынша білімін тексеру. Таратпа парақтарға жауаптарын жазады. Өзара тексереді. |
Оқушылар өз жауаптарын ұсынады |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
|
слайдтар Таратпа материал
Назарбаев Н. Қазақстан жолы. Астана, 2007
|
|||||||||||||||||||
Жаңа білім
|
Термин сөздерді анықтамаларымен сәйкестендіріңіз. Қысқаша шолу. Қазақстан экономикасының күшті, әлсіз жақтары, инвестициялық саясаты, «Бизнестің жол картасы – 2020» туралы презентацияларды қолданып, проблемалы баяндау:
SWOT-анализ.
ЕББҚ оқушыға тапсырмаларды орындау үшін уақытты шектемелмей, оқушы жазуын соңына дейін бітіруіне мүмкіндіктер жасалады. Мұғалім 2007 ж. тамыз айынан басталған әлемдік қаржылық-экономикалық дағдарыс туралы қысқаша түсінік беру. ЕББҚ оқушыға қосымша мобильді құрылғылар кеңінен қолданылады. Зерттеу мен талдау. «Бизнестің жол картасы – 2020» деген не? «Жол картасы-2020» бағдарламасының статистикалық мәліметтері негізінде 2 диаграмма жасау Қазақстанның ДСҰ кіруінің 3 пайдалы және 3 зиянды тұстары көрсетілген факті келтірілгенSWOT- анализ постерін жасау ЕББҚ оқушыға көмекші карточкалар арқылы қысқа,нақты жауапты қажет ететін сұрақтар ұсынылады. Интерпретация Дербес орындау
Бұл тапсырма дифференциациялау мақсатында оқушының таңдауына 6 тапсырмадан екеуін таңдау және міндетті (сары түспен белгленген) 3 тапсырманы орындауды талап етеді. Сабақ үстінде үлгермеген оқушыларға үйінде аяқтап келуіне болады |
Оқушылар Қазақстан экономикасының күшті, әлсіз жақтары, инвестициялық саясаты, «Бизнестің жол картасы – 2020» туралы презентацияларды қолданып, проблемалы баяндайды
Жұптық жұмыс жасауда ЕБҚ оқушыларға жұпты таңдауда қолдау көрсетіледі
Оқушылар кескін картаға кем дегенде 5 шетелдік компаниялармен бірігіп ұйымдастырылған Қазақстандағы өнеркәсіп орындарын және біздің облыстағы 3 кәсіпорынды тауып белгілейді
ЕББҚ оқушы (есту, көру, ойлау қабілеті) тапсырманы саралау арқылы орындайды.
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады Критерийлері: Тапсырманың мазмұнынан ауытқымау. Постердің нақты, жеткілікті мәліметтерді қамтуы. Спикерлер саны 1-2 оқушы Топ мүшелерінің белсенді қатысуы Уақыт регламентін сақтау.
Әр топ өз жұмысын таныстырады Эксперт мұғалімдер критертйлерге сәйкес өз бағасын береді
Дескриптор: Қазақстан экономикасына инвестициялардың пайдасын түсіндіру және «Жол картасы-2020» бағдарламасына сәйкес болашақта дамытуды қажет ететін 3 саланы анықтау
|
Саяси түсіндірме сөздік. – Алматы, 2007.
ДҮНИЕЖҮЗІЛІК
САУДА ҰЙЫМЫ: МОЛ МҮМКІНДІК ПЕН ЗОР
ЖАУАПКЕРШІЛІК. Гүлдана ҚАРЖАСОВА,
Қазтұтынуодағы ҚЭУ кафедра меңгерушісі,
PhD докторы.
|
|||||||||||||||||||
Бекіту
|
Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма Қазақстанның 1997 жылдан бастап экономикалық дамуы. |
Сабақтың тақырыбын қорытын дылау Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
«Ең үздік жауап» Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
Ақпараттық карточка
А4, конспект
|
|||||||||||||||||||
Сабақтың критеийлерінің орындалуына тоқталу. Жетістіктерін, жақсартуды қажет ететін тұстарын айту Кері байланыс «ҚҚҚ» тәсілімен қортындылайым. Қ – Сабақтың қай жері құнды болды? Қ -Сабақтың қай тұстары қызықты болды? Қ -Сабақтың қай тұстары қиын болды? |
|||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстанның 1997 жылдан бастап экономикалық дамуы
Бекітілді:
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
||||||||||||||||||||||
Бөлім: |
9.4. Қазақстан Республикасының дамуы ( 1997 жылдан бастап бүгінгі күнге дейін) |
||||||||||||||||||||||
Педагогтің аты-жөні: |
Дугаев Н.М. |
||||||||||||||||||||||
Күні: |
06.04.2026ж |
||||||||||||||||||||||
Сынып: 9Б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстанның 1997 жылдан бастап экономикалық дамуы. Зерттеу жұмысы: Қазақстан Республикасының ХХІ ғасырдағы дамуының негізгі бағыттары қандай? |
||||||||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
9.4.2.2. нарықтық экономиканың өндірістік қатынастарға әсерін талдау: 9.4.1.4. аграрлық секторды модернизациялау бағыттарын талдау; 9.4.2.4. сыртқы сауданың экономикаға әсерін зерттеу |
||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
нарықтық экономиканың өндірістік қатынастарға әсерін талдады:аграрлыұ секторды модернизациялау бағыттарын талдайды; сыртқы сауданың экономикаға әсерін зерттейді |
||||||||||||||||||||||
Құндылыққа баулу |
ЕҢБЕКҚОРЛЫҚ ЖӘНЕ КӘСІБИ БІЛІКТІЛІК: Еңбекті, мамандықтарды практикалық тұрғыда зерттеуге қызығушылық таныту |
||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||
Ұйымдасты ру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру
|
Бастапқы стимул. Ой қозғау. Диалог STARTUP деген не? STARTUP – жаңа технологиялар мен инновациялық идеялар негізінде жаңадан қалыптасып жатқан бизнестердің инвестициялық жобалары Сабақ мақсаттары бағалау критерийлерін таныстыру. Өткен сабақта бойынша білімін тексеру. Таратпа парақтарға жауаптарын жазады. Өзара тексереді. |
Оқушылар өз жауаптарын ұсынады |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
|
слайдтар Таратпа материал
Назарбаев Н. Қазақстан жолы. Астана, 2007
|
|||||||||||||||||||
Жаңа білім
|
Термин сөздерді анықтамаларымен сәйкестендіріңіз. Қысқаша шолу. Қазақстан экономикасының күшті, әлсіз жақтары, инвестициялық саясаты, «Бизнестің жол картасы – 2020» туралы презентацияларды қолданып, проблемалы баяндау:
SWOT-анализ.
ЕББҚ оқушыға тапсырмаларды орындау үшін уақытты шектемелмей, оқушы жазуын соңына дейін бітіруіне мүмкіндіктер жасалады. Мұғалім 2007 ж. тамыз айынан басталған әлемдік қаржылық-экономикалық дағдарыс туралы қысқаша түсінік беру. ЕББҚ оқушыға қосымша мобильді құрылғылар кеңінен қолданылады. Зерттеу мен талдау. «Бизнестің жол картасы – 2020» деген не? «Жол картасы-2020» бағдарламасының статистикалық мәліметтері негізінде 2 диаграмма жасау Қазақстанның ДСҰ кіруінің 3 пайдалы және 3 зиянды тұстары көрсетілген факті келтірілгенSWOT- анализ постерін жасау ЕББҚ оқушыға көмекші карточкалар арқылы қысқа,нақты жауапты қажет ететін сұрақтар ұсынылады. Интерпретация Дербес орындау
Бұл тапсырма дифференциациялау мақсатында оқушының таңдауына 6 тапсырмадан екеуін таңдау және міндетті (сары түспен белгленген) 3 тапсырманы орындауды талап етеді. Сабақ үстінде үлгермеген оқушыларға үйінде аяқтап келуіне болады |
Оқушылар Қазақстан экономикасының күшті, әлсіз жақтары, инвестициялық саясаты, «Бизнестің жол картасы – 2020» туралы презентацияларды қолданып, проблемалы баяндайды
Жұптық жұмыс жасауда ЕБҚ оқушыларға жұпты таңдауда қолдау көрсетіледі
Оқушылар кескін картаға кем дегенде 5 шетелдік компаниялармен бірігіп ұйымдастырылған Қазақстандағы өнеркәсіп орындарын және біздің облыстағы 3 кәсіпорынды тауып белгілейді
ЕББҚ оқушы (есту, көру, ойлау қабілеті) тапсырманы саралау арқылы орындайды.
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады Критерийлері: Тапсырманың мазмұнынан ауытқымау. Постердің нақты, жеткілікті мәліметтерді қамтуы. Спикерлер саны 1-2 оқушы Топ мүшелерінің белсенді қатысуы Уақыт регламентін сақтау.
Әр топ өз жұмысын таныстырады Эксперт мұғалімдер критертйлерге сәйкес өз бағасын береді
Дескриптор: Қазақстан экономикасына инвестициялардың пайдасын түсіндіру және «Жол картасы-2020» бағдарламасына сәйкес болашақта дамытуды қажет ететін 3 саланы анықтау
|
Саяси түсіндірме сөздік. – Алматы, 2007.
ДҮНИЕЖҮЗІЛІК
САУДА ҰЙЫМЫ: МОЛ МҮМКІНДІК ПЕН ЗОР
ЖАУАПКЕРШІЛІК. Гүлдана ҚАРЖАСОВА,
Қазтұтынуодағы ҚЭУ кафедра меңгерушісі,
PhD докторы.
|
|||||||||||||||||||
Бекіту
|
Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма Қазақстанның 1997 жылдан бастап экономикалық дамуы. |
Сабақтың тақырыбын қорытын дылау Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
«Ең үздік жауап» Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
Ақпараттық карточка
А4, конспект
|
|||||||||||||||||||
Сабақтың критеийлерінің орындалуына тоқталу. Жетістіктерін, жақсартуды қажет ететін тұстарын айту Кері байланыс «ҚҚҚ» тәсілімен қортындылайым. Қ – Сабақтың қай жері құнды болды? Қ -Сабақтың қай тұстары қызықты болды? Қ -Сабақтың қай тұстары қиын болды? |
|||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


