|
Мектеп атауы |
|
||||
|
Мұғалімнің Т.А.Ә. |
|
||||
|
Күні |
|
||||
|
Класы |
4 |
||||
|
Пәні |
Дүниетану |
||||
|
Бөлім |
Болашаққа саяхат |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстанның әлем алдындағы бейнесі |
||||
|
Оқу мақсаты |
4.3.5.1 Зерттеулер негізінде «Қазақстан» атауымен байланысты мағыналық ассоциациялар қатарын (ұлттық бренд) ұсыну |
||||
|
Сабақ мақсаты |
Қазақстанның ұлттық брендін жасауды үйрену. |
||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
қолдану талдау |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Бекіту Кері байланыс |
«Миға шабуыл» Жаңа ақпарат алуға ойларын жинақтау, зейін шоғырландыру. Тақтаға бірнеше суреттер ілінеді. Сұрақтарға жауап алу: - Суретте нелерді көріп тұрсыздар? - Олардың қайсысы саған таныс? - Бұлардан басқа тағы қандай танымал отандық бренд атауларын білесің? «Мағынаны тану» «Ұлытау» отандық бренді жайлы мәліметтер беру. Оқулықпен жұмыс Оқулықта берілген «Ұлы дала елі» атауына қатысты мәліметті оқиды. Сұрақтарға жауап береді: - Елбасы неліктен елімізді «Ұлы дала елі» деп атауды ұсынды? - Елімізді әлемге танытқан қандай нысандарды білесің? - ЮНЕСКО-ның бүкіләлемдік мәдени мұралар тізіміне енген нысанды ата. Топтық жұмыс Жарнама дайындау Оқушылар топтарға бөлініп, халқымыздың ежелден ажырамас бөлігіне айналған қымыз, қазы және құртын жарнамалайды. Олардың пайдалы жақтарымен таныстырады. «Ыстық орындық» әдісі Берілген тапсырма бойынша дайындалып, топ алдында қорғау. - Ұлттық бренд ретінде тағы нені ұсынар едің? Неліктен? - Өзің ұсынған заттардың біреуіне логотип құрастырып көр. «Үш С» стратегиясы. Оқушылар сабақтың барысында оларға ұнаған жəне тапсырмаларды ойдағыдай орындаған үш сəтті атайды жəне болашақта олардың жұмысын жақсартатын бір əрекет ұсынады. «Жетістік тауы» əдісі арқылы өздерін бағалайды. |
- Суреттермен танысып шығады; - өзіне таныс болған бренд атауларын айтады; - отандық басқа да бренд атауларын біледі; - олардың қай салаға тиісті екендігін айтады. - Берілген мәтінді түсініп оқиды; - сұрақтарға жауап береді; - еліміздің мәдени мұралары туралы біледі. - Өздері жарнамалайтын тағам туралы мәліметтер жинайды; - постерге барлық мәліметті көз тартатындай етіп түсіреді; - постердегі мәліметтерді пайдалана отырып, жарнама жасайды; - бірін-бірі бағалайды. - Ұлттық бренд ретінде ұсынуға болатын затты табады; - оның логотипін жасайды; - сұрақтарға жауап береді. «Жетістік тауы» әдісі арқылы Оқушылар жаңа сабақтың тақырыбын қалай игергендеріне байланысты адамның қағаздан жасалған қалыбын таудың сəйкес келетін жеріне жапсырады. |
Мадақтау (ауызша бағалау). Бағалау критерийі: мәтінді түсініп оқу. Дескриптор: - Мәтінді түсініп оқиды. - Сұрақтарға жауап береді. - Еліміздің мәдени мұраларын біледі. Бағалау критерийі: жарнама жасау. Дескриптор: - Қажетті мәліметтерді жинайды. - Постер құрастырады. - Жарнама жасайды. - Бір-бірін бағалайды. ҚБ: «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі Бағалау критерийі: ұлттық бренд ойлап табу. Дескриптор: - Ұлттық бренд болуға лайықты затты анықтайды. - Оның логотипін жасайды. - Қосымша сұрақтарға жауап береді. Өзін-өзі бағалау |
https://www.canva.com/design/DAGMtBxvUIk/2cGuwvOi6dowCyuo3f9wXw/edit?referrer=logo-landing-page
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Қазақстанның әлем алдындағы бейнесі" тақырыбының сабақ жоспары
"Қазақстанның әлем алдындағы бейнесі" тақырыбының сабақ жоспары
|
Мектеп атауы |
|
||||
|
Мұғалімнің Т.А.Ә. |
|
||||
|
Күні |
|
||||
|
Класы |
4 |
||||
|
Пәні |
Дүниетану |
||||
|
Бөлім |
Болашаққа саяхат |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстанның әлем алдындағы бейнесі |
||||
|
Оқу мақсаты |
4.3.5.1 Зерттеулер негізінде «Қазақстан» атауымен байланысты мағыналық ассоциациялар қатарын (ұлттық бренд) ұсыну |
||||
|
Сабақ мақсаты |
Қазақстанның ұлттық брендін жасауды үйрену. |
||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
қолдану талдау |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Бекіту Кері байланыс |
«Миға шабуыл» Жаңа ақпарат алуға ойларын жинақтау, зейін шоғырландыру. Тақтаға бірнеше суреттер ілінеді. Сұрақтарға жауап алу: - Суретте нелерді көріп тұрсыздар? - Олардың қайсысы саған таныс? - Бұлардан басқа тағы қандай танымал отандық бренд атауларын білесің? «Мағынаны тану» «Ұлытау» отандық бренді жайлы мәліметтер беру. Оқулықпен жұмыс Оқулықта берілген «Ұлы дала елі» атауына қатысты мәліметті оқиды. Сұрақтарға жауап береді: - Елбасы неліктен елімізді «Ұлы дала елі» деп атауды ұсынды? - Елімізді әлемге танытқан қандай нысандарды білесің? - ЮНЕСКО-ның бүкіләлемдік мәдени мұралар тізіміне енген нысанды ата. Топтық жұмыс Жарнама дайындау Оқушылар топтарға бөлініп, халқымыздың ежелден ажырамас бөлігіне айналған қымыз, қазы және құртын жарнамалайды. Олардың пайдалы жақтарымен таныстырады. «Ыстық орындық» әдісі Берілген тапсырма бойынша дайындалып, топ алдында қорғау. - Ұлттық бренд ретінде тағы нені ұсынар едің? Неліктен? - Өзің ұсынған заттардың біреуіне логотип құрастырып көр. «Үш С» стратегиясы. Оқушылар сабақтың барысында оларға ұнаған жəне тапсырмаларды ойдағыдай орындаған үш сəтті атайды жəне болашақта олардың жұмысын жақсартатын бір əрекет ұсынады. «Жетістік тауы» əдісі арқылы өздерін бағалайды. |
- Суреттермен танысып шығады; - өзіне таныс болған бренд атауларын айтады; - отандық басқа да бренд атауларын біледі; - олардың қай салаға тиісті екендігін айтады. - Берілген мәтінді түсініп оқиды; - сұрақтарға жауап береді; - еліміздің мәдени мұралары туралы біледі. - Өздері жарнамалайтын тағам туралы мәліметтер жинайды; - постерге барлық мәліметті көз тартатындай етіп түсіреді; - постердегі мәліметтерді пайдалана отырып, жарнама жасайды; - бірін-бірі бағалайды. - Ұлттық бренд ретінде ұсынуға болатын затты табады; - оның логотипін жасайды; - сұрақтарға жауап береді. «Жетістік тауы» әдісі арқылы Оқушылар жаңа сабақтың тақырыбын қалай игергендеріне байланысты адамның қағаздан жасалған қалыбын таудың сəйкес келетін жеріне жапсырады. |
Мадақтау (ауызша бағалау). Бағалау критерийі: мәтінді түсініп оқу. Дескриптор: - Мәтінді түсініп оқиды. - Сұрақтарға жауап береді. - Еліміздің мәдени мұраларын біледі. Бағалау критерийі: жарнама жасау. Дескриптор: - Қажетті мәліметтерді жинайды. - Постер құрастырады. - Жарнама жасайды. - Бір-бірін бағалайды. ҚБ: «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі Бағалау критерийі: ұлттық бренд ойлап табу. Дескриптор: - Ұлттық бренд болуға лайықты затты анықтайды. - Оның логотипін жасайды. - Қосымша сұрақтарға жауап береді. Өзін-өзі бағалау |
https://www.canva.com/design/DAGMtBxvUIk/2cGuwvOi6dowCyuo3f9wXw/edit?referrer=logo-landing-page
|
|
шағым қалдыра аласыз



















