Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Қазақстанның демографиялық жағдайы мен демографиялық саясаты
|
Бөлім: |
4 Әлеуметтік география 4.1 Халық географиясы |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 9 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстанның демографиялық жағдайы мен демографиялық саясаты |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.4.1.6 Қазақстанның демографиялық жағдайын талдап, демографиялық саясаттың өзіндік моделін ұсынады |
|
Сабақтың мақсаты: |
Қазақстанның демографиялық жағдайын сипаттайды. Қазақстандағы халықтың таралуы мен тығыздығына талдау жасайды; Қазақстанның демографиялық саясатын анықтайды |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Жаңа сабаққа кіріспе |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 3.Сынып оқушыларын 3-топқа бөлу «Ой шақыру» әдісі арқылы сұрақтар қоямын: 1.Халық тығыздығы жоғары аймақ 2.Халық тығыздығы төмен аймақ. 3.Халық әркелкі қоныстанған аймақ 4.Қазақстанның демографиялық жағдайы жайлы айтып бер Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырамын. |
Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар және жаттығу түрлері беріледі. Әр оқушы өз ойымен бөліседі. Өзгенің пікірін толықтырады. |
Сұрақтарға жауап берген оқушыларды ауызша мадақтап отыру «Жарайсың!», «Бәрекелді!» |
Оқулық, жұмыс дәптері АКТ Суреттер карта |
|
Сабақтың ортасы |
Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтіні мен ресурстарды қолдана отырып, географиялық диктант беріледі. |
Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады. |
Дескриптор: Жалпы 2 балл Қазақстанның демографиялық жағдайы туралы сипаттап жазады |
Оқулық ҚР саяси-әкімшілік картасы Атлас Дәптер |
|
1- тапсырманы топпен орындатамын, бақылаймын, тапсырма орындалу жолына нұсқау көрсетемін. |
1-тапсырма 1. Халық санының динамикасының себептері. «Ойталқы пирамидасы»
|
Дескриптор: Жалпы - 4 балл - Қазақстанның демографиялық жағдайын талдайды; - Халықтың табиғи қозғалыс типтерін графика түрінде көрсетеді; - Халық саны динамикасының себептерін анықтайды; |
Оқулық Дәптер Атлас АКТ Пирамида |
|
|
2- тапсырманы орындатамын, бақылайды, мысал, үлгі көрсетемін. |
2-тапсырма Қазақстандағы халықтың табиғи қозғалысы (1913-2018жж) График салу 1. Халық табиғи қозғалысының типтері а) дәстүрлі ә) қазіргі |
Дескриптор: Жалпы -4 балл График салады. |
9-сынып оқулығы. Дәптер График |
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия |
Сабақты қорытындылау. Оқушылардың рефлексиясы
Үй жұмысы: §43 оқу |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты рефлексия жасайды. |
Дескрипторды назарға ала отырып өзара топтық бағалау жүргізіп, бағалау парақшасын толтырады |
Бағалау парақшасы |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстанның демографиялық жағдайы мен демографиялық саясаты 9 сынып ҚМЖ
Қазақстанның демографиялық жағдайы мен демографиялық саясаты 9 сынып ҚМЖ
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Қазақстанның демографиялық жағдайы мен демографиялық саясаты
|
Бөлім: |
4 Әлеуметтік география 4.1 Халық географиясы |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 9 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстанның демографиялық жағдайы мен демографиялық саясаты |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.4.1.6 Қазақстанның демографиялық жағдайын талдап, демографиялық саясаттың өзіндік моделін ұсынады |
|
Сабақтың мақсаты: |
Қазақстанның демографиялық жағдайын сипаттайды. Қазақстандағы халықтың таралуы мен тығыздығына талдау жасайды; Қазақстанның демографиялық саясатын анықтайды |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Жаңа сабаққа кіріспе |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 3.Сынып оқушыларын 3-топқа бөлу «Ой шақыру» әдісі арқылы сұрақтар қоямын: 1.Халық тығыздығы жоғары аймақ 2.Халық тығыздығы төмен аймақ. 3.Халық әркелкі қоныстанған аймақ 4.Қазақстанның демографиялық жағдайы жайлы айтып бер Оқушылар сұрақтарға жауап беріп, өзара ұжымдық талқылау жасағаннан кейін оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырамын. |
Оқушыларға жалпылама төмендегі сұрақтар және жаттығу түрлері беріледі. Әр оқушы өз ойымен бөліседі. Өзгенің пікірін толықтырады. |
Сұрақтарға жауап берген оқушыларды ауызша мадақтап отыру «Жарайсың!», «Бәрекелді!» |
Оқулық, жұмыс дәптері АКТ Суреттер карта |
|
Сабақтың ортасы |
Оқулықтағы жаңа сабақтың мәтіні мен ресурстарды қолдана отырып, географиялық диктант беріледі. |
Оқулықты оқып танысып шығады. Тірек сөздермен танысып, өз дәптерлеріне жазып алады. |
Дескриптор: Жалпы 2 балл Қазақстанның демографиялық жағдайы туралы сипаттап жазады |
Оқулық ҚР саяси-әкімшілік картасы Атлас Дәптер |
|
1- тапсырманы топпен орындатамын, бақылаймын, тапсырма орындалу жолына нұсқау көрсетемін. |
1-тапсырма 1. Халық санының динамикасының себептері. «Ойталқы пирамидасы»
|
Дескриптор: Жалпы - 4 балл - Қазақстанның демографиялық жағдайын талдайды; - Халықтың табиғи қозғалыс типтерін графика түрінде көрсетеді; - Халық саны динамикасының себептерін анықтайды; |
Оқулық Дәптер Атлас АКТ Пирамида |
|
|
2- тапсырманы орындатамын, бақылайды, мысал, үлгі көрсетемін. |
2-тапсырма Қазақстандағы халықтың табиғи қозғалысы (1913-2018жж) График салу 1. Халық табиғи қозғалысының типтері а) дәстүрлі ә) қазіргі |
Дескриптор: Жалпы -4 балл График салады. |
9-сынып оқулығы. Дәптер График |
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия |
Сабақты қорытындылау. Оқушылардың рефлексиясы
Үй жұмысы: §43 оқу |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты рефлексия жасайды. |
Дескрипторды назарға ала отырып өзара топтық бағалау жүргізіп, бағалау парақшасын толтырады |
Бағалау парақшасы |
шағым қалдыра аласыз















