|
Бөлім |
Табиғатты пайдалану және геоэкология |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Аубакир.А |
||||
|
Күні: |
18.12.2025 |
||||
|
Сынып: 10 “ A” |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстанның экологиялық проблемалары |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): |
10.3.2.10 Қазақстан аумағын экологиялық тұрғыдан аудандастыру |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылар Қазақстан территориясын экологиялық жағдайына қарай аудандастырып, экологиялық проблемалардың оны шешу жолдарын ұсынады |
||||
|
Құндылықтар: |
Бірлік және ынтымақ айы |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы |
«Ұйымдастыру: Оқушылармен амандасу.түгендеу, жағымды ахуал туғызу «Экологиялық көңіл күй» тренингі (табиғатқа байланысты бір сөз айту). Топқа бөлу. «Сиқырлы қалам» әдісі арқылы 2 топқа бөлу
Қызығушылықты ояту: Оқушылар қысқа түрде өз жауаптарын ортаға салады Мұғалім сабақтың тақырыбын болжауды сұрайды. Тақырып ашылғаннан кейін, сабақтың мақсаттары таныстырылады |
Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау
Әр топ өз топбасшыларын тандайды. Топ ережелерін сақтайды. |
Қол шапалақ
|
Интерактивті тақ
Интерактивті тақ |
|
|
Ортасы |
Топтық жұмыс
1-топ: 2-топ:
Ауа мен су
Жеке жұмыс:
Сабақтың
соңы «Вордволл»
әдісі |
Берілген тапсырма бойынша постер қоргайды. Жеке, өзара тақырыпты түсінгендерін мұғалімге қол көтеру арқылы білдіреді Дескрипторлар:
Дескрипторлар: Сөйлемдерді толықтырып жазады 2 б
Берілген сұрақтарға жауап береді, тақырыпты пысықтайды, логикалық ойлай білуі мен сыни көзқарасы таныта білу дағдылары қалыптасады Дескриптор: -Талдау жасайды |
Смаликтер арқылы ҚБ өзін өзі бағалау
Ауызша мадақтау
ҚБ «Бәрекелді, әттеген-ай»
ҚБ «Бәрекелді, әттеген-ай».
"Мадақтау"
|
http://ikitap.kz/audiobook/5189-kerqula_atty_kendebaj/5189-kerqula_atty_kendebaj аудиокітап плакат, маркер
парақшалар
|
|
|
Сабақтың соңы |
Қорытынды:
Табиғатты сақтап, болашақты қорғау – әрбіріміздің
міндетіміз Кері байланыс «WhatsApp» әдісі
Үй тапсырмасын беру. Қазақстандағы бір экологиялық проблеманың шешу жолдары (эссе). |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Рефлексия парағы |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстанның экологиялық проблемалары ҚМЖ
Қазақстанның экологиялық проблемалары ҚМЖ
|
Бөлім |
Табиғатты пайдалану және геоэкология |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Аубакир.А |
||||
|
Күні: |
18.12.2025 |
||||
|
Сынып: 10 “ A” |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстанның экологиялық проблемалары |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): |
10.3.2.10 Қазақстан аумағын экологиялық тұрғыдан аудандастыру |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылар Қазақстан территориясын экологиялық жағдайына қарай аудандастырып, экологиялық проблемалардың оны шешу жолдарын ұсынады |
||||
|
Құндылықтар: |
Бірлік және ынтымақ айы |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Басы |
«Ұйымдастыру: Оқушылармен амандасу.түгендеу, жағымды ахуал туғызу «Экологиялық көңіл күй» тренингі (табиғатқа байланысты бір сөз айту). Топқа бөлу. «Сиқырлы қалам» әдісі арқылы 2 топқа бөлу
Қызығушылықты ояту: Оқушылар қысқа түрде өз жауаптарын ортаға салады Мұғалім сабақтың тақырыбын болжауды сұрайды. Тақырып ашылғаннан кейін, сабақтың мақсаттары таныстырылады |
Оқушы өз жұбын табады Әдіс арқылы қайталау
Әр топ өз топбасшыларын тандайды. Топ ережелерін сақтайды. |
Қол шапалақ
|
Интерактивті тақ
Интерактивті тақ |
|
|
Ортасы |
Топтық жұмыс
1-топ: 2-топ:
Ауа мен су
Жеке жұмыс:
Сабақтың
соңы «Вордволл»
әдісі |
Берілген тапсырма бойынша постер қоргайды. Жеке, өзара тақырыпты түсінгендерін мұғалімге қол көтеру арқылы білдіреді Дескрипторлар:
Дескрипторлар: Сөйлемдерді толықтырып жазады 2 б
Берілген сұрақтарға жауап береді, тақырыпты пысықтайды, логикалық ойлай білуі мен сыни көзқарасы таныта білу дағдылары қалыптасады Дескриптор: -Талдау жасайды |
Смаликтер арқылы ҚБ өзін өзі бағалау
Ауызша мадақтау
ҚБ «Бәрекелді, әттеген-ай»
ҚБ «Бәрекелді, әттеген-ай».
"Мадақтау"
|
http://ikitap.kz/audiobook/5189-kerqula_atty_kendebaj/5189-kerqula_atty_kendebaj аудиокітап плакат, маркер
парақшалар
|
|
|
Сабақтың соңы |
Қорытынды:
Табиғатты сақтап, болашақты қорғау – әрбіріміздің
міндетіміз Кері байланыс «WhatsApp» әдісі
Үй тапсырмасын беру. Қазақстандағы бір экологиялық проблеманың шешу жолдары (эссе). |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. |
|
Рефлексия парағы |
|
шағым қалдыра аласыз













