Материалдар / Қазақстанның экономикадағы жетістіктері
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Қазақстанның экономикадағы жетістіктері

Материал туралы қысқаша түсінік
4-сыныпқа дүниетану пәніне арналған сабақ жоспары. Сабақтың тақырыбы: Қазақстанның экономикадағы жетістіктері. Мұғалімдерге арналған 130 бұйрықпен жасалған жоспар
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
04 Желтоқсан 2021
606
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі

«М.О. Әуезов атындағы педагогикалық колледжі» КМҚК

«Бекітемін»___________

Колледж әдіскері: Музапарова Д. «Келісемін» ___________

Сынып жетекшісі:


Дүниетану пәнінен сабақ жоспары




Тақырыбы: «Қазақстанның экономикадағы жетістіктері»

Өтетін орыны: «№4 ЖОББМ» КММ

Сынып: 4 «Ә»

Мерзімі: 16.11.21ж

Тобы: 401

Машықкер: Сырлыбай Аяжан

Баға: «___» ___________________







2021 ж


Қысқа мерзімді жоспар

     

kairshanz@mail.ru

Бөлім:

Мәдени мұра

Машықкедің аты-жөні:

Сырлыбай Аяжан

Күні:

16.11.21ж

Сынып: 4«ә»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Қазақстанның экономикадағы жетістіктері

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.3.3.1 Қазақстанның XX-XXI ғасырдағы жетістіктерін (мәдениет, ғылым, білім, экономика) түсіндіру

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: ХХ–ХХІ ғасырларда Қазақстанның экономикадағы жетістіктері туралы біледі.


Көптеген оқушылар: Қазақстанның картасынан өндірістік кəсіпорындардың орналасқан жерін табады; сұрақтарды талқылайды, пікірлерімен бөліседі.

Кейбір оқушылар: Егер кәсіпкер болса, өндірістің қай түрімен айналысатыны туралы айтып,талдап бере алады.


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

І.Ұйымдастыру кезеңі.

1.Амандасу.

Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.

3. Карточкалар арқылы үй тапсырмасын тексеру

1. Қазақ халқы неше жүзге бөлінеді? (Ұлы жүз,орта жүз,кіші жүз.)

2. Қазақтың зергерлік бұйымдарына қандай бұйымдар жатады? (Алқа, жүзік)

3. Ғұндардың зергерлік бұйымдарына қандай бұйымдар жатады? (Әшекей,сақина)

1. Жаңа тақырыпты болжау.


Экономика

  • .Балалар, экономика сөзінің мағынасын қалай түсінесіңдер?

(МК.Ө) 1-тапсырма Сауда, көлік, құрылыс, ауыл шаруашылық, өнеркәсіп сөзерін сурет бойынша сәйкестендіреді.

Сен білесің бе?

ХХ ғасырда біздің республикамыз «Кеңестік социолистік Республикалық Одағы» деп аталатын үлкен мемлекеттің құрамында болды. КСРО құрамында 15 республика: Ресей, Қазақстан; Өзбекстан, Беларусь, т.б. елдер болды.

(МК.Ө) 2-тапсырма Уақыт тізбесіне қарай отырып, Кеңес Одағы неше жыл өмір сүргенін анықта?


(МК.Ө) 3-тапсырма Халық ақыны Жамбыл Жабаевтың өлең жолдарында ел экономикасы қалай сипатталған? Өлеңде аталған нысандарды «Қазақстанның пайдалы қазбаларының картасынан» тауып, көрсет?


Дескриптор: Қазақстанның пайдалы қазбаларын картадан тауып көрсетеді.


(МК.Т) 4-тапсырма Қазақстанда мәшине, құрылыс материалдарын шығаратын зауыттардың қай қалада орналасқанын табады.

1. «Тұлпар-Тальго» жолаушылар тасымалдауға арналған жүрдек пойыз вагоны

2. «Азия Авто» зауыты

3. «Қазақ аккумулятор»

4. «Семей цемент»

5. «Шығысмашзауыт»


Дескриптор: Қазақстанның мәдениет, ғылым, білім, экономика салаларынан жеткен жетістіктерін түсіндіреді.


(МК.Ө) 5-тапсырма «СМС» әдісі Егер сен кәсіпкер болсаң, өндірістің қай түрімен айналысар едің? Өз ойыңды жаз?


Дескриптор: Берілген сұраққа өз ойын айта алады.





Үй тапсырмасы бойынша сұрақтарға жауап береді.





Тақтада ілініп тұрған ребустың шешімін тауып, сұрақтарға жауап береді.




















Уақыт тізбесіне қарай отырып, Кеңес Одағы неше жыл өмір сүргенін анықта?




«Қазақстанның пайдалы қазбаларының картасынан» өлеңде аталған нысандарды табады.





Балалар біріге отырып, зауыт-фабрикалардың қай жерде орналасқанын табады.








Балалар сұраққа өз ойымен жауап береді.










ҚБ: балл қою






Қима қағаз







Ребус







Суреттер





















Уақыт тізбесі, оқулық










Оқулық, карта











Оқулық, тақтамен жұмыс


Кері байланыс:

Бүгінгі сабақта нені білдің?

Сабақ ұнады ма?

Үй тапсырмасы: ғасырда ел экономикасында орын алған оқиғалар туралы ересектерден сұрап біл. Ақпарат көздерінен қосымша мағлұматтар алып, анықта. Одан шағын әңгіме жаз.

Кері байланыс жасайды.


Балл қою

Shape1




Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!