|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: Тоқжігітов Ж О М Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Кариева Б.К Сынып: 5 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстанның жартастарға салынған ежелгі суреттері |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.2.2.1-археологиялық ескерткіштерді сипаттау. |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: Еліміздің археологиялық қазба жұмыстары кезінде табылған ескерткіштермен танысыды. Көпшілігі: Археологиялық қазба жұмыстары кезінде табылған ескерткіштерді суретпен сипаттайды. Кейбірі: Археологиялық ескерткіштермен суреттердегі іс-қимылдарын болжау арқылы талдайды. |
|
Бағалау критерийі |
1. Археологиялық қазба жұмыстары кезінде табылған ескерткіштерді, жартастардағы суреттерді сипаттайды. |
|
Тілдік мақсаттар |
Пәндік лексика және терминология:
Диолог жазылымға арналған пайдалы сөз тіркестері:
|
|
Құндылықтарға баулу |
Өмір бойы білім алу, құрмет, ынтымақтастық, ашықтық. |
|
Пəнаралық байланыс |
География, биология. |
|
Алдыңғы білім |
Андронов мәдениеті. |

Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин. 7 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу. Түгендеу. Оқушылар таңдаған түстер арқылы үш топқа бірігеді «Зымран сұрақтар» әдісі арқылы өткен тақырыпты сұрақтар қою арқылы пысықтап аламын.
( Дін басыларды)
|
Топтардың түстері:
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 мин 10 мин. |
Кестедегі еңбек құралдарды сипаттаңыз. Берілген суреттерді ұғымдарымен сәйкестендіріңдер
Дескриптор
Кері байланысты «Аяқталмаған сөйлем» әдісін пайдаланамын Мен барлығын түсіндім, тапсырмаларды .........орындадым -Мен орташа түсіндім, тапсырмаларды орындауда......... қиналдым -Ешнәрсе түсінбедім,тапсырмаларды орындауда ... қатты қиналдым Сипаттау және талдау мақсатында оқулықтағы мәтінді пайдаланып, Тамғалы жартастағы суреттерді сипаттайды Дескриптор
Кері байланысты «Бас бармақ» әдісімен бағалаймын
|
№1
№2
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин 5 мин. |
«Кім жылдам» әдісін пайдалану арқылы, оқушылардың сабақты меңгеру денгейін анықтаймын:
Ит
Ескі
Терімшілік
Төтемизм
5-мыңға жуық Кері байланысты «Бутерброд» әдісімен аяқтаймын
|
|
|||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? Сабақ барысында уаққытты тиімді пайдалана отырып, оқушыларға жаңа тақырыпты меңгеруге арналған тапсырмалар ын дайындаймын. «Сипатта, салыстыр» әдісін қолдану арқылы оқушылардың сараланған өзіндік ойын еркін жеткізуге, сипаттауға, салыстыру, таңдау еркіндігін қалыптастыруға үйретемін. Суреттерді пайдалана отырып топтық тапсырмалар орындату арқылы оқушылардың жеке қәбілеттерін ілгеруіне бағыттаймын.
|
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? «Аяқталмаған сөйлем» «Бас бармақ» «Бутербурод» әдісітерін пайдалану арқылы оқушылардың пәнге деген қызығушылығын арттыру мақсатында жұзеге асырылады. |
Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау Сыныпта техникалық кауыпсіздік ережелерін сақтаңдар. |
|||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма жəне неліктен? |
|
|
|
|
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нəрсеге назар аудару қажет? |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстанның жартастарға салынған ежелгі суреттері
Қазақстанның жартастарға салынған ежелгі суреттері
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: Тоқжігітов Ж О М Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Кариева Б.К Сынып: 5 Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстанның жартастарға салынған ежелгі суреттері |
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.2.2.1-археологиялық ескерткіштерді сипаттау. |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлығы: Еліміздің археологиялық қазба жұмыстары кезінде табылған ескерткіштермен танысыды. Көпшілігі: Археологиялық қазба жұмыстары кезінде табылған ескерткіштерді суретпен сипаттайды. Кейбірі: Археологиялық ескерткіштермен суреттердегі іс-қимылдарын болжау арқылы талдайды. |
|
Бағалау критерийі |
1. Археологиялық қазба жұмыстары кезінде табылған ескерткіштерді, жартастардағы суреттерді сипаттайды. |
|
Тілдік мақсаттар |
Пәндік лексика және терминология:
Диолог жазылымға арналған пайдалы сөз тіркестері:
|
|
Құндылықтарға баулу |
Өмір бойы білім алу, құрмет, ынтымақтастық, ашықтық. |
|
Пəнаралық байланыс |
География, биология. |
|
Алдыңғы білім |
Андронов мәдениеті. |

Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин. 7 мин. |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу. Түгендеу. Оқушылар таңдаған түстер арқылы үш топқа бірігеді «Зымран сұрақтар» әдісі арқылы өткен тақырыпты сұрақтар қою арқылы пысықтап аламын.
( Дін басыларды)
|
Топтардың түстері:
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 мин 10 мин. |
Кестедегі еңбек құралдарды сипаттаңыз. Берілген суреттерді ұғымдарымен сәйкестендіріңдер
Дескриптор
Кері байланысты «Аяқталмаған сөйлем» әдісін пайдаланамын Мен барлығын түсіндім, тапсырмаларды .........орындадым -Мен орташа түсіндім, тапсырмаларды орындауда......... қиналдым -Ешнәрсе түсінбедім,тапсырмаларды орындауда ... қатты қиналдым Сипаттау және талдау мақсатында оқулықтағы мәтінді пайдаланып, Тамғалы жартастағы суреттерді сипаттайды Дескриптор
Кері байланысты «Бас бармақ» әдісімен бағалаймын
|
№1
№2
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин 5 мин. |
«Кім жылдам» әдісін пайдалану арқылы, оқушылардың сабақты меңгеру денгейін анықтаймын:
Ит
Ескі
Терімшілік
Төтемизм
5-мыңға жуық Кері байланысты «Бутерброд» әдісімен аяқтаймын
|
|
|||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? Сабақ барысында уаққытты тиімді пайдалана отырып, оқушыларға жаңа тақырыпты меңгеруге арналған тапсырмалар ын дайындаймын. «Сипатта, салыстыр» әдісін қолдану арқылы оқушылардың сараланған өзіндік ойын еркін жеткізуге, сипаттауға, салыстыру, таңдау еркіндігін қалыптастыруға үйретемін. Суреттерді пайдалана отырып топтық тапсырмалар орындату арқылы оқушылардың жеке қәбілеттерін ілгеруіне бағыттаймын.
|
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? «Аяқталмаған сөйлем» «Бас бармақ» «Бутербурод» әдісітерін пайдалану арқылы оқушылардың пәнге деген қызығушылығын арттыру мақсатында жұзеге асырылады. |
Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау Сыныпта техникалық кауыпсіздік ережелерін сақтаңдар. |
|||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма? Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма жəне неліктен? |
|
|
|
|
|
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нəрсеге назар аудару қажет? |
|
шағым қалдыра аласыз





















