Дүниетану пәнінен қысқа мерзімді жоспар
|
Күні 09.10.2017ж Сыныбы 4 «Д» Пәні дүниетану |
Мұғалімі Қатысқандар саны – Қатыспағандар саны – |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстанның жер бедері. Оның физикалық картада бейнеленуі Тест №1 |
||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақ жерінде кездесетін жердің бедерімен, олардың басты сипатымен таныстыру. Тілдік міндеттер: жер бедері: Шоқы, қырқа, ойпат, қырат, жота, шатқал. |
||||||||
|
Әдістері |
«Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Талантты және дарынды балаларға білім беру», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», «Оқушылардың жас ерекшелігіне сәйкес оқыту», «Білім берудегі басқару және көшбасшылық» |
||||||||
|
Ресурстар |
Қазақстан картасы, интернет көздері, бағалау парақтары, стикер. Стратегиялық іс-әрекеттер: «Аквариум», «Миға шабуыл», «Постер», «Ойлау бутерброды». |
||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Психологиялық ахуал тудыру. Тренинг: «Менің есімім» |
Оқушылар өз есімдерінің мағынасы туралы айтып береді. |
|||||||
|
Миға шабуыл |
«Аквариум» ойыны арқылы өткен сабақты бекіту
|
«Аквариум» ойыны кезінде балық аулау арқылы сұрақтарға жауап береді. |
|||||||
|
Жаңа сабақты меңгеру кезеңі |
«Миға шабуыл» Каспий маңы ойпаты (ол картада жасыл түске боялған). Орта тұсы картада сарғыш және қоңыр түске боялған. «Қазақстан жер бедері» деген тақырыпқа постер құрау.
«Ойлау бутерброды» 1-қадам - Санаңызды таза ұстаңыз; - Соңғы рет не істегеніңізді еске түсіріңіз; - Осы жолы не істейтініңізді көз алдыңызға елестетіңіз 2-қадам - Өзіңіз білетін басқа заттармен; - Өзіңіз жасап отырған басқа заттармен; - Өзіңіз зерделеп отырған басқа заттармен. |
Қазақстанның физикалық картасына қарап неге әртүрлі түске боялғанын айтады. «Қазақстан жер бедері» деген тақырыпқа постер жасайды. Постерді карта түрінде құрайды.
2-қадам Физикалық картадан еліміздің батыстан-шығысқа, солтүстіктен-оңтүстікке қарай қанша километрге созылып жатқынын анықтайды. |
|||||||
|
Жаңа сабақты бекіту |
3-қадам - Не жақсы шықты? - Не қиындық тудырды? - Нені жақсартуға болады? |
Оқушылар рефлексия жасайды.
|
|||||||
|
Үйге тапсырма |
Мәтінді оқып, Қазақстан картасының суретін салып келу |
|
|||||||
|
Рефлексия |
«Басбармақ» әдісі |
Сабақты түсінгендерін басбармақ арқылы көрсетеді |
|||||||
|
Бағалау |
|
|
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстанның жер бедері. Оның физикалық картада бейнеленуі
Қазақстанның жер бедері. Оның физикалық картада бейнеленуі
Дүниетану пәнінен қысқа мерзімді жоспар
|
Күні 09.10.2017ж Сыныбы 4 «Д» Пәні дүниетану |
Мұғалімі Қатысқандар саны – Қатыспағандар саны – |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақстанның жер бедері. Оның физикалық картада бейнеленуі Тест №1 |
||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақ жерінде кездесетін жердің бедерімен, олардың басты сипатымен таныстыру. Тілдік міндеттер: жер бедері: Шоқы, қырқа, ойпат, қырат, жота, шатқал. |
||||||||
|
Әдістері |
«Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Талантты және дарынды балаларға білім беру», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», «Оқушылардың жас ерекшелігіне сәйкес оқыту», «Білім берудегі басқару және көшбасшылық» |
||||||||
|
Ресурстар |
Қазақстан картасы, интернет көздері, бағалау парақтары, стикер. Стратегиялық іс-әрекеттер: «Аквариум», «Миға шабуыл», «Постер», «Ойлау бутерброды». |
||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
|||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
Психологиялық ахуал тудыру. Тренинг: «Менің есімім» |
Оқушылар өз есімдерінің мағынасы туралы айтып береді. |
|||||||
|
Миға шабуыл |
«Аквариум» ойыны арқылы өткен сабақты бекіту
|
«Аквариум» ойыны кезінде балық аулау арқылы сұрақтарға жауап береді. |
|||||||
|
Жаңа сабақты меңгеру кезеңі |
«Миға шабуыл» Каспий маңы ойпаты (ол картада жасыл түске боялған). Орта тұсы картада сарғыш және қоңыр түске боялған. «Қазақстан жер бедері» деген тақырыпқа постер құрау.
«Ойлау бутерброды» 1-қадам - Санаңызды таза ұстаңыз; - Соңғы рет не істегеніңізді еске түсіріңіз; - Осы жолы не істейтініңізді көз алдыңызға елестетіңіз 2-қадам - Өзіңіз білетін басқа заттармен; - Өзіңіз жасап отырған басқа заттармен; - Өзіңіз зерделеп отырған басқа заттармен. |
Қазақстанның физикалық картасына қарап неге әртүрлі түске боялғанын айтады. «Қазақстан жер бедері» деген тақырыпқа постер жасайды. Постерді карта түрінде құрайды.
2-қадам Физикалық картадан еліміздің батыстан-шығысқа, солтүстіктен-оңтүстікке қарай қанша километрге созылып жатқынын анықтайды. |
|||||||
|
Жаңа сабақты бекіту |
3-қадам - Не жақсы шықты? - Не қиындық тудырды? - Нені жақсартуға болады? |
Оқушылар рефлексия жасайды.
|
|||||||
|
Үйге тапсырма |
Мәтінді оқып, Қазақстан картасының суретін салып келу |
|
|||||||
|
Рефлексия |
«Басбармақ» әдісі |
Сабақты түсінгендерін басбармақ арқылы көрсетеді |
|||||||
|
Бағалау |
|
|
|||||||
шағым қалдыра аласыз















