Сабақтың тақырыбы: Қазақстанның пайдалы қазбалары
Сабақ Сабақтың мақсаты: Қазақстанның пайдалы қазбаға бай екенін білу,пайдалы қазбалардың үш топқа бөлінетінін,олардың бір-бірінен ерекшеленетінің түсіну және ол пайдалы қазбаларды картадан анықтап, шаруашылықта,тұрмыста қолдану
Сабақтың күтілетін нәтижесі: Қазақстанның пайдалы қазбаға бай екенін біледі,пайдалы қазбалардың үш топқа бөлінетінін,олардың бір-бірінен ерекшеленетінің түсінеді және ол пайдалы қазбаларды картадан анықтап, шаруашылықта,тұрмыста қолданады
Сабақтың әдісі-тәсілдері: Ойлан жұптас, пікірлес әдісі, Ішіне,сыртына әдісі, Гүлдесте әдісі, Сәйкестендіру тесті
|
Уақыты |
Сабақтың кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
ОБ жәнеОүБ |
Ресурстар |
||||||||||||
|
1минут |
Кіріспе |
Оқушылармен сәлемдесіп, жоқ оқушыны түгендеп сабаққа дайындығына назар аударамын |
Сәлемдесіп, бүгінгі сабаққа дайындығын мәлімдейді. Жоқ оқушыны хабарлайды. |
|
Оқулық Атлас дәптер түрлі-түсті маркер Постер Стикер |
||||||||||||
|
2минут |
Ұйымдастыру
к Сынып ахуалын қалыптастыру |
Т |
Түрлі фигуралар арқылы сынып топтарға бөлінеді.Топ лидерін анықтайды, топ ережесімен танысады |
Өзін-өзі топтық, жұптық бағалау критерий бойынша бағаланады. |
А4форматы |
||||||||||||
|
15минут |
Тұсаукесер Ұй тапсырмасын сұрау |
Сәйкестендіру тесті
|
Берілген сәйкестендіру тестін сәйкестендіру арқылы кестені орындайды. Топтық жұмыс арқылы әр топ өз мәтіндерін қорғайды. |
Критерий бойынша бағаланады
|
Оқулық Атлас дәптер түрлі-түсті маркер, Суреттер, ДЖ. Физикалық картасы |
||||||||||||
|
|
Ой қозғау |
Ішіне сыртына әдісін пайдаланамын
Үржар, Емел,Алакөл, Көкпекті,Аягөз,Бұқтырма,Зайсан, Шар,Қызыл су,Ертіс,Үлбі, Үбі,Алқабек, Аққаба,Қалжыр, Ақ Берел,Тұрғысын,Ұлан,Жарма, Қайыңдысу, Қарабұлақ,Қарабұға
|
Сыни тұрғыдан дамыту арқылы білім негіздерін қалыптастырады. тұлғалық қасиеттерін, ой-өрісін, қабілеттерін, жеке қасиеттерін дамытады.
|
Топ басшысының бағалауы
|
Таратылым А4 формат қағаздары Бағалау парағы |
||||||||||||
|
20минут |
Жаңа сабақ |
Жұптық тапсырма 1.Пайдалы қазбалар туралы түсінік 2.Платформалы аймақтар 3.Жанатын пайдалы қазбалар 4.Көмір туралы түсініктерді қалыптастыру 5.Екібастұз көмір алабы 6.Уран өндіру 7.Тау жыныстары туралы баяндайды. |
1.Мәтінмен танысады. 2.Жұпта қорғайды. талқылайды: 3.Ортақ шешімге келеді 4.Әр жұптың баяндамашысы постермен қорғайды..
|
Топта өз-өздерін бағалайды |
Оқулық Атлас дәптер түрлі-түсті маркер,
|
||||||||||||
|
8минут |
Қорытындылау Ой толғаныс |
Г
|
Сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа сабақты қорытындылайды. |
Жиынтық бағалау |
Оқулық А4форматы |
||||||||||||
|
3минут |
Рефлексия |
Кері байланыс
|
Түсіндім, Түсінгенім Түсінбедім |
|
Стикер
|
||||||||||||
|
1минут
|
Үйге тапсырма беру |
Қазақстанның пайдалы қазбаларының суреттерін салу
|
Дәптермен жұмыс |
|
|
География пән мұғалімі: Байбатырова Гулсара
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстанның пайдалы қазбалары
Қазақстанның пайдалы қазбалары
Сабақтың тақырыбы: Қазақстанның пайдалы қазбалары
Сабақ Сабақтың мақсаты: Қазақстанның пайдалы қазбаға бай екенін білу,пайдалы қазбалардың үш топқа бөлінетінін,олардың бір-бірінен ерекшеленетінің түсіну және ол пайдалы қазбаларды картадан анықтап, шаруашылықта,тұрмыста қолдану
Сабақтың күтілетін нәтижесі: Қазақстанның пайдалы қазбаға бай екенін біледі,пайдалы қазбалардың үш топқа бөлінетінін,олардың бір-бірінен ерекшеленетінің түсінеді және ол пайдалы қазбаларды картадан анықтап, шаруашылықта,тұрмыста қолданады
Сабақтың әдісі-тәсілдері: Ойлан жұптас, пікірлес әдісі, Ішіне,сыртына әдісі, Гүлдесте әдісі, Сәйкестендіру тесті
|
Уақыты |
Сабақтың кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
ОБ жәнеОүБ |
Ресурстар |
||||||||||||
|
1минут |
Кіріспе |
Оқушылармен сәлемдесіп, жоқ оқушыны түгендеп сабаққа дайындығына назар аударамын |
Сәлемдесіп, бүгінгі сабаққа дайындығын мәлімдейді. Жоқ оқушыны хабарлайды. |
|
Оқулық Атлас дәптер түрлі-түсті маркер Постер Стикер |
||||||||||||
|
2минут |
Ұйымдастыру
к Сынып ахуалын қалыптастыру |
Т |
Түрлі фигуралар арқылы сынып топтарға бөлінеді.Топ лидерін анықтайды, топ ережесімен танысады |
Өзін-өзі топтық, жұптық бағалау критерий бойынша бағаланады. |
А4форматы |
||||||||||||
|
15минут |
Тұсаукесер Ұй тапсырмасын сұрау |
Сәйкестендіру тесті
|
Берілген сәйкестендіру тестін сәйкестендіру арқылы кестені орындайды. Топтық жұмыс арқылы әр топ өз мәтіндерін қорғайды. |
Критерий бойынша бағаланады
|
Оқулық Атлас дәптер түрлі-түсті маркер, Суреттер, ДЖ. Физикалық картасы |
||||||||||||
|
|
Ой қозғау |
Ішіне сыртына әдісін пайдаланамын
Үржар, Емел,Алакөл, Көкпекті,Аягөз,Бұқтырма,Зайсан, Шар,Қызыл су,Ертіс,Үлбі, Үбі,Алқабек, Аққаба,Қалжыр, Ақ Берел,Тұрғысын,Ұлан,Жарма, Қайыңдысу, Қарабұлақ,Қарабұға
|
Сыни тұрғыдан дамыту арқылы білім негіздерін қалыптастырады. тұлғалық қасиеттерін, ой-өрісін, қабілеттерін, жеке қасиеттерін дамытады.
|
Топ басшысының бағалауы
|
Таратылым А4 формат қағаздары Бағалау парағы |
||||||||||||
|
20минут |
Жаңа сабақ |
Жұптық тапсырма 1.Пайдалы қазбалар туралы түсінік 2.Платформалы аймақтар 3.Жанатын пайдалы қазбалар 4.Көмір туралы түсініктерді қалыптастыру 5.Екібастұз көмір алабы 6.Уран өндіру 7.Тау жыныстары туралы баяндайды. |
1.Мәтінмен танысады. 2.Жұпта қорғайды. талқылайды: 3.Ортақ шешімге келеді 4.Әр жұптың баяндамашысы постермен қорғайды..
|
Топта өз-өздерін бағалайды |
Оқулық Атлас дәптер түрлі-түсті маркер,
|
||||||||||||
|
8минут |
Қорытындылау Ой толғаныс |
Г
|
Сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа сабақты қорытындылайды. |
Жиынтық бағалау |
Оқулық А4форматы |
||||||||||||
|
3минут |
Рефлексия |
Кері байланыс
|
Түсіндім, Түсінгенім Түсінбедім |
|
Стикер
|
||||||||||||
|
1минут
|
Үйге тапсырма беру |
Қазақстанның пайдалы қазбаларының суреттерін салу
|
Дәптермен жұмыс |
|
|
География пән мұғалімі: Байбатырова Гулсара
шағым қалдыра аласыз
үлдесте әдісін
пайдаланамын












