|
Жас табиғаттанушы Мектеп : А.Қарсақбаев атындағы орта мектеп Мұғалімнің аты – жөні : Сейделбекова М.К Қатысқандар саны : Күні :18.10.2018 Қатыспағандар саны : Сынып : 4 «Г» |
|
|
Сабақ тақырыбы |
Қазақстанның қорықтары |
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Оқушыларға қоршаған ортаны, суды, өсімдіктерді, жануарларды қорғау туралы ұғымдарды үйрету; Басым оқушылар: Қазақстан қорықтарымен таныстыру; Кейбір оқушылар: табиғатта оқушылар өздерін қалай ұстау керектігін, ережелерін ұғындыру. |
|
Жетістік критерийлері |
Оқушыларға қоршаған ортаны, суды, өсімдіктерді, жануарларды қорғау туралы ұғымдарды үйренеді; Қазақстан қорықтарымен танысады; табиғатта оқушылар өздерін қалай ұстау керектігін, ережелерін ұғынады. |
|
Құндылықтарды дарыту |
Табиғатты қорғай білуге тәрбиелеу. |
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану сабағымен байланыстыру. |
|
АКТ қолдану дағдылары |
Аймектеп |
|
Алдыңғы білім |
Қазақстанның теңіздері, өзен – көлдері туралы біледі. |
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс - әрекет |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы
|
1.Ұйымдастыру Психологиялық ахуал Балалар, бір – біріңе қарап жымиыңдар, жайланып отырып, көздеріңді жұмыңдар. Менің айтқанымды іштеріңнен қайталаңдар. Мен бақытты баламын, Жан дүниемде күн нұрлы Жылуым мол бойымда. Оқушыларды сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. |
|
|
||
|
Сабақтың ортасы |
Табиғат байлықтарын бастапқы қалпына келтіру мен оны келешек үшін сақтап қалу, табиғат өзгерістеріне бақылау жасау мақсатымен қорықтар ашылған. Қазақстан қорықтары: Ақсу – Жабағылы, Алматы қорығы, Наурызым қорығы, Барсакелмес қорығы, Қорғалжың қорығы, Марқакөл қорығы, Үстірт қорығы, Батыс Алтай қорығы, Алакөл қорығы. 1.Ақсу – Жабағылы қорығы 1926 жылы құрылған. Қорықта ең үлкен әдемі құстың бірі – Сақалта мекендейді. Дуадақ, безгелдек, жыланбүркіт, лашын, тазқара, ләйлек тағы басқа құстар бар. Арқарлар, тау барысы бар. Ақсу – Жабағылы – Қазақстан жерінде ең алғаш ашылған қорық. 2.Алматы қорығы 1931 жылы құрылған. Жалпақ жапырақты орманнан, қылқан жапырақты орманға дейін ауысады. Қарағай, қайың, долана, өрік, алма, шыршалар. Аюлар мекендейді. |
Аймектеп |
|
||
|
Сабақтың соңы |
Үстелде отырғанда өзіңді қалай ұстау керектігін есіңе түсір! Ережелерін аяқтап жаз. 1.Үстелде отырғанда қоймау; 2.Аузыңда тамағың болғанда ; 3.Тамақ ішіп отырғанда оқымау; 4.Тамақ соңында аузын сүрту. |
|
|
||
|
Үйге тапсырма : Кітапханадан, ғаламтордан қорықтар туралы қосымша мағлұматтар жинастыру. |
|
||||
|
Саралау– оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетеді жоспарлайсыз ? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз ? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз ? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
||
|
Сыныпта қабілеті жоғары оқушыларға берілген тапсырмаларды уақытында және дұрыс орындап отыру қажет. |
Оқушыларды әр тапсырма сайын "От шашу", "Бас бармақ", "Бағдаршам" тәсілдері арқылы бағалап отырдым.Әр тапсырманы орындаған сайын қандай мақсатқа жеткенімізді сұрап отырдым. Сабақ соңында « Білім ағашы » кері байланыс жасадым. |
Сабақ ортасында оқушылардың денсаулық сақтауына байланысты сергіту сәті орындалды. |
|
||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
|
||||
18.10.2018ж
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстанның қорықтары
Қазақстанның қорықтары
|
Жас табиғаттанушы Мектеп : А.Қарсақбаев атындағы орта мектеп Мұғалімнің аты – жөні : Сейделбекова М.К Қатысқандар саны : Күні :18.10.2018 Қатыспағандар саны : Сынып : 4 «Г» |
|
|
Сабақ тақырыбы |
Қазақстанның қорықтары |
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Оқушыларға қоршаған ортаны, суды, өсімдіктерді, жануарларды қорғау туралы ұғымдарды үйрету; Басым оқушылар: Қазақстан қорықтарымен таныстыру; Кейбір оқушылар: табиғатта оқушылар өздерін қалай ұстау керектігін, ережелерін ұғындыру. |
|
Жетістік критерийлері |
Оқушыларға қоршаған ортаны, суды, өсімдіктерді, жануарларды қорғау туралы ұғымдарды үйренеді; Қазақстан қорықтарымен танысады; табиғатта оқушылар өздерін қалай ұстау керектігін, ережелерін ұғынады. |
|
Құндылықтарды дарыту |
Табиғатты қорғай білуге тәрбиелеу. |
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану сабағымен байланыстыру. |
|
АКТ қолдану дағдылары |
Аймектеп |
|
Алдыңғы білім |
Қазақстанның теңіздері, өзен – көлдері туралы біледі. |
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс - әрекет |
Ресурстар |
|
||
|
Сабақтың басы
|
1.Ұйымдастыру Психологиялық ахуал Балалар, бір – біріңе қарап жымиыңдар, жайланып отырып, көздеріңді жұмыңдар. Менің айтқанымды іштеріңнен қайталаңдар. Мен бақытты баламын, Жан дүниемде күн нұрлы Жылуым мол бойымда. Оқушыларды сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. |
|
|
||
|
Сабақтың ортасы |
Табиғат байлықтарын бастапқы қалпына келтіру мен оны келешек үшін сақтап қалу, табиғат өзгерістеріне бақылау жасау мақсатымен қорықтар ашылған. Қазақстан қорықтары: Ақсу – Жабағылы, Алматы қорығы, Наурызым қорығы, Барсакелмес қорығы, Қорғалжың қорығы, Марқакөл қорығы, Үстірт қорығы, Батыс Алтай қорығы, Алакөл қорығы. 1.Ақсу – Жабағылы қорығы 1926 жылы құрылған. Қорықта ең үлкен әдемі құстың бірі – Сақалта мекендейді. Дуадақ, безгелдек, жыланбүркіт, лашын, тазқара, ләйлек тағы басқа құстар бар. Арқарлар, тау барысы бар. Ақсу – Жабағылы – Қазақстан жерінде ең алғаш ашылған қорық. 2.Алматы қорығы 1931 жылы құрылған. Жалпақ жапырақты орманнан, қылқан жапырақты орманға дейін ауысады. Қарағай, қайың, долана, өрік, алма, шыршалар. Аюлар мекендейді. |
Аймектеп |
|
||
|
Сабақтың соңы |
Үстелде отырғанда өзіңді қалай ұстау керектігін есіңе түсір! Ережелерін аяқтап жаз. 1.Үстелде отырғанда қоймау; 2.Аузыңда тамағың болғанда ; 3.Тамақ ішіп отырғанда оқымау; 4.Тамақ соңында аузын сүрту. |
|
|
||
|
Үйге тапсырма : Кітапханадан, ғаламтордан қорықтар туралы қосымша мағлұматтар жинастыру. |
|
||||
|
Саралау– оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетеді жоспарлайсыз ? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз ? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз ? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
||
|
Сыныпта қабілеті жоғары оқушыларға берілген тапсырмаларды уақытында және дұрыс орындап отыру қажет. |
Оқушыларды әр тапсырма сайын "От шашу", "Бас бармақ", "Бағдаршам" тәсілдері арқылы бағалап отырдым.Әр тапсырманы орындаған сайын қандай мақсатқа жеткенімізді сұрап отырдым. Сабақ соңында « Білім ағашы » кері байланыс жасадым. |
Сабақ ортасында оқушылардың денсаулық сақтауына байланысты сергіту сәті орындалды. |
|
||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
|
||||
18.10.2018ж
шағым қалдыра аласыз













