Қысқа мерзімді
жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы |
№1 Е.Молдабаев атындағы мектеп-интернаты |
|||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||||||||||||
|
Бөлім: |
2.Этникалық және әлеуметтік саяси-процестер |
|||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Прәлі Альбина |
|||||||||||||||
|
Күні: |
07.12.2023 ж |
|||||||||||||||
|
Сынып: 11 В |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстанның саяси-әлеуметтік және мәдени өміріндегі Қазақстан халқы Ассамблеясының рөлі |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
11.2.2.4 Ұлттық бірлікті және қазақстандық бірегейлікті нығайтудағы Қазақстан халқы Ассамблеясының рөлін сипаттау |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметі туралы біледі, Қазақстандағы тұрақтылық пен келісімді қалыптастырудағы Ассамблеяның роліне талдау жасайды |
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі 4 мин. Сабақтың басы 2 мин. |
Сәлемдесу, түгелдеу. Ынтымақтастық атмосферасын жақсы тілектер арқылы ұйымдастыру. Тақтаға үй тапсырмасына байланысты сұрақтар жазылған күннің суреті ілінеді. Оқушылар біреуін таңдап, үй тапсырмасын орындап, таңдаған түстеріне байланысты топтарға бөлу. Оқушыларға төменде көрсетілген суреттерді көрсетемін. Оқушыларға суреттерге қарай отырып, өз ойларын білдіреді, бүгінгі тақырыптың қандай болатынына болжам жасайды.
Сұрақтар: 1. Не себептен Қазақстан халқы Ассамблеясын қазақстандық феномен, қазақстандық моделі, қазақстандық жолы деп атайды? 2. Қалай ойласыздар: Қазақстан халқы Ассамблеясының мақсаты қандай? |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Сұрақтарға жауап береді Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
Мадақтау
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
|
Оқулық жұмыс дәптері Тақырыптық суреттер |
||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин. 10 мин. 10 мин. 10 мин. |
Оқулық мәтіні бойынша мұғалім тақырыпқа қысқаша түсініктеме береді. Топтық жұмыс: Оқушылар «Қазақстан халықтар Ассамблеясы: тарихы және келешегі» атты бейнебаянды тамашалап, «Эстафета» әдісі арқылы топтағы әр оқушы жаңа тақырыптың мазмұнын ашу үшін әр топқа дидактикалық материал үлестіріледі. Жұптық жұмыс: Құжатпен жұмыс Берілген сілтемені қолданып, Қазақстан халқы Ассамблеясы туралы заңның құрылымын сипаттаңыз. http://adilet.zan.kz/kaz/docs/Z080000070_ Қазақстан халқы Ассамблеясы туралы Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 20 қазандағы N 70-IV Заңы.
Жеке жұмыс: «Жұмыртқа аршу» әдісі арқылы жеке оқушыға тақырып бойынша сұрақтар жасырылған материал беріледі. Оқушы материалды пайдаланып, тапсырманы жеке-жеке орындайды. |
Бейнероликпен танысады Дескриптор: Қазақстан халықтар ассамблеясы құрылу мақсатын, құрылуын, негізгі міндеттерін, құрылымын біледі.
Дескриптор: Сілтеме арқылы сайтқа кіріп Қазақстан халықтар ассамблеясы қызметінің негізгі бағыты мен принциптерін анықтайды.
Дескриптор: Қазақстан халқы Ассамблеясы татулық пен бірліктің кепілі екені, оның әлемдік сахнадағы орны туралы біледі.
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
|
https://www.youtube.com/watch?v=dP5IuDwHRPQ
Дереккөздер
https://articlekz.com/kk/article/17171 http://www.akorda.kz/kz/national_projects/kazakstan-halky-assambleyasy
Дидактикалық материалдар
Оқулық
Жұмыс дәптері
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 мин. |
Сабақты қорытындылау: АКТ-дағы ұяшықтардағы жасырын сұрақтарға жауап беріп, сабақты қорытындылайды Үйге тапсырма: Қазақстанның саяси-әлеуметтік және мәдени өміріндегі Қазақстан халқы Ассамблеясының рөлі туралы оқып келу |
Сабақтың тақырыбын сұрақтарға жауап беріп қорытындылайды |
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка
|
||||||||||||
|
Кері байланыс 5 мин. |
"Телефон" әдісі арқылы кері байланыс жүргізіледі. Сізге бүгінгі сабақ ұнады ма? Өтілген сабаққа алып қосарыңыз бар ма? Мұғалімге тілегіңіз? |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалау критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
|
||||||||||||
Тексерілді:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстанның саяси-әлеуметтік және мәдени өміріндегі Қазақстан халқы Ассамблеясының рөлі
Қазақстанның саяси-әлеуметтік және мәдени өміріндегі Қазақстан халқы Ассамблеясының рөлі
Қысқа мерзімді
жоспар
|
Білім беру ұйымының атауы |
№1 Е.Молдабаев атындағы мектеп-интернаты |
|||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақстан тарихы |
|||||||||||||||
|
Бөлім: |
2.Этникалық және әлеуметтік саяси-процестер |
|||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Прәлі Альбина |
|||||||||||||||
|
Күні: |
07.12.2023 ж |
|||||||||||||||
|
Сынып: 11 В |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстанның саяси-әлеуметтік және мәдени өміріндегі Қазақстан халқы Ассамблеясының рөлі |
|||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
11.2.2.4 Ұлттық бірлікті және қазақстандық бірегейлікті нығайтудағы Қазақстан халқы Ассамблеясының рөлін сипаттау |
|||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақстан халқы Ассамблеясының қызметі туралы біледі, Қазақстандағы тұрақтылық пен келісімді қалыптастырудағы Ассамблеяның роліне талдау жасайды |
|||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі 4 мин. Сабақтың басы 2 мин. |
Сәлемдесу, түгелдеу. Ынтымақтастық атмосферасын жақсы тілектер арқылы ұйымдастыру. Тақтаға үй тапсырмасына байланысты сұрақтар жазылған күннің суреті ілінеді. Оқушылар біреуін таңдап, үй тапсырмасын орындап, таңдаған түстеріне байланысты топтарға бөлу. Оқушыларға төменде көрсетілген суреттерді көрсетемін. Оқушыларға суреттерге қарай отырып, өз ойларын білдіреді, бүгінгі тақырыптың қандай болатынына болжам жасайды.
Сұрақтар: 1. Не себептен Қазақстан халқы Ассамблеясын қазақстандық феномен, қазақстандық моделі, қазақстандық жолы деп атайды? 2. Қалай ойласыздар: Қазақстан халқы Ассамблеясының мақсаты қандай? |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Сұрақтарға жауап береді Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
Мадақтау
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
|
Оқулық жұмыс дәптері Тақырыптық суреттер |
||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин. 10 мин. 10 мин. 10 мин. |
Оқулық мәтіні бойынша мұғалім тақырыпқа қысқаша түсініктеме береді. Топтық жұмыс: Оқушылар «Қазақстан халықтар Ассамблеясы: тарихы және келешегі» атты бейнебаянды тамашалап, «Эстафета» әдісі арқылы топтағы әр оқушы жаңа тақырыптың мазмұнын ашу үшін әр топқа дидактикалық материал үлестіріледі. Жұптық жұмыс: Құжатпен жұмыс Берілген сілтемені қолданып, Қазақстан халқы Ассамблеясы туралы заңның құрылымын сипаттаңыз. http://adilet.zan.kz/kaz/docs/Z080000070_ Қазақстан халқы Ассамблеясы туралы Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 20 қазандағы N 70-IV Заңы.
Жеке жұмыс: «Жұмыртқа аршу» әдісі арқылы жеке оқушыға тақырып бойынша сұрақтар жасырылған материал беріледі. Оқушы материалды пайдаланып, тапсырманы жеке-жеке орындайды. |
Бейнероликпен танысады Дескриптор: Қазақстан халықтар ассамблеясы құрылу мақсатын, құрылуын, негізгі міндеттерін, құрылымын біледі.
Дескриптор: Сілтеме арқылы сайтқа кіріп Қазақстан халықтар ассамблеясы қызметінің негізгі бағыты мен принциптерін анықтайды.
Дескриптор: Қазақстан халқы Ассамблеясы татулық пен бірліктің кепілі екені, оның әлемдік сахнадағы орны туралы біледі.
|
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
|
https://www.youtube.com/watch?v=dP5IuDwHRPQ
Дереккөздер
https://articlekz.com/kk/article/17171 http://www.akorda.kz/kz/national_projects/kazakstan-halky-assambleyasy
Дидактикалық материалдар
Оқулық
Жұмыс дәптері
|
||||||||||||
|
Сабақтың соңы 2 мин. |
Сабақты қорытындылау: АКТ-дағы ұяшықтардағы жасырын сұрақтарға жауап беріп, сабақты қорытындылайды Үйге тапсырма: Қазақстанның саяси-әлеуметтік және мәдени өміріндегі Қазақстан халқы Ассамблеясының рөлі туралы оқып келу |
Сабақтың тақырыбын сұрақтарға жауап беріп қорытындылайды |
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка
|
||||||||||||
|
Кері байланыс 5 мин. |
"Телефон" әдісі арқылы кері байланыс жүргізіледі. Сізге бүгінгі сабақ ұнады ма? Өтілген сабаққа алып қосарыңыз бар ма? Мұғалімге тілегіңіз? |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалау критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
|
||||||||||||
Тексерілді:
шағым қалдыра аласыз















