Тақырып бойынша 11 материал табылды

Қазақстанның саяси-әлеуметтік және мәдени өміріндегі Қазақстан халқы Ассамблеясының рөлі

Материал туралы қысқаша түсінік
Қазақстанның саяси-әлеуметтік және мәдени өміріндегі Қазақстан халқы Ассамблеясының рөлі тақырыбында сабақ соспары
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бекітемін:

Білім беру ұйымының атауы

Әл-Фараби атындағы №201 мектеп-лицей

Бөлім:

Қазақстанның қазіргі замандағы әлеуметтік- экономикалық дамуы

Педагогтің аты-жөні

Айғалиев Ербол

Күні:

17.12.2024 ж.

Сынып:11 «Б»

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Қазақстанның саяси-әлеуметтік және мәдени өміріндегі Қазақстан халқы Ассамблеясының рөлі

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

11.2.2.4 Ұлттық бірлікті және қазақстандық бірегейлікті нығайтудағы Қазақстан халқы Ассамблеясының рөлін сипаттау

Сабақтың мақсаты

- Ұлттық бірлікті және қазақстандық бірегейлікті нығайтудағы Қазақстан халқы Ассамблеясының рөлін сипаттайды

Құндылықтарды дарыту

Бірлік және ынтымақ (Суретпен жұмыс жасау, 2-тапсырма орындау барысында )

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

кезеңі

5 минут

Өткен тақырыптан сұрақтар қою
1)Бүгінгі таңдағы Қазақстандағы халық саны, оның ішінде қазақтардың үлесі қанша? (19 миллион, 70 пайыз қазақ)
2)Сепаратистер деген не? ()
3)Елімізде жұмыс істейтін этномәдени бірлестіктер саны. (820-ға жуық)

4)Ұлт бірлігі доктринасының бірінші бөлімі қалай аталады? («Бір ел-бір тағдыр»)
5) Ұлт бірлігі доктринасының екінші бөлімі қалай аталады? («Тегі басқа-теңдігі бір»)
6) «Қазақ КСР-інің тілдері туралы» заң қабылданған уақыт. (1989 ж. 22-қыркүйек)
7) «Діни сенім бостандығы және діни бірлестіктер туралы» заң қашан қабылданды? (1992 ж. )



«Суреттер сөйлейді» әдісімен тақырыпқа шығу.

Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру

Оқушылар сұрақтарға жауап береді



Оқушылар өз ойларын ортаға салады.

Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу

ҚБ «Мадақтау


Тақырыптық
сұрақтар

Суретттер

Жаңа сабақ
15 минут





5 минут












5 минут

















2 минут






10 минут



Мәтінмен жұмыс

1)Мәтінмен жұмыс. Оқулық, суреттер, видеоролик
1)Қазақстан халқы Ассамблеясының құрылу тарихы
2) Қазақстан халқы Ассамблеясының негізгі міндеттері

3)
Қазақстан халқы Ассамблеясының рөлі


1-тапсырма. Тарихи диктант
1995
 жылы ............... ҚР Тұңғыш Президентінің Жарлығымен құрылған Қазақстан халқы Ассамблеясы елдегі барлық ұлттық-мәдени орталықтар мен этностың өкілдерін біріктірді. Ассамблея ҚР Президенті жанындағы ................. берушілік орган мәртебесіне ие. Қазақстанда ........ астам ұлыс өкілдері тұрады. 1995 жылы ............... Елбасы Н.Назарбаев Қазақстан халқы Ассамблеясының бірінші сессиясын ашуға қатысты. Ал ...... жылы 26 сәуірде Қазақстан халқы Ассамблеясының Стратегиясы қабылданды.

консультациялық-кеңес,  130-дан, 24 наурызда, 1 наурызда, 2002

2-тапсырма. Кесте толтыру.ҚХА

Құрылған уақыты

1995 жылы, 1 наурыз

Негізгі міндеттері

-Қазақстан халқының бірлігін нағайту;
-ұлтаралық келісім мен жалпыұлттық бірлікті қамтамасыз ету жөніндегі мемлекеттік саясатты әзірлеуге, іске асыруға жәрдемдесу;
-мемлекеттік тілді және өзге ұлт өкілдерінің ана тілі мен мәдениетін дамытуға қолдау көрсету.

Құрылымы

Ассамблея Сессиясы, Ассамблея Кеңесі, Ассамблея Хатшылығы, облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) ассамблеялары құрайды.17 кіші ассамблея, 14 облыстық, 3 республикалық маңызы бар қалалардың ассамблеясы

ҚХА жылы жарияланды

2015 жыл

Мүшелер саны

394 мүше бар.




3-тапсырма. Қазақстан халқы Ассамблеясы сессиялары мерзімі мен қаралған мәселелерін жікте.

2008 жыл, 23 қазан

2006 жыл, 24 қазан

1999 жыл, 10 желтоқсан

1995 жыл, наурыз

1) «Біздің ортақ үйіміздегі бейбітшілік пен келісім».

2) «ХХІ ғасырға достық пен келісіммен».

3)«Елдің қуаты – халықтың бірлігінде».

4) «Халық бірлігі – Тәуелсіздік негізі».


Тест тапсырмасы.


Оқушылар ақпараттық мәтінмен жұмыс жасайды



Дескриптор:
-Көп нүктенің орнына төмендегі тиісті сөздерді орналастырады









Дескриптор:
- ҚХА қурылған уақытын анықтайды;
- ҚХА міндеті мен құрылымын анықтайды;
- ҚХА мүшелер санын анықтайды






Дескриптор:
- Қазақстан халқы Ассамблеясы сессиялары мерзімі мен қаралған мәселелерін жіктейді

ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады



ҚБ «Өзін-өзі бағалау»


5 балл












5 балл
















4 балл

балл

баға

11-12

5

8-10

4

5-7

3



Ақпараттық мәтін


Үлестірмелі қағаздар










ҚБ парағы

Қорытынды
3 минут

Кері байланыс

-нені білдім, нені үйрендім

- нені толық түсінбедім

- немен жұмысты жалғастыру қажет

Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады

Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды


А4, конспект


Үй тапсырмасы

зерттеу












Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
17.12.2024
273
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 12