Атамұра баспасы 2024 жыл:§33
Алматы кітап баспасы 2024 жыл §33
Мектеп баспасы 2024 §33
Бекітемін________________________
Қазақстанның Оқу – ағарту министрлігі
_____________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Қазақстанның табиғат зоналары мен биіктік белдеулері
(Сабақтың тақырыбы)
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
География |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
3.4. Биосфера |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты – жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
09.01.2025 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстанның табиғат зоналары мен биіктік белдеулері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
9. 3. 4. 1 Қазақстанның табиғат зоналары мен биіктік белдеулеріне салыстырмалы талдау жасайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақстанның табиғат зоналары мен биіктік белдеулерін салыстырады; ЕББҚ: Табиғат зоналарын ажыратады; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықты дарыту |
Заң және тәртіп |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Аптаның дәйек сөзі |
«Талап бар жерде тәртіп бар» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс - әрекеті |
Білім алушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин 3 мин 3 мин |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасып, оқушылардың көңілін сабаққа аудару. Сыныпты түгелдеу, сыныптағы оқушылардың зейінін сабаққа аудару Апта дәйек сөзі «Талап бар жерде тәртіп бар» Әйгілі спортшылардың мансабы бойынша мысалдар келтіріледі және олардың жетістікке жетуінде қандай талаптар қойғанына тоқталады
Үй жұмысы «Блиц сұрақтар» әдісі арқылы оқушыларға өткен тоқсан тараулары бойынша сұрақтар қойылады
|
Мұғаліммен амандасып, кезекші оқушы сыныптағы оқушылардың санын баяндайды Оқушылар әйгілі спортшылардың жетістікке жетердегі талап пен тәртіпке бағынуы жетістікке жетуі туралы тоқталады Оқушылар викторина сұрақтарға жауап береді |
(ҚБ) мұғалім 1-10 балл аралығында бағалайды Дескриптор: Жалпы – 2 балл: Сұрақтарға жауап береді |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 2 мин 3 мин 7 мин 10 мин 10 мин |
Жаңа сабақ «Суреттер сөйлейді» әдісі
Мағынаны тану Бейнеролик: Қазақстанның табиғат зоналары
(ЖТ)Жеке тапсырма.ЕББҚ Кестемен жұмыс
(ЖТ)Жеке жұмыс «Сәйкестендіру» тапсырмасы Қазақстанның табиғат зоналарының сипаттамасы бойынша сәйкестендіріңіз
(ЖТ)Жеке тапсырма
|
Оқушыларға суреттер сөйлейді әдісі арқылы тақырыпты анықтайды
Бейнероликті қарайды. Қазақстанның табиғат зоналарын анықтайды
Қазақстанның табиғат зоналарын сипаттайды
Оқушылар Қазақстанның табиғат зоналарының сипаттамасын сәйкестендіреді
Оқушылар Қазақстан тауларының биіктік белдеулерін анықтайды |
«Жарайсың» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.
Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Орманды даланы сипаттайды 2.Даланы сипаттайды 3.Шөлейтті сипаттайды 4.Шөлді сипаттайды
Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Табиғат зоналарын сипаттамасымен сәйкестендіреді
Дескриптор: Жалпы 2 – балл: 1.Биіктік белдеулерді анықтайды |
https://youtu.be/66feWG_FfYQ?si=Z_ui0gQGu-9wsETC
Оқулық
https://learningapps.org/watch?v=pdxtvskga25
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс «3 себеп» әдісі Оқушылар бүгінгі сабақты түсінгендігі жөнінде 3 дәлел келтіреді Үйге тапсырма Атамұра баспасы 2024 жыл:§33 Алматы кітап баспасы 2024 жыл §33 Мектеп баспасы 2024 §33 |
Оқушы жаңа тақырыпты қорытындылап бүгінгі сабаққа кері байланыс орнатады |
Мұғалім оқушылардың тапсырмаларды орындауына байланысты 1 – 10 балл аралығында бағалайды |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Үй тапсырмасы өткенге шолу
Қазақстанның биіктік белдеуі

Сауыр – Тарбағатай Тянь – Шань Алтай Жетісу Алатауы
Деңгейлік тапсырмалар
1 тапсырма
-
Төмендегі суреттердегі өсімдік жануарларды табиғат зоналарымен сәйкестендіріңіз
-
Орманды дала
Дала
Шөлейт
Шөл
Орманды даланыкы

Қайың Көктерек Қарағай
Дала зонасы

Суыр Дуадақ Ақбас тырна

Дала қыраны Бозторғай
Шөлейт зонасы

Жусан Қосаяқ Сарышұнақ Тасбақа Ақбөкен
Шөл зонасы

Қарақұйрық Бұзаубас Кесіртке Қарақал
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстанның табиғат зоналары мен биіктік белдеулері
Қазақстанның табиғат зоналары мен биіктік белдеулері
Атамұра баспасы 2024 жыл:§33
Алматы кітап баспасы 2024 жыл §33
Мектеп баспасы 2024 §33
Бекітемін________________________
Қазақстанның Оқу – ағарту министрлігі
_____________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Қазақстанның табиғат зоналары мен биіктік белдеулері
(Сабақтың тақырыбы)
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
География |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
3.4. Биосфера |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты – жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
09.01.2025 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстанның табиғат зоналары мен биіктік белдеулері |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты: |
9. 3. 4. 1 Қазақстанның табиғат зоналары мен биіктік белдеулеріне салыстырмалы талдау жасайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақстанның табиғат зоналары мен биіктік белдеулерін салыстырады; ЕББҚ: Табиғат зоналарын ажыратады; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықты дарыту |
Заң және тәртіп |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Аптаның дәйек сөзі |
«Талап бар жерде тәртіп бар» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің іс - әрекеті |
Білім алушының іс - әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 2 мин 3 мин 3 мин |
(Ұ) Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен амандасып, оқушылардың көңілін сабаққа аудару. Сыныпты түгелдеу, сыныптағы оқушылардың зейінін сабаққа аудару Апта дәйек сөзі «Талап бар жерде тәртіп бар» Әйгілі спортшылардың мансабы бойынша мысалдар келтіріледі және олардың жетістікке жетуінде қандай талаптар қойғанына тоқталады
Үй жұмысы «Блиц сұрақтар» әдісі арқылы оқушыларға өткен тоқсан тараулары бойынша сұрақтар қойылады
|
Мұғаліммен амандасып, кезекші оқушы сыныптағы оқушылардың санын баяндайды Оқушылар әйгілі спортшылардың жетістікке жетердегі талап пен тәртіпке бағынуы жетістікке жетуі туралы тоқталады Оқушылар викторина сұрақтарға жауап береді |
(ҚБ) мұғалім 1-10 балл аралығында бағалайды Дескриптор: Жалпы – 2 балл: Сұрақтарға жауап береді |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 2 мин 3 мин 7 мин 10 мин 10 мин |
Жаңа сабақ «Суреттер сөйлейді» әдісі
Мағынаны тану Бейнеролик: Қазақстанның табиғат зоналары
(ЖТ)Жеке тапсырма.ЕББҚ Кестемен жұмыс
(ЖТ)Жеке жұмыс «Сәйкестендіру» тапсырмасы Қазақстанның табиғат зоналарының сипаттамасы бойынша сәйкестендіріңіз
(ЖТ)Жеке тапсырма
|
Оқушыларға суреттер сөйлейді әдісі арқылы тақырыпты анықтайды
Бейнероликті қарайды. Қазақстанның табиғат зоналарын анықтайды
Қазақстанның табиғат зоналарын сипаттайды
Оқушылар Қазақстанның табиғат зоналарының сипаттамасын сәйкестендіреді
Оқушылар Қазақстан тауларының биіктік белдеулерін анықтайды |
«Жарайсың» деген мадақтау сөзімен ынталандыру.
Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Орманды даланы сипаттайды 2.Даланы сипаттайды 3.Шөлейтті сипаттайды 4.Шөлді сипаттайды
Дескриптор: Жалпы 3 – балл: 1.Табиғат зоналарын сипаттамасымен сәйкестендіреді
Дескриптор: Жалпы 2 – балл: 1.Биіктік белдеулерді анықтайды |
https://youtu.be/66feWG_FfYQ?si=Z_ui0gQGu-9wsETC
Оқулық
https://learningapps.org/watch?v=pdxtvskga25
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс «3 себеп» әдісі Оқушылар бүгінгі сабақты түсінгендігі жөнінде 3 дәлел келтіреді Үйге тапсырма Атамұра баспасы 2024 жыл:§33 Алматы кітап баспасы 2024 жыл §33 Мектеп баспасы 2024 §33 |
Оқушы жаңа тақырыпты қорытындылап бүгінгі сабаққа кері байланыс орнатады |
Мұғалім оқушылардың тапсырмаларды орындауына байланысты 1 – 10 балл аралығында бағалайды |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Үй тапсырмасы өткенге шолу
Қазақстанның биіктік белдеуі

Сауыр – Тарбағатай Тянь – Шань Алтай Жетісу Алатауы
Деңгейлік тапсырмалар
1 тапсырма
-
Төмендегі суреттердегі өсімдік жануарларды табиғат зоналарымен сәйкестендіріңіз
-
Орманды дала
Дала
Шөлейт
Шөл
Орманды даланыкы

Қайың Көктерек Қарағай
Дала зонасы

Суыр Дуадақ Ақбас тырна

Дала қыраны Бозторғай
Шөлейт зонасы

Жусан Қосаяқ Сарышұнақ Тасбақа Ақбөкен
Шөл зонасы

Қарақұйрық Бұзаубас Кесіртке Қарақал
шағым қалдыра аласыз
















