Сабақтың тақырыбы: Қазақстанның топырағы
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға топырақты механикалық құрылымына қарай жіктелу ерекшеліктерін, топыраққа әсер етуші факторларды түсіндіру
Дамытушылығы: Тақырыпқа қарай жан-жақты білім алу,меңгеру,өз беттерімен дайындаған шығармашылық жұмыстары арқылы логикалық ой-өрісін, сөз шеберлігін, білімге деген қызығушылығын ояту
Тәрбиелік: Өз еліміздегі топырақтар туралы білімдерін тереңдете келе, отан сүйгіштік қасиеттерін арттыру, географиялық мәдениетке тарту.
Сабақтың күтілетін нәтижесі: Қазақстандағы топырақты механикалық құрылымына қарай жіктелу ерекшеліктерін, топыраққа әсер етуші факторлардың даму заңдылықтары туралы түсініктерді қалыптастыра алатын болады.
Сабақтың әдіс-тәсілдері: Таным таразысы, Тест сұрақтары, Әлемді шарлау стратегиясы,Ойлан, жұптас, пікірлес әдісі
|
уақыты |
Сабақтың кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
ОүБ және ОБ |
Пайдаланған ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
1минут |
Кіріспе |
Сәлемдесемін,жоқ оқушыларды түгелдеймін,көңіл-күйлеріне назар саламын |
Сәлемдеседі жоқ оқушыларды хабарлайды. |
|
|
||||||||||||||||||||||||
|
2минут |
Ұйымдастыру Топқа бөлу |
Жағымды атмосфера Қалыптастырамын Туған айлары арқылы сыныпты 3топқа бөлемін 1топ:Қыркүйек,шілде, желтоқсан,қазан 2топ:Ақпан,қараша,маусым, Желтоқсан,тамыз 3топ:Қаңтар,наурыз,сәуір,мамыр |
Оқушылар орнынан түрып, бір-біріне жылы Сәттілік, батылдық, білімділік тілектерін білдіреді Қаңтар,ақпан, наурыз,сәуір, мамыр,маусым, шілде, тамыз, қыркүйек,қазан,қараша, желтоқсан айлары бойынша туған күндерімен 3 топқа бөлінеді. |
Жақсы керемет |
|
||||||||||||||||||||||||
|
8минут 8 Мин 2мин. 15минут |
Таным таразысы Өткен тақырыптарды шолу Қызығушылықты ояту Деңгейлік тапсырмалар Сергіту сәті Жаңа сабақ Мағынаны тану |
Таным таразысы .Білімменен өлшенер ертеңгі сенің өмірің Тест сұрақтары Әлемді шарлау стратегиясы Сен білесің бе? Ең....Ең...100 С деңгейдегі оқушыға Логикалық экологиялық есептер В деңгейдегі оқушыға Адасқан терминдер А деңгейдегі оқушыға Сөз жұмбақ шешу Қол көтерсем солтүстік Топ-топ бассам оңтүстік Қолды созсам жан-жақа Көрсетеді бағытты Батыс пенен шығысты Иіліп сәлем берейік Экватор белде деп, Белді бұрай қозғайық Сағат тілі Батысқа Жер айналар шығысқа «Ойлан, жұптас, пікірлес» 1топқа: Топырақ түзуші факторлар 2топқа:Топырақ түзуде климаттың әсері 3топқа: Топырақ түзуде жер бедерінің маңызы |
Оқушыларға тест сұрақтары таратылады. Тест жауабын белгілеп болған соң, бір-бірімен алмастырып тексереді.. Әр жеке оқушы қойылған сұраққа жауап береді Берілген тапсырмаларды орындайды. Экраннан көрсетілген мәтінге қарап қайталай қимыл-қозғалыспен орындап шығады. . 1.Мәтінмен жұмыс,танысады. 2.Топпен талқылайды: 3.Ортақ шешімге келеді 4.Постерге түсіріп,қорғайды. |
Өз-өздерін бағалайды. Мақтау,мадақтау Формативті бағалау Жақсы керемет мадақтама бағалау Стикерлер арқылы бағаланады. |
Карта Атлас АКТ Қазақстан физ. Картасы Оқулық атлас АКТ Таратылым қағаздар АКТ |
||||||||||||||||||||||||
|
3минут 2минут 1мин. 1минут |
Қорытындылау Рефлексия Бағалау Үйге тапсырма |
Ой толғаныс 1.Топырақ эрозиясының түрлері 2. Венн диаграммасы Кері байланыс Оқушылардың білімін бағалау кезеңі. Сабақта сұраққа мәнді де мағыналы жауап берген, қосымша сұрақтарға жауап беріп отырған оқушыларды бағалау. Қазақстанның топырағы туралы сәйкестендіру тестін құрастыру |
Нені білдім? Нені білемін? Нені білгім келеді?
|
Жиынтық бағалау
Мадақтама сөздермен бағаланады |
Конверт, А4 форматы
Стикер
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақстанның топырақ жамылғысы
Қазақстанның топырақ жамылғысы
Сабақтың тақырыбы: Қазақстанның топырағы
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға топырақты механикалық құрылымына қарай жіктелу ерекшеліктерін, топыраққа әсер етуші факторларды түсіндіру
Дамытушылығы: Тақырыпқа қарай жан-жақты білім алу,меңгеру,өз беттерімен дайындаған шығармашылық жұмыстары арқылы логикалық ой-өрісін, сөз шеберлігін, білімге деген қызығушылығын ояту
Тәрбиелік: Өз еліміздегі топырақтар туралы білімдерін тереңдете келе, отан сүйгіштік қасиеттерін арттыру, географиялық мәдениетке тарту.
Сабақтың күтілетін нәтижесі: Қазақстандағы топырақты механикалық құрылымына қарай жіктелу ерекшеліктерін, топыраққа әсер етуші факторлардың даму заңдылықтары туралы түсініктерді қалыптастыра алатын болады.
Сабақтың әдіс-тәсілдері: Таным таразысы, Тест сұрақтары, Әлемді шарлау стратегиясы,Ойлан, жұптас, пікірлес әдісі
|
уақыты |
Сабақтың кезеңдері |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
ОүБ және ОБ |
Пайдаланған ресурстар |
||||||||||||||||||||||||
|
1минут |
Кіріспе |
Сәлемдесемін,жоқ оқушыларды түгелдеймін,көңіл-күйлеріне назар саламын |
Сәлемдеседі жоқ оқушыларды хабарлайды. |
|
|
||||||||||||||||||||||||
|
2минут |
Ұйымдастыру Топқа бөлу |
Жағымды атмосфера Қалыптастырамын Туған айлары арқылы сыныпты 3топқа бөлемін 1топ:Қыркүйек,шілде, желтоқсан,қазан 2топ:Ақпан,қараша,маусым, Желтоқсан,тамыз 3топ:Қаңтар,наурыз,сәуір,мамыр |
Оқушылар орнынан түрып, бір-біріне жылы Сәттілік, батылдық, білімділік тілектерін білдіреді Қаңтар,ақпан, наурыз,сәуір, мамыр,маусым, шілде, тамыз, қыркүйек,қазан,қараша, желтоқсан айлары бойынша туған күндерімен 3 топқа бөлінеді. |
Жақсы керемет |
|
||||||||||||||||||||||||
|
8минут 8 Мин 2мин. 15минут |
Таным таразысы Өткен тақырыптарды шолу Қызығушылықты ояту Деңгейлік тапсырмалар Сергіту сәті Жаңа сабақ Мағынаны тану |
Таным таразысы .Білімменен өлшенер ертеңгі сенің өмірің Тест сұрақтары Әлемді шарлау стратегиясы Сен білесің бе? Ең....Ең...100 С деңгейдегі оқушыға Логикалық экологиялық есептер В деңгейдегі оқушыға Адасқан терминдер А деңгейдегі оқушыға Сөз жұмбақ шешу Қол көтерсем солтүстік Топ-топ бассам оңтүстік Қолды созсам жан-жақа Көрсетеді бағытты Батыс пенен шығысты Иіліп сәлем берейік Экватор белде деп, Белді бұрай қозғайық Сағат тілі Батысқа Жер айналар шығысқа «Ойлан, жұптас, пікірлес» 1топқа: Топырақ түзуші факторлар 2топқа:Топырақ түзуде климаттың әсері 3топқа: Топырақ түзуде жер бедерінің маңызы |
Оқушыларға тест сұрақтары таратылады. Тест жауабын белгілеп болған соң, бір-бірімен алмастырып тексереді.. Әр жеке оқушы қойылған сұраққа жауап береді Берілген тапсырмаларды орындайды. Экраннан көрсетілген мәтінге қарап қайталай қимыл-қозғалыспен орындап шығады. . 1.Мәтінмен жұмыс,танысады. 2.Топпен талқылайды: 3.Ортақ шешімге келеді 4.Постерге түсіріп,қорғайды. |
Өз-өздерін бағалайды. Мақтау,мадақтау Формативті бағалау Жақсы керемет мадақтама бағалау Стикерлер арқылы бағаланады. |
Карта Атлас АКТ Қазақстан физ. Картасы Оқулық атлас АКТ Таратылым қағаздар АКТ |
||||||||||||||||||||||||
|
3минут 2минут 1мин. 1минут |
Қорытындылау Рефлексия Бағалау Үйге тапсырма |
Ой толғаныс 1.Топырақ эрозиясының түрлері 2. Венн диаграммасы Кері байланыс Оқушылардың білімін бағалау кезеңі. Сабақта сұраққа мәнді де мағыналы жауап берген, қосымша сұрақтарға жауап беріп отырған оқушыларды бағалау. Қазақстанның топырағы туралы сәйкестендіру тестін құрастыру |
Нені білдім? Нені білемін? Нені білгім келеді?
|
Жиынтық бағалау
Мадақтама сөздермен бағаланады |
Конверт, А4 форматы
Стикер
|
шағым қалдыра аласыз















